İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

altirana, Bir saat önce yazdı:

İade olan arkadslara gozunuzaydin bende sadece sendika 24 ay hala inceleme devam bir ben kaldım galiba umutlar başka haftaya bizde eşli ihraciz dönen arkadslar esli ihracmiydi bilgi verirlerse sevinirz 

Benim eşim görevde öğretmen...yalnızca ben ihraçtım.darısı başınıza insallah

• Beğeni 2

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar arkadaşlar iade olan arkadaşlar sizin adınıza çok ama çok sevindim darısı ben ve benim gibi bekleyen tüm arkadaşların başına. Red alan arkadaşlarımın da Allah bahtlarını açık etsin hayırlı helal rızk kapıları açsın inş. Pasific26 sizinle ilk kurum görüşünüzle aynı zamanlarda aranmışız(2019 Şubat) kurum görüşüm de olumlu ama ben de hala bekliyorum. Sonumuz hepimizin güzel olur inş. 

Ayrıca biz de eşli ihraçlardanız eşim 1 yılı geçkin ret aldı ben de bekliyorum bakalım Rabbim hayırla sonuçlandırır inş

• Beğeni 3

672 MEB istifa edilmiş sendika kyok 2019 şubat kurum görüşü alındı olumlu görüş beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mütekaid, 6 saat önce yazdı:

Mahkemenizin x sayılı dosyasının görüldüsü yapılarak gönderilmiştir 

Bu ne demek arkadaşlar istinaf kararından sonra savcı yazmış 

Görüldü savcısı diye bir uygulama var adliyede, karar verildikten sonra başsavcılık olarak dosyanın kontrol edilmesi gibi bir şey. Formalite yani, genelde kâtipler savcının UYAP’ını kullanıp onaylıyorlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kabul alan arkadaşlara hayırlı olsın, red alanlara da Rabbim sabır versin. Biz incelenmeye devam ediyoruz ? Mart'ın başında olumlu kurum görüşü alınınca ümitlenmiştim ama artık komisyondan bir beklentim kalmadı ? nedense bu saatten sonra red gelecekmiş gibi geliyor. O yüzden gelecek yıl için kolej ve dersanelerle anlaşmalarımı yaptım ? Rabbim bizleri kimseye muhtaç etmesin. Hukuk ve adsletin geri geldiği, masum insanların serbest kalıp işlerine geri döndüğü günlerin bir an önce gelmesi duasıyla...

• Beğeni 9

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 2 saat önce yazdı:

Görüldü savcısı diye bir uygulama var adliyede, karar verildikten sonra başsavcılık olarak dosyanın kontrol edilmesi gibi bir şey. Formalite yani, genelde kâtipler savcının UYAP’ını kullanıp onaylıyorlar.

Ömer bey yani savcı beraat kararına itiraz etmemiş karar onaylanmış anlamına mı geliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mütekaid, 20 dakika önce yazdı:

Ömer bey yani savcı beraat kararına itiraz etmemiş karar onaylanmış anlamına mı geliyor 

Kontrol etmiş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...