İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

KHK672sendika, 17 dakika önce yazdı:

An itibariyle kabul kararımı sistemde gördüm. Sabah baktığımda inceleme devam ediyordu. 672 Meb Öğretmen. Adli yok, okul aranma yok( son görev yaptığım okulun müdürüyle irtibatım sürüyorfu, arayan olursa sana haber veririm diyordu) Allaha şükürler olsun, bütün mağdurların iade olmasını dilerim

Soran olursa şimdiden cevap vereyim: Kriterim 20 ay isitfa edilmiş sendika. 

Hayırlı olsun öncelikle.Darısı başımıza.Ama şu öğretmenler artık bitsin biran önce bize sıra gelmiyor ?

• Beğeni 3

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
black board, 6 dakika önce yazdı:

Tum liste ve guncel liste ikisde AD kodlamasi varmiymis.  Bir tanesi AD diyeri EA olursa red verilir...

Tanidiginiz biri mi.

Sadece beyan uzerine mi

Tum liste ve guncel liste AD olursa kabul veriliyor. Sizin her iki liste AD olursa. Kabul alirsiniz

Beyan üzerine dediği oydu.  Sadece ad kodundan bahsetti. Benşm mesleğe giriş 17 25 aralıktan sonra olduğu için sadece bir tane kodlama var.  KYOK kararında savcıya sordım komdan sadece tek kod geldi başka kodun yok dedi. 

Yani bende güncel liste. Eski kodlama listesinde ismim yok

• Beğeni 1

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

benm 677 egm beraat scd

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHK672sendika, Bir saat önce yazdı:

An itibariyle kabul kararımı sistemde gördüm. Sabah baktığımda inceleme devam ediyordu. 672 Meb Öğretmen. Adli yok, okul aranma yok( son görev yaptığım okulun müdürüyle irtibatım sürüyorfu, arayan olursa sana haber veririm diyordu) Allaha şükürler olsun, bütün mağdurların iade olmasını dilerim

Hayırlı olsun inşallah bizde bir an önce iadeyi tadariz

• Beğeni 2

Adalet bakanlığı 675 sayılı KHK. Takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün yurt dışı yasağının kalkması için dilekçeyi vermek üzere İl Nüfusa gittim.Dilekçeyi vereceğim kişinin odası kilitli.Benle beraber bir kişi daha bekliyordu.Meğer öğrendim ki adam camiye gitmiş.Mesai saatinde işi gücü bırakıp camiye gitmekte bi beis görmüyor demekki.İnsanların  kul hakkına girerek namaz kılsa acaba ne kadar sevap kazanır.?

Sen işini layıkıyla yapan binlerce insanı işinden et ,mağdur et,sonra bunun gibi boş beleş adamlar memur olsun.

Allah hakkımızda hayırlısını versin.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 2

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHK672sendika, 1 saat önce yazdı:

Çok güzel haber. Hayırlı uğurlu olsun 

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Saphyr, 6 dakika önce yazdı:

Hocam mesajınızı gördüm çok mutlu oldum sağolun düşünüp sorduğunuz için, bilgisayar ve diğer malzemeleri güvenli bir yere taşıdık, apartmanı yıkacaklar çünkü, bugün gün boyu dükkan aradım bulamadım. Farklı bir mahalleye taşınmayı düşünüyorum ama o da tabi ki riskli müşteri potansiyelimiz eski dükkan çevresindeydi. Gelişme olursa yine paylaşırım. Dükkanımın son hali de aşağıdaki gibi bugün gördüm göz yaşlarıma hakim olamadım. ? 

YV2b6E.jpg

Çok geçmiş olsun. Bu günlerde geçecektir. Dualarımız Elazığ ile, hemşehrilerimiz ile. Elimizden bir şey gelirse haberdar ediniz .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 8 dakika önce yazdı:

Hocam mesajınızı gördüm çok mutlu oldum sağolun düşünüp sorduğunuz için, bilgisayar ve diğer malzemeleri güvenli bir yere taşıdık, apartmanı yıkacaklar çünkü, bugün gün boyu dükkan aradım bulamadım. Farklı bir mahalleye taşınmayı düşünüyorum ama o da tabi ki riskli müşteri potansiyelimiz eski dükkan çevresindeydi. Gelişme olursa yine paylaşırım. Dükkanımın son hali de aşağıdaki gibi bugün gördüm göz yaşlarıma hakim olamadım. ? 

YV2b6E.jpg

Hocam tekrardan geçmiş olsun 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...