İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 32 dakika önce yazdı:

Faceden alıntıdır

689 KHK-ZABIT KATİBİ ÇAĞLAYAN ADLİYESİ-ALBATROS 4-TAKİPSİZLİK-İADE 

Hayırlı olsun

Hayırlı olsun, bizim de 689 KHK zabit katibi incelemeye devam

• Beğeni 1

689 KHK - inceleme devam ediyor- tanık - beraat kesinleşti. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 9 dakika önce yazdı:

Sen iyi misin ???

Sorun gerçekten hal hatır sorma babıdaysa gayet iyiyim teşekkür ederim. 3 gün önce bir ameliyat geçirdim ama ağrı eşiğim yüksektir sıkıntım yok çok şükür. 

Yok amacın tariz yapmak ve "bu neyin rahatlığı" babında bir sual ise, ben açığa alınıp ihraç edileli tam 5 yıl oldu. İlk sene sağlam kafayı yedim, sağda solda müsebbibini yakalasam ufaltacaktım baltayla (kesici alet merakım ve koleksiyonum vardır) sonra sonra düşünsem neye yarar diyerek yeni okullar okudum, gönüllü gruplarında faaliyetlere katıldım, kaçak göçek bir okulda eğitim koordinatörlüğünü, tercümanlık ve çeviri yaptım. Artık çok da sinir yapmıyorum. Bazıları gibi "benim Albatros seninkini yerdi de yemezdi de, ankesörden halamı aradıydım da seni arayan belli mi de, ben haklıyım da kalan herkes fetö tötö de..." deyip sağa sola sarmak yerine kafamı rahatlatıyorum. Zaten kıyasla girsem terazide en hafif çıkanın kim olacağına eminim ?? 

Yani kardeşim, anlayacağın iyiyim sen nasılsın?,?

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 2 saat önce yazdı:

Herkese merhabalar. 

Birçok arkadaşımız burda nefes alıyoruz, iadeler görünce mutlu oluyoruz yazmış. Red gorunce üzülüyoruz, ama kendimiz icin fikir oluyor az da olsa önümüzü görüyoruz. Bunların hepsine katilıyor, aynı duyguları hissediyorum.

Ancak; komisyon uzayacak, adelet beklenmez bunlardan, bu iş 10 yıl sürer, yok zaten 701 red için var gibi söylemler beni ve benim gibi düşünenleri nasıl deprese ediyor bir bilseniz. Gece boyu binbir felaket senaryosu.

O nedenle rica ediyorum herkesten. Kesinliğini bilmediğimiz olumsuz durumları dillendirmekten biraz kaçınalım. 

1 saniye sonra nefes alacağımızı bilmiyoruz ama umut ediyoruz. Çünkü umut olmadan yaşanmaz...

Üzülmeyin, eş durumu ise Red olsa dahi sanki idare mahkemesi bile döndürüyor diye düşünüyorum

• Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Derinligunler, 17 dakika önce yazdı:

İnsanlar hala çocuk ? hatırlarsınız üniversitede sınava gelirdik, feci panik, acaba ne çıkacak, biz mi gireceğiz sınav mı bize girecek diye ? millet birbirine sorardı "çalıştın mı?!" "yok ya sen?" "oh ya ben de çalışmadım ?"

Birisi kötüyse ne güzel o da bizdendi, çalışan, geçen zaten sevilmedi. Ya hoca kayırıyordu ya da kopyayla geçmişti. La arkadaş yapabiliyorsan sen de geç, niye intizar edip kendini şişiriyorsun ki? 

Neymiş adam para vermiş iade olmuş... Abi sen de ver o zaman. Çok dertlendiysen sen de yap üçkağıt. Ama milleti germe burada. 

Gamlı baykuş gibi "? şimdi ben hesap ettim onseesbinn kişi galmış, 701 zaten bitik, 686 heç duyulmuyor, 696 var mıydı onu bile bilmiyorum, herhalda 20000 red gelir benca" olay bu. 

Sadomazoşizm! 

Canlar sizler böyle mutlu oluyor olabilirsiniz hani kendini havasız bırakıp ölüme en yakın halde tatmin olanlar gibi ama tüm umudunu 4 harfli bir kelimeye bırakmış onlarca insan var. Şu foruma 10 kere farklı isimle girip çıktıysa zaten hep bu gamlı baykuşlar yüzünden! Bırakın yorum yapmayı Hıncal Uluç gibi de iki reel haber görüp biz de önümüze bakalım. Yeter daa! Bi salın milleti! 

Hay bin kunduz ya! blockquote Grafik Beleşeni

Güncelleme • • SAITAMA
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 7 saat önce yazdı:

Iade olması gerekenler bile bu muhalifler yüzünden iade olamıyor. 

İyi akşamlar aynı KHK ve aynı kurum sebebiyle soruyorum nasıl gidiyor hayat? Adalet bakanlığı olarak bizler kaldık sanki daha cok bizim kurumdan arkadaşlar yazıyor, neden bekletiliyor merak ediyorum, acaba toplu dosyalarda toplu karar mı, verecekler

Güncelleme • • Derinligunler

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Derinligunler telefonum öyle yavaş ki tıklama yaparken sizi alıntıladım sonra geri alamadım kusura bakmayın azizim ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SAITAMA, 10 dakika önce yazdı:

İnsanlar hala çocuk ? hatırlarsınız üniversitede sınava gelirdik, feci panik, acaba ne çıkacak, biz mi gireceğiz sınav mı bize girecek diye ? millet birbirine sorardı "çalıştın mı?!" "yok ya sen?" "oh ya ben de çalışmadım ?"

Birisi kötüyse ne güzel o da bizdendi, çalışan, geçen zaten sevilmedi. Ya hoca kayırıyordu ya da kopyayla geçmişti. La arkadaş yapabiliyorsan sen de geç, niye intizar edip kendini şişiriyorsun ki? 

Neymiş adam para vermiş iade olmuş... Abi sen de ver o zaman. Çok dertlendiysen sen de yap üçkağıt. Ama milleti germe burada. 

Gamlı baykuş gibi "? şimdi ben hesap ettim onseesbinn kişi galmış, 701 zaten bitik, 686 heç duyulmuyor, 696 var mıydı onu bile bilmiyorum, herhalda 20000 red gelir benca" olay bu. 

Sadomazoşizm! 

Canlar sizler böyle mutlu oluyor olabilirsiniz hani kendini havasız bırakıp ölüme en yakın halde tatmin olanlar gibi ama tüm umudunu 4 harfli bir kelimeye bırakmış onlarca insan var. Şu foruma 10 kere farklı isimle girip çıktıysa zaten hep bu gamlı baykuşlar yüzünden! Bırakın yorum yapmayı Hıncal Uluç gibi de iki reel haber görüp biz de önümüze bakalım. Yeter daa! Bi salın milleti! 

Hay bin kunduz ya! 

Demek istediğinizi anlamadım sık giremiyorum pazarcılık yapıyorum. Farklı hesapla da hiç girmedim

• Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SAITAMA, Bir saat önce yazdı:

@Santos689@Santos689 iyidir amigo sen? 

KONU DIŞI. İyiyim sağolasın

Ameliyat için geçmiş olsun dikkat et kendine Ahmet Arif'in dediği gibi Kendine iyi bak.

Bir daha hiçbir ana doğurmaz seni. Bir daha hiçbir cihan bulamaz seni. 

KESK li olmak ayrıcalıktır

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 40 dakika önce yazdı:

İyiyim sağolasın

Ameliyat için geçmiş olsun dikkat et kendine Ahmet Arif'in dediği gibi Kendine iyi bak.

Bir daha hiçbir ana doğurmaz seni. Bir daha hiçbir cihan bulamaz seni. 

KESK li olmak ayrıcalıktır

KONU DIŞI. Bana bunlarla gel yoldaş ???

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 13 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim halimi hatrımı sorduğunuz için ☺️ İyiyim şükür ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum korkularımı da aştım biraz tek sıkıntım vücudumda oluşturduğu hormonal dengesizlik bol bol dua istiyorum sizden rabbim hepimizi tez vakitte güzel günlere çıkarsın inşallah ?????

Dualarımdasınız güzel çocuğum. Allah sağlık versin. Gönlünden geçenin şükrünü yaşamayı nasip etsin güzel Allahım.

• Beğeni 8
  • Teşekkür 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...