İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör

31 ocakta yapılan açıklamada 24.800 dosya kalmıştı. Şimdi haziran ayında verilen bir karar  8350 numaralı olduğuna göre geriye 24800-8350=16450

27 martta yapılan açıklamada 21200 dosya kalmıştı

21200-16450=4750

Üç ayda ortalama 5000 dosya incelemişler desek oda ayda 1600 1700 kadar dosya incelemişler diyebiliriz.  Ayda 5000 dosyadan 1600 dosyaya Nerdeeen nereeeyeee???

Güncelleme • • Mehmet Emin Eser
  • Beğeni 3

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu ayın sonunda kalan dosya sayısı 19 binin altına düşmez arkadaşlar.Temmuz ayından sonra hizlanirlar mi onu da bilemiyoruz. Allah yardımcımız olsun.Adaletin de ekmek gibi su gibi ihtiyaç olduğunu yaşadıkça öğreniyor insan...

• Üzülme 2
  • Katılmama 2

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mehmet Emin Eser, 33 dakika önce yazdı:

31 ocakta yapılan açıklamada 24.800 dosya kalmıştı. Şimdi haziran ayında verilen bir karar  8350 numaralı olduğuna göre geriye 24800-8350=16450

27 martta yapılan açıklamada 21200 dosya kalmıştı

21200-16450=4750

Üç ayda ortalama 5000 dosya incelemişler desek oda ayda 1600 1700 kadar dosya incelemişler diyebiliriz.  Ayda 5000 dosyadan 1600 dosyaya Nerdeeen nereeeyeee???

31 Ocak tarihini baz alıyorsun, bilmem farkında mısın?

26 Aralık 2019’da yapılan açıklamada 98.300 dosya incelenip yıl bitmişti. 4 Haziran 2020 itibariyle bahsi geçen karara göre kalan dosya sayısı 19.650

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 32 dakika önce yazdı:

31 Ocak tarihini baz alıyorsun, bilmem farkında mısın?

26 Aralık 2019’da yapılan açıklamada 98.300 dosya incelenip yıl bitmişti. 4 Haziran 2020 itibariyle bahsi geçen karara göre kalan dosya sayısı 19.650

2018 sonu komisyon sayfasında 50300 açıklandı

2019 sonu 49922 karar sayısı paylaşıldı forumda

4 Haziran 2020 de ise 8350 karar sayısı olduğu paylaşıldı.

(Ancak, geçen sene 2018 yılına ait 52800 karar sayısı olduğu söyleniyordu eski forumda )

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

5 ay komisyon 8000 karar vermiş. Kalmış 20.000 karar. Bu hafta göreceğiz bakalım esnek çalışma sonrası haziran ayı karar sayısı aylık 3000 lere çıkacak mı. Kalan dosya sayısını18.000 altına düşmezse sıkıntı. Diğer ihtimali düşünmek bile istemiyorum. 

Allahım gasp edilen haklarımızı emeklerimizi en kısa zamanda almayı nasip et, çok yorulduk

• Beğeni 4
  • Üzülme 1
  • Onaylama 2

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Haklısınız aralıktaki açıklamayı dikkate almalıydım. Soryy

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 5 saat önce yazdı:

Son Gelen Komisyon Kararı: 
Karar Tarihi: 4 Haziran 2020
Karar No : 2020/8350

@altuğ

Şu durum komisyonun rezaletini gözler önüne seriyor Haziran olmuş 8350 nedir ya yazıklar olsun gerçekten yazıklar olsun

• Beğeni 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İçimde acayip bir karamsarlık var son günlerde, özellikle red gelirse bundan sonra ne yaparım hiç bilmiyorum. Geçimi sağlamak için birşeyler yapmak gerek , ülkenin ekonomisi malum , gelecekten hiç ümidim kalmadı. Oysa ne hayaller vardı. Hayatta KHK li olmakta varmış. Bu ülkede herşey başa gelebilir maalesef.

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Supernova, 19.06.2020 - 21:03 yazdı:

30 gün içinde öder diye bir ibare yok. Kanun maddesi ve faizlere ilişkin emsal kararlara varana kadar üniversitelerin ikisine de verdiğim dilekçelerde yazılı. Zaten kimsenin ödemicez dediği yok. Kim ödicek yök yazsın ödeyelim diyorlar . Süreci şimdiden yargıya taşımak daha da uzatır diye düşündüğümden hukuki bir işleme başvurmadım. Sonrasında çok büyük bir zevkle davalarımı açacağım inşllh. Mağdur olan herkes de tek bir hakkını bile bırakmadan almak için uğraşmalı . Yine de cevabınız içn sağolun. İyi akşamlar herkese 

5018 sayılı Kanunun 34. maddesine göre ödeme yapılacaktır. ödemenin ise tekrar faize düşmesini engelleyerek 30 gün içinde yapılması ve kamunun zarara uğramasına engel olunması gerekir. Buna göre gerekli hassasiyeti göstermeyen kişi veya kurumlar kamuyu zarara uğratır, hakkında suç duyurusunda bulunulabilirsiniz.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...