İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

26/8  701 EGM  SC

Saat bu saat dosya inceleme de

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen hafta baştan sona ( 2014 Ocak -2016 Temmuz.istifasız ) sendikalı bir arkadaş dönmüş. Eşi de ihraçtı ve red almıştı.

Cuma günü de 12 ay sendikalı ( istifasız . Yanı son 12 ay) arkadaşı kurumdan sormuşlar. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumda SDU den 8 kişiyiz, sanırım. Dosyası incelenenlerin %10 u forumda görünüyor.

• Beğeni 4

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Sn @observer Hocam DM kontrol edin lütfen...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir arkadasim

672 istifali sendika iade

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeynep, 2 saat önce yazdı:

Hocam sizin kurum görüşü ne zaman alındı?

Hocam 15 ay oldu sonra tekrar arama varmı bilmiyom müdür olumlu verdi pinpirikli fazla bisey demedi sonra tekrar aramadim

686 banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yazey, 7 dakika önce yazdı:

Hocam 15 ay oldu sonra tekrar arama varmı bilmiyom müdür olumlu verdi pinpirikli fazla bisey demedi sonra tekrar aramadim

Oyy oy bende 13 ay en uzun benim heralde diyordum meğer 15 ayda varmış pehhh

Duales, 8 dakika önce yazdı:

Bir arkadasim

672 istifali sendika iade

Geçen cuma mi görmüş?

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaratıcı'nın, olmamızı istediği insan tipi!..

Umarım kendisine müslümanım diyerek, yaptıklarını İslamiyet adına yaptiğını ileri süren ve başta kul hakkı olmak üzere her haltı yiyen insan tipi değildir..

Yoksa gerisi önemli değil.. Bir şekilde hallolur..

• Beğeni 5

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 10 saat önce yazdı:

Geri kalan dosyalar olan 22.450 dosyada ŞUBAT ayındaki gibi %27 Kabul verseler: 6.060 kişi eder.

O zaman toplam kabul oranı : %13 eder.

KİŞİSEL YORUMUM: Bu kabul oranları bile komisyonun doğru çalışmadığını gösterir. Ayrıca RET verdiği ve sonradan mahkemelerce BERAAT almış (Benim gibi) bir sürü dosya var. Komisyondan karar bekleyen kaderdaşlarımın ümidi bozmak istemem ancak Geri kalan dosya sayısında umarım en az 6060 iade olur.

Merhabalar yeni uyeyim ama sene başından beri sıkı takipciyim. 450 küsür sayfa  yorumun tamamını günbegün okumuşumdur. Tüm bunların ışığında istatistiksel bi durum oluştuğunu görüyorum. Şöyle ki: 

Yaklaşık 20500 incelenen dosya kalmış 

Sitedeki mart ayı anketine göre bekleyen %30 -40 civarı MEB veya 672 KHK

Yukarıdaki istatistiğe göre %30 iade oranı olacaksa ya bekleyen 672 veya MEB olanların hepsi iade olamayacak ki diğer KHK lardan kabul çıkabilsin. 

Ya da yine %30 istatistiğine gore hareket edersek tüm MEB veya 672 liler iade olacaksa diger KHK lara kabul cikmayacak.

Ya da iade orani (kalan dosyalar için) 30 bandından 40 lara çıkacak böylece her KHK dan iade olabilecek.

Benim iyimser tahminim son seçenek. Inşallah da öyle olur.

• Onaylama 1

672 KHK, MEB, Sendika, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 11 saat önce yazdı:

Yaratıcı'nın, olmamızı istediği insan tipi!..

Umarım kendisine müslümanım diyerek, yaptıklarını İslamiyet adına yaptiğını ileri süren ve başta kul hakkı olmak üzere her haltı yiyen insan tipi değildir..

Yoksa gerisi önemli değil.. Bir şekilde hallolur..

ya 4 yıl boyunca çektiğimiz eziyet giden gençliğimizin en güzel yılları bizle beraber ailelerimizin yaşadıkları bunların hesabını kim verecek canım çok acıyo o kadar acıyo ki yumrular takılıyo bogazima yutkunamiyotum bunların sebebi ise herseyden daha acı verici: darbeden 9 ay önce istifası verilmiş saçma bir sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...