İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

arin 62, 2 saat önce yazdı:

günleri haftaları ayları yılları kovaladık bu günlere geldik ama sanki bir arpa boyu  yol gidememişiz gerçi artık arpa da kalmadı ya.? AVRUPA KONFEDERASYONU PARLAMENTERLER MECLİSİ VENEDİK KOMİSYONU na KHK liler le ilgili görüş sormuş.sanki kimse bilmiyorki onların yüzünden 4.yıla girdik yoksa şimdi herşey çoktan hallolmuş suçu olmayan herkes işine dönmüştü.ne sağlık kaldı ne aile nede umut herşeyimizi el birliği ile  aldınız.bir canımız kaldı nefes aldığımız.?

Arin kardeşim biliyorum çok bunalım ama inşallah sonu hayrolur güzel olur. Bende 675 hemsireyim bekliyorum.Bulunduğum ilçede bütün herşeyimiz ayni olan arkadaş başlayalı 15 ay kadar oldu. Üstelik onun iki çocuğu malum okuldayıllar son ana kadar bi yolunu buldu. Bende kurum.amirinin iftirasina kurban gittim. hiç birşey yok. Sağlık Bakanlığı'ndan diğer ihraclardan ceza alanlar red aldı diğerleri hala bekliyor. Anlamak zor aslında ànlanacak bişeyde yok. Ne kadar kafa yorsanda bence hiçbir calisma düzeni yok komisyonun. Eşim hergün dalga geçiyor ama ben hiç umidimi kaybetmedi. Sende etme.

• Beğeni 5
  • Üzülme 3

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 1 saat önce yazdı:

Sayın portakal çiçeği,

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Paylaşımı oylayan forumdaşlarımada teşekkür ederim.

Lakin misafir olduğum bu forumda paylaşımınızda ki kadar büyük bir hediyeye ve övgüye layık olduğumu düşünmüyorum. Bu nedenle affınıza sığınarak iletinizi gizliyorum. Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

Saygılarımla.

Nasıl güzel bir yureginiz oldugunu bir kere daha hissettik.Tesekkurler güzel insan@Aklima ....

• Beğeni 6
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

tabii ki de. nasıl isterseniz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Egm den kaç kişi kalmıştır tahmini olan var mı?

• Beğeni 1

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bence 4,5-5 bin civarı .bin bin Beşyüz civarı da 701 kalmıştır

Egm -ist-4 ekim 677- sgk kaydı. İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet bakanliginda sohbet referans ve klavye çalışması olan görevine iade Eylül beraat 2019

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Selam forum...

Hep siz mi iade yazacaksınız... ?

Bi iade haberi vereyim, bi tanıdık, forumu bilen ama üye olmayan biri...

2018 başında ret alıyor banka-okul- cihan iddasıyla...

19. İdaredeye düşüyor...

Banka inceleniyor rutin okul taksidi ödemeleri...

Okul teşvikli...

Çocuk dergisi ve çocuğun okul (kitap kıyafet) alışverişi ki bu şirketlere yapılmış rutin ödeme diye nitelendirilmiş...

Adli idari bişey yok...

2019 sonunda karar verilmiş 2020 başında tebliğ...

Karar oy birliği ile verilmiş...

Muhtemelen bakanlığı yd isteyip bi üst mahkemeye itiraz eder...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
RosedewittbukateR, 8 dakika önce yazdı:

Selam forum...

19. İdaredeye düşüyor...

Okul teşvikli...

Çocuk dergisi ve çocuğun okul (kitap kıyafet) alışverişi ki bu şirketlere yapılmış rutin ödeme diye nitelendirilmiş...

Adli idari bişey yok...

Insanların içine karamsarlığın hüznün çöktüğü bu saatlerde idare mahkemesini bekleyenlere umut oldu. 

Çok güzel bir haber verdiniz sn. @RosedewittbukateR 

• Beğeni 5

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 42 dakika önce yazdı:

Selam forum...

19. İdaredeye düşüyor...

Okul teşvikli...

Adli idari bişey yok...

Kurumu nedir acaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...