İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Muhammet Adıgüzel, 59 dakika önce yazdı:

@672zede @altirana hocalarım sendika konusu epey karmaşık. Kime neye göre gittikleri belli değil. Geçen aylarda sendika, banka ve cihan medya sı olan bir arkadaşımız kabul almıştı. Dün facete 28 ay sendika ve pasif banka hesabı olan biri iade olmuştu. Bir başka biri 20 küsür aylık sendikadan kurum görüşü olmadan iade olmuştu. Dün başka bir arkadaşında sendika, pasif banka hesabı,sms, cihan medya kriterleri olmasına rağmen kurum görüşü alınmış. Kurum olumlu görüş bildirmesine rağmen ret gelmiş. İlk defa kurun görüşü olumlu olup ret alan bir MEB kararı gördüm. Benim de sendika, pasif banka ve cihan medya vardı. 10 gün önce kurum görüşü olumlu olarak gitti ama dün öğrendim karardan sonra içim hiç rahat değil. Velhasılı kelam komisyonun işleyişine akıl sır erdirmek zor. Sabırla beklemekten başka çaremiz yok ?

Haklısınız hocam yıpratsa da yorsa da beklemekten başka çaremiz yok???

altirana, 10 dakika önce yazdı:

@672zede amin hocam insalllh sonu güzel olsun

@Muhammet Adıgüzel hocam içiniz rahat olsun bulunduğum ilçede sizin kreterinizde biri 2. 5 ay sonra döndü kurum görüşünden sonra

Hangi kriterleri vardı hocam o dediğiniz kişinin?

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
SABIR, 35 dakika önce yazdı:

Hmm sırayla öylemi, bende sabır kalmadı kaderdaşlar, ne olacaksa olsun, belirsizlik kadar kötü birşey yok

aynen ama senin nick adın bile sabır hocam sana vız gelir bunlar. az kaldı dayanmak lazım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Umutlu komisyona sorsaydiniz ya ne sırasi böyle ?

Başvuru tarih sırası degil, KHK çıkış sırası degil, kriter azlık çokluk sırası degil, ad soyad sırası degil,.........

Boy kilo sırası galiba , işin içinden çıkamayalım da takip edip hesabını soramayalım diye??

• Beğeni 2

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 2 saat önce yazdı:

Tüm göreve iade edilen arkadaşlarım adına çok mutlu oldum inanın hayırlı olsun hepinize?darısı bizlere arkadaşlar benimde tek kriter sendika 1.5 yil kadar ,takipsizlik almıştım ekimde,İstanbula ikamet ediyorum geçen gün komisyona uğradim niye hala incelemede dedim çok dosya var sirayla dedi panik yapmiyalım üzülmeyelim sabredelimarkadaşlar selam ve sevgiler hepinize değerli forum sakinleri?bu arada benimde 672 MEB ihraç

Sırası mı kalmış benden 2 yıl sonra 701 KHK ile atılanların bile sonucu geliyor benim hala inceleme devam hocam bu hangi akla hangi mantığa hangi vicdana sığar?Sıra bunun neresinde?Bu işin ne bir sırası ne bir mantığı ne bir KHK sı var hiçbirşeyi yok tamamen akıl tutulması

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@direnm@li 

direnm@li, 2 saat önce yazdı:

AİHM in geçen yıl verdiği Ukrayna kararı 4,5 yılda iç hukukta çözülmediği için  verildi. AİHM e makul süreden dolayı başvurulabilir. Ohal sonucu red gelen arkadaşların başvurmasının bir şey kaybettirmeyecegini düşünüyorum. Benim red gelirse ilk işim Aihme başvurmak olacak.

Doğrudur. Fakat AİHM’den farklı bi kanal olarak Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyine başvuru yolumuzun da açık olduğunu düşünüyorum şu anda. 

• Beğeni 1

675 / yök / inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 25 dakika önce yazdı:

BM başvuru için yarın Kurtuluş Baştimar ile görüşeceğim arkadaşlar. Kendisinin forumumuza ropörtaj sözü de var. Sorularınız varsa hazırlayın ve bana  ya da foruma yazabilirsiniz.

@RosedewittbukateR @phantom18 @ahmet bel @observer

Sn @observer Hocamın davası ile ilgili öngörüsü, olası bi olumlu kararın bizler üzerindeki etkisinin ne olacağı, olası bi olumsuz karar sonrası izlenecek yolun ne olduğunu da sorarsanız sevinirim sSn @Karagöz Hocam sağolun...

Keşke boş günüme denk gelse ben de gelmek isterdim...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 28 dakika önce yazdı:

Sn @observer Hocamın davası ile ilgili öngörüsü, olası bi olumlu kararın bizler üzerindeki etkisinin ne olacağı, olası bi olumsuz karar sonrası izlenecek yolun ne olduğunu da sorarsanız sevinirim sSn @Karagöz Hocam sağolun...

Yapılacak başvurunun titizlikle hazırlanması gerektiğini söylemişti daha önceki röportajlarında. Bu konuda bize nasıl yön gösterebilir, yardımcı olur ve bunun maliyeti ortalama ne olur bu konuları  sorabilirseniz çok iyi olur. Başvuru için ücret ödenmiyor ama başvurunun hazırlanması için yardıma ihtiyaç var.

RosedewittbukateR, 28 dakika önce yazdı:

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

675 / yök / inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

BM başvuru için yarın Kurtuluş Baştimar ile görüşeceğim arkadaşlar. Kendisinin forumumuza ropörtaj sözü de var. Sorularınız varsa hazırlayın ve bana  ya da foruma yazabilirsiniz.

@RosedewittbukateR @phantom18 @ahmet bel @observer

Herkesin ayrı ayrı başvuru yapması şart mı? 

Benzer durumlar için emsal karar olur mu?

Tazminat a hükmedebiliyor mu?

Tutukluluk ve göz altı yaşamayanlar harici için başvuru sözkonusu mu?

• Onaylama 2

679 KHK-Ret-Banka-Ankara 21.İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Karagöz hocam ek ihtiyari protokol 5(4) e gore gorus bildirir diyor ama anayasa 90. Madde milletler arasi sözleşme geçerliliği  kanun hükmünde  diyor .  Haliyle bağlayıcı sonucuna ulaşıyoruz . Velevki tazminat ödenmesi gibi bir karar verirse miktar komite tarafından mi belirleniyor ki ispanya orneginde ciddi bir tazminata hukmetmis. Ama bizde bu husus  nasil isleyebilir ?

Diğer husus  Uluslararası Medeni ve Siyasal Haklar sözleşmesi, ek ihtiyari protokolü Madde 5(2)(b)'de tüketilmesi istenilen iç hukuk, idari değil adli olmalıdır. Bu gerçek, BM insan hakları komitesi yerleşik içtihatıdır. OHAL Komisyonu kararına iptal davaları ise idari yargı yoludur. sadece idari yargı yolu kurup , sadece idari yargı yollarının tüketilmesini istemek, BM Insan Hakları Komitesi tarafından R.T.v France 262/1987 davasında açıkça kabul edilemez bulunmuştur.

Bu hususu bizdeki KHK yani yasama faaliyetiyle kiyaslayarak sorar misinjz ? Malumunuz ki bize yapilanin dunyada eşi yok !!!

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...