İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

varex, 5 saat önce yazdı:

MEB den basit banka hareketi ve sendikadan komisyonda ya da idari mahkemede bekleyen arkadaşlar...

telaş yapmayın sağlığınızı koruyun..

terör örgütü ile ciddi bir bağı olmayan tüm MEB personeli er geç dönecektir.

ve döndüğünüzde MEB personeli olarak eski çalıştığınız kurumunuz eski göreviniz olacak....

Ağzınızdan bal damlıyor hadi inşallah  aminnnn

• Beğeni 1

701 KHK ihraç banka ve cihan medya ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 18 dakika önce yazdı:

Demek ki neymiş?

Forumlara üye olurken kullanıcı adına ve profil resmine dikkat etmeliymiş insan..

Mesela "tustus" yapmamalıymış kullanıcı adını.. (tustus nedir ulen?!)

Çünkü benim gibi birilerili cıkıp, avarelikten hayal dünyasına yerleştirebiliyormuş o kişileri..

Mesela mı? Müsadenizle hayal dünyama dair vereyim bir kaç örnek..

Sn. @MSA, Vaktinin çoğu masa başında.. Loş bir ışık, masanın üzerinde 24 saat açık bilgisayar, polis kanalına ayarlı telsiz, izmarit dolu bir küllük.. Gòzler gelen DM'lerde..

Sn. @Karagöz, Hacıvat'ı olmayan bir hayal perdesinde.. Hacıvat'ı arıyor.. Her zamanki gibi haksızlıklara karşı haklı olarak biraz asabi..

Sn. @vergici672, Eski Türk filmlerindeki gibi, elde o zamana ait bir hesap makinesi, her iki kolda kolluklar.. Hesap yapıyor.. Bazen komisyon ya da idare mahkemesi verilerini, bazen de iade olduğunda alacağı paraları..

Sn. @RosedewittbukateR, Büyük şapkası, elinde çiçek sepeti, ayağında kırmızı papuçlarıyla, ne siyahı tam siyah ne beyazı tam beyaz bir masal dünyasında.. Bulunduğu masalda kötüler çok ama iyilerin elbet kazanacağına inancı tam..

Sn. @Ya sabır yahu..., Elinde hani şu kocaman olan evliya tesbihlerinden. Her duyduğu olumsuzlukta deviriyor bir 99'luk ya sabır..

Sn. @Virginia Woolf, Bųyük bir konağın en hakim yerinde asılı çok eski ve değerli bir tablo o.. Çok kişi gelip göçmüş konaktan. Belki de tek sabit kalan o olmuş..

Sn. @Eylül, Bir sonbahar günü.. caddenin iki tarafında ağaçlar. Yerlerde kuru yapraklar.. Topuk sesleri eşliğinde bahara yürüyor..

Sn. @Dil to pagal ha, Bir Hint filminin içinde.. Onlar gibi de değil gibi de.. Mutlulukta da üzüntüde de dans edebilen kişileri şaşkınlıkla izliyor..

Sn. @Ebediyatçı, Kitaplarla dolu bir ev.. Üzerinde röpteşambır, bir elde pipo diğerinde elma suyu.. Bir yanda da yatak.. Edebiyat mı yoksa ebedi yatmak mı arasında seçim aşamasında.. Tabi bir kulağı da polis telsizinde..

Sn. @Sibemol, Elinde yan flüt.. Şu sıralar hüzünlü melodiler çıksa da enstrümandan, yakında eskiden olduğu gibi neşeli parçalar çalacağına emin..

Sn. @werwer, Kazananı ya da kaybedeni olmayan bir yarışın içinde.. Amacı kazanmak ya da kaybetmek değil zaten.. Hedefe varmak..

Sn. @Hepyek, Bir tavla oyununda. Ona verilen zarların bütün yüzlerinde bir nokta var.. Rakibininse altı.. Şu an üzgün olsa da bir süre sonra sürekli hepyek atanın sürekli düşeş atanı yendiğini anlayacak..

Liste elbette ki daha uzuyor.. Başta dediğim gibi avarelik işte..

Her ne kadar kırıcı bir şey yazmadığımı düşünsem de neticede hassas bir dönemden geçiyoruz.. İsmi geçen arkadaşlarım haklarını helal etsinler..

Belki iade olduğumda tüm bu kahramanları ve daha fazlaaını bir kitapta buluştururum.. Neticede isim telif hakları için para lazım.. ??

Kalın sağlıcakla..

Sayın @tustus çok güzel tasvirler, her zaman yazsanıza siz böyle ??? Edebi dünyanız çok geniş belli ki, kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere edebiyatı severim. Teşekkür ediyorum ?

Sizin hikayenizi de bilmek isteriz, kendi resminizi de çizer misiniz? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
tustus, 19 dakika önce yazdı:

Demek ki neymiş?

Forumlara üye olurken kullanıcı adına ve profil resmine dikkat etmeliymiş insan..

Çünkü benim gibi birilerili cıkıp, avarelikten hayal dünyasına yerleştirebiliyormuş o kişileri..

Sn. @MSA, Vaktinin çoğu masa başında.. Loş bir ışık, masanın üzerinde 24 saat açık bilgisayar, polis kanalına ayarlı telsiz, izmarit dolu bir küllük.. Gòzler gelen DM'lerde..

Sn. @Karagöz, Hacıvat'ı olmayan bir hayal perdesinde.. Hacıvat'ı arıyor.. Her zamanki gibi haksızlıklara karşı haklı olarak biraz asabi..

Sn. @vergici672, Eski Türk filmlerindeki gibi, elde o zamana ait bir hesap makinesi, her iki kolda kolluklar.. Hesap yapıyor.. Bazen komisyon ya da idare mahkemesi verilerini, bazen de iade olduğunda alacağı paraları..

Sn. @RosedewittbukateR, Büyük şapkası, elinde çiçek sepeti, ayağında kırmızı papuçlarıyla, ne siyahı tam siyah ne beyazı tam beyaz bir masal dünyasında.. Bulunduğu masalda kötüler çok ama iyilerin elbet kazanacağına inancı tam..

Sn. @Ya sabır yahu..., Elinde hani şu kocaman olan evliya tesbihlerinden. Her duyduğu olumsuzlukta deviriyor bir 99'luk ya sabır..

Sn. @Virginia Woolf, Bųyük bir konağın en hakim yerinde asılı çok eski ve değerli bir tablo o.. Çok kişi gelip göçmüş konaktan. Belki de tek sabit kalan o olmuş..

Sn. @Eylül, Bir sonbahar günü.. caddenin iki tarafında ağaçlar. Yerlerde kuru yapraklar.. Topuk sesleri eşliğinde bahara yürüyor..

Sn. @Dil to pagal ha, Bir Hint filminin içinde.. Onlar gibi de değil gibi de.. Mutlulukta da üzüntüde de dans edebilen kişileri şaşkınlıkla izliyor..

Sn. @Ebediyatçı, Kitaplarla dolu bir ev.. Üzerinde röpteşambır, bir elde pipo diğerinde elma suyu.. Bir yanda da yatak.. Edebiyat mı yoksa ebedi yatmak mı arasında seçim aşamasında.. Tabi bir kulağı da polis telsizinde..

Sn. @Sibemol, Elinde yan flüt.. Şu sıralar hüzünlü melodiler çıksa da enstrümandan, yakında eskiden olduğu gibi neşeli parçalar çalacağına emin..

Sn. @werwer, Kazananı ya da kaybedeni olmayan bir yarışın içinde.. Amacı kazanmak ya da kaybetmek değil zaten.. Hedefe varmak..

Sn. @Hepyek, Bir tavla oyununda. Ona verilen zarların bütün yüzlerinde bir nokta var.. Rakibininse altı.. Şu an üzgün olsa da bir süre sonra sürekli hepyek atanın sürekli düşeş atanı yendiğini anlayacak..

Her ne kadar kırıcı bir şey yazmadığımı düşünsem de neticede hassas bir dönemden geçiyoruz.. İsmi geçen arkadaşlarım haklarını helal etsinler..

Belki iade olduğumda tüm bu kahramanları ve daha fazlaaını bir kitapta buluştururum.. Neticede isim telif hakları için para lazım.. ??

Kalın sağlıcakla..

Dur bakiiim kime ne yazmışsınız... ?

titanic kate winslet GIF

Ama bende şuan durum şöyle: ?

3g1zR4.jpg

Yine de benzetmelerinizin çoğunu ben de öyle hissediyorum... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 21 dakika önce yazdı:

Evet hocam.Yarışan tek kişi benim.Pist hukuku temsil ediyor.Hukuk ise anlayacağınız sürekli bize tur attırıyor.Amacımız pistten kurtuluş olan ANA yola bağlanmak ve diğerleri gibi normal trafiğe karışmak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, Bir saat önce yazdı:

Demek ki neymiş?

Kalın sağlıcakla..

Helal size,ne kadar güzel analizler,kişilik tahlilleri...

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672MEB istifa edilmiş 22ay sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 25 dakika önce yazdı:

Efendim yazdınız sayfamıza yeni bir bakış açısı , renk kattınız. Ayrıca bizler üzerinde düşündünüz emek harcadınız.Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 15 dakika önce yazdı:

Sayın @tustus çok güzel tasvirler, her zaman yazsanıza siz böyle ??? Edebi dünyanız çok geniş belli ki, kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere edebiyatı severim. Teşekkür ediyorum ?

Sizin hikayenizi de bilmek isteriz, kendi resminizi de çizer misiniz? 

Yok sayın hocam.. Dediğim gibi bendeki sadece avarelik.. Edebiyat namına kalem oynatmaya başta edebim el vermez..

Kendi resmime gelince.. Çocuğum olana kadar hiç objektif aynalara bakmamışım.. Kendimi ya çok küçük görmüşüm ya da çok büyük.. O yüzden kendi resmimi çizmekte zorlanırım hep..

Çocuğuma okuduğum, yada çocuğum için kendime okuduğum kitap sayısı o olana kadar okuduklarımdan kat kat fazladır mesela..

Çünkü o çizsin isterim resmimi.. Hep iyi şeyler karalasın hakkımda..

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@katip1234 mrb bende kesinleşmiş berat, (2019 Aralık) zabıt katibi

689 KHK - inceleme devam ediyor- tanık - beraat kesinleşti. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 6 dakika önce yazdı:

Yok sayın hocam.. Dediğim gibi bendeki sadece avarelik.. Edebiyat namına kalem oynatmaya başta edebim el vermez..

Kendi resmime gelince.. Çocuğum olana kadar hiç objektif aynalara bakmamışım.. Kendimi ya çok küçük görmüşüm ya da çok büyük.. O yüzden kendi resmimi çizmekte zorlanırım hep..

Çocuğuma okuduğum, yada çocuğum için kendime okuduğum kitap sayısı o olana kadar okuduklarımdan kat kat fazladır mesela..

Çünkü o çizsin isterim resmimi.. Hep iyi şeyler karalasın hakkımda..

Ben forumda hiç yer edinmemişim oysa en eskilerden biriyim önceki forum da madurum da ismiyle yazıyordum tekrar o isimle giremeyip değişmiştim. Hatta memurlar nette ilk yorumlardan foruma o forumdan buraya her sayfayı eksiksiz okuyarak geldim yazacak şeyim çok olmayınca pek yazmadım ama yine de hatırlanmak isterdim. Yıllardır çalıştığım kurum bile hatırlamıyor ki sizde haklisiniz 

• Beğeni 2
  • Üzülme 1

Adalet bakanlığı 675 sayılı KHK. Takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...