İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Lahzaa, 4 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun , belirsizlik bitmis oldu en azından.Çok üzüldüm

Allah razı olsun 

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
fikirfikri, Bir saat önce yazdı:

2015 haziran istifa teşekkürler

26 ay yazıyor hocam bilginizde 2104 öncesi de mi var  acaba 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 16 dakika önce yazdı:

@Sabır hocam avukatlık stajı yapabiliyorsunuz. Ruhsat ise baro verse bile bakanlık itiraz ediyor. Şu andaki fiili durum 

Avukatlık kanununa göre hakkınızda kesinleşmiş mahkumiyet yoksa staj yapmaya ve ruhsat almaya bir engel yok. 15 temmuz sonrası ilk başlarda staj yapan ruhsat alabilen tanidiklarim oldu.Ama ben 2018 in sonunda beraat edince izmir manisa ankara ve eskişehir barolarına başvurdum. Artık beraat kararı kesinlesmeden staja kabul etmediklerini söylediler. Bu arada beraat kararı kesinlesip staj yapan bir arkadaşım hakkinda adalet Bakanlığı idare mahkemesine başvurdu. yürütmeyi durdurma ve iptal kararı çıktı. Bu kişi bölge idare mahkemesine itiraz etsede Bim idare mahkemesi kararını onadı ve iptal kararı kesinleşti. Bu kişi şuan Aym  ye basvurdu.Benim beraat ise hala istinafta olduğu için bekliyorum

• Beğeni 1

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizde gss yaptiriyoruz ama ücret oduyoruz aylık 75 tl civarı ve gelir yok dilekçe verince mi ücretsiz oluyor bende veriyim detaylı bilgi verirseniz sevinirim

@Yanlız tilki çok üzüldüm malesef biz polislerin çoğu ret alacak galiba elbet geçecek bugün ler geçmiş olsun 

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 1 saat önce yazdı:

Yeni forum başlığımız ve  yeni yıl; mağdurlara bol iade ve iade-i itibar getirsin.

Hayırlı olsun. İyi forumlar...

Msa abi, bu yorum yaptığımızda aşağıda imza kısmında khk numarası vs bilgiler çıkıyordu ordan soru soracağımız kişinin durumunu göRüyorduk . Rica etsem kullanıcı imzası ekleyebilir misiniz?

• Beğeni 1

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ebediyatçı, 3 dakika önce yazdı:

Msa abi, bu yorum yaptığımızda aşağıda imza kısmında khk numarası vs bilgiler çıkıyordu ordan soru soracağımız kişinin durumunu göRüyorduk . Rica etsem kullanıcı imzası ekleyebilir misiniz?

Hocam herhangi bir mesajın sağ alt köşesindeki çarpı işaretine basın. Oradan açın. Biz şu an görüyoruz herkesin imzasını.

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 3 dakika önce yazdı:

Hocam herhangi bir mesajın sağ alt köşesindeki çarpı işaretine basın. Oradan açın. Biz şu an görüyoruz herkesin imzasını.

Malesef çarpı işareti yok hocam 

• Beğeni 1

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lahzaa, 56 dakika önce yazdı:

26 ay yazıyor hocam bilginizde 2104 öncesi de mi var  acaba 

var 6 ay sonrada 20 ay üyelik referans yok

• Beğeni 1

sendika 26 ay 672  eylül kurum görüşü olumlu pasif banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...