İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Nazenin, 24 dakika önce yazdı:

Eğer calismaya ara verirlerse virüs sebebiyle bunu kamuoyuyla paylasirlar mi acaba. arkadaşlar ara ara aslında komisyonu arasak bu konuda bilgi alirdik

Söyleye söyle olmayan birşeyi çıkarıyorsunuz arkadaşlar eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokuyorsunuz.Son düzlüğe girdiğimiz şu günlerde böyle şeyler konuşup arayıp sakın sormayın yok yere olmayan şeyi oldurtacaksınız komisyon su anda sorunsuz çalışıyor

• Kahkaha 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dile nasıl red veriyor lar anlamış değilim

672 EGM - inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 46 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadslar iade olanlara hayırlı olsun red alanlara geçmiş olsun özellikle 672 MEB için soruyorum lütfen yorum yaparsanız sevinirim dosyalar acaba sendika da sürelerine göre mi tasniflendi belirli bir kural varmı sadece 24 ay sendika bekliyorum 31 28 ay gibi dönenleri görünce seviniyorum ama neden bize sıra gelmediğini kestiremiyirum insalllh en kısa sürede bu sıkıntıdan kurtulmak dileğiyle 

Hocam bu konuda net bir kuralın olduğunu düşünmüyorum, daha az süreli sendikadan bekleyenler var. Eşim 16-17 ay sendikadan bekliyor, kurum aranması yok. 2018 Ekim takipsizlik.

Sendikadan bekleyen arkadaşlar kendi durumlarını ya da bildiklerinin durumlarını yazarlarsa seviniriz. 

Sendika süresi,
Başka kriter(cik) var mı,                                  Kurum görüşü alındı mı,                                        Adli durum... 

Gibi sorular cevap bulursa bir öngörüde bulunabiliriz belki...

Bu sürecin en yıpratıcı tarafı belirsizlik ve beklemek.                                                              Bize düşen; deneyimlerimizi, bildiklerimizi, duyduklarımızı paylaşmak ve benzer durumda olanların kendi durumları hakkında fikir sahibi olması.

Keyifle geçireceğiniz bir hafta sonu dilerim...

672zede, 9 dakika önce yazdı:

.

@altirana Hocam bu konuda net bir kuralın olduğunu düşünmüyorum, daha az süreli sendikadan bekleyenler var. Eşim 16-17 ay sendikadan bekliyor, kurum aranması yok. 2018 Ekim takipsizlik.

Sendikadan bekleyen arkadaşlar kendi durumlarını ya da bildiklerinin durumlarını yazarlarsa seviniriz.

Sendika süresi,

Başka kriter(cik) var mı,

Kurum görüşü alındı mı,

Adli durum...

Gibi sorular cevap bulursa bir öngörüde bulunabiliriz belki...

Bu sürecin en yıpratıcı tarafı belirsizlik ve beklemek.

Bize düşen; deneyimlerimizi, bildiklerimizi, duyduklarımızı paylaşmak ve benzer durumda olanların kendi durumları hakkında fikir sahibi olması.

Keyifle geçireceğiniz bir hafta sonu dilerim..

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
SABIR, 46 dakika önce yazdı:

şubeyle birleştirmişlerdir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@672zede aynen hocam herkes net bir bilgi verse çünkü sendikada da bordro kesintisine bakıyorlar arada ücretsiz izin ler sayılmıyor insalllh hocam bu arada faceden takip ederseniz kurum aranmadsn dönenler yoğunlukta bu hafta bu bizler için sevindirici

• Onaylama 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SABIR, Bir saat önce yazdı:

Bazı kişilerin kodu sadece dil değil mesela adam derece1 EA 2015 Mart alan dil olarak kodlanıyor ama diğerini söylemiyor.Veya EA dil3 gibi kodlanıyor ama dil diyor koduna bunlara da ret veriliyor genel olarak.Ayrıca bazen mesela banka tanık sohbet gibi yan deliller oluyor bunlar olunca kodunuz ad bile olsa ret alıyorsunuz.Dil kodu ret alamaz demiyorum alabilir ama bugüne kadar sadece kodu olan ve iki kodu da dil olan takipsizlik almıs kimsenin ret aldığını görmedik.Bir de EGM de 701 den daha hiç kabul görmedik yanlışım varsa düzeltin.KHK nın da önemi var

kendimin de sonucu gelince burada paylaşacağım zaten ret alsam da kabul alsam da.Hakkımızda hayırlısı olsun

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaş ben şunu anlamıyorum hangi meslek grubu olursa olsun bylocktan mağduriyet varsa iade oluyor ben ret aldım(!!!... Üstelik komisyon buna gerekçeli kararında deginmemis bile hala inanamıyorum ret aldiğima başka da bir gerekçe yok ama yine de ret ret ret 

İade olanlara hayırlı olsun kim kurtulsa seviniyorum bu çukurdan çıkmasına ama şahsıma yapılan haksızlığı hazmedemiyorum

Ha pardon bir kriterim var unuttum asker olmak 

• Üzülme 2
  • Onaylama 3

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 10 dakika önce yazdı:

@672zede aynen hocam herkes net bir bilgi verse çünkü sendikada da bordro kesintisine bakıyorlar arada ücretsiz izin ler sayılmıyor insalllh hocam bu arada faceden takip ederseniz kurum aranmadsn dönenler yoğunlukta bu hafta bu bizler için sevindirici

Haklısınız hocam, komisyona gönderdiğimiz eşimin ıslak imzalı istifa formunda ve mebbis kayıtlarında (2014 Ocak-2015 Mayıs) 16-17 görünüyor ama e bordro da 20 ay görünüyor, fazladan 3-4 ay kesinti var. 672’den iade paylaşımlarını fazlaca görüyoruz, inşallah zamanı geldiğinde bizler de (mağdur olan herkes) bu mutluluğu yaşarız.

Eşimin sendikadan istifası ile ilgili trajik bir hikayesi var; eşim 2014 yılında istifa için evrakları okula teslim ediyor ve istifa ettiğini düşünüyor ama epey sonra mebbis’te bir türlü istifasının gerçekleşmediğini görüyor. Eşim bu durumu okul müdürüyle paylaşıyor ve sonra tekrar yeni tarihli istifa formu dolduruyor.( 2015 Mayıs ). Aslında 2014 yılında istifası gerçekleşmesi gerekirken resmiyette 2015 Mayıs ayında istifa etmiş görünüyor. İstifası 2014 yılında olmuş olsaydı belki ihraç bile olmayacaktı.Bu durumu komisyona detaylıca anlattık.

İşin özü şu; eşimin fiiliyatta sendikada kalış süresi 1 yıl bile değilken söylediğim sebeplerden dolayı resmiyette 16-17 ay görünüyor. Herkesin var bir hikayesi, sonu güzel olsun inşallah, mağdur olan herkesin feraha ermesi temennisiyle.

• Beğeni 2

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 30 dakika önce yazdı:

Bazı kişilerin kodu sadece dil değil mesela adam derece1 EA 2015 Mart alan dil olarak kodlanıyor ama diğerini söylemiyor.Veya EA dil3 gibi kodlanıyor ama dil diyor koduna bunlara da ret veriliyor genel olarak.Ayrıca bazen mesela banka tanık sohbet gibi yan deliller oluyor bunlar olunca kodunuz ad bile olsa ret alıyorsunuz.Dil kodu ret alamaz demiyorum alabilir ama bugüne kadar sadece kodu olan ve iki kodu da dil olan takipsizlik almıs kimsenin ret aldığını görmedik.Bir de EGM de 701 den daha hiç kabul görmedik yanlışım varsa düzeltin.KHK nın da önemi var

kendimin de sonucu gelince burada paylaşacağım zaten ret alsam da kabul alsam da.Hakkımızda hayırlısı olsun

kodu dil olan ve ret almamış olanlarda şube kaydı var mıydı hocam biliyor musun?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...