İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
altirana, 11 dakika önce yazdı:

@Nazenin MEB personel sitesinde idarecilere izin verildiği yazıyor hocam idari izinlilermis 

allah allah hocam bilmiyorum belki bu süreçte kurum görüşü alınmış dosyalara yogunlasırlar. gerçekten tahmin yurutmekte de zorlaniyorum hocam inşallah kurum görüşüm alınmış şeklinde ya da kabul şekilde önümüzdeki günlerde haberler duyarız da seviniriz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm herkese.bu avukat baştimur kim acaba.umut tacirimi yoksa gerçekten işinin ehlimi.bu süreçte nice avukatlarla görüştüm hatta tetkik hakim.vs ire .herkes paraya bakıyor.

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazenin, 13 dakika önce yazdı:

allah allah hocam bilmiyorum belki bu süreçte kurum görüşü alınmış dosyalara yogunlasırlar. gerçekten tahmin yurutmekte de zorlaniyorum hocam inşallah kurum görüşüm alınmış şeklinde ya da kabul şekilde önümüzdeki günlerde haberler duyarız da seviniriz

Şimdi bir idareci arkadaşı aradım müdür dahil hepsi yarın okuldalarmış. İdarecilere izin yokmuş, ben de okudum idareciler de izinli diye ama bulunduğum il milli eğitimin yazısını gönderdi bana hepsi okuldalarmış yarın.

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fatih777, 12 saat önce yazdı:

Sağolun sizede geçmiş olsun. Benimde 25. İdare mahkemesinde en son 9 ocakta tebliğ mazbatasını taramışlar daha sonra hareket yok, benim soruşturma halen (en az 40 aydır) devam ettiği için idare mahkemesinin gecikmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum bu yüzden acelem yok bekliyorum

Bende KYOK var ama bir işe yaramıyor. İdare mahkemelerinde iadeler yüzde 1 civarında. Hayırlısı olsun hakkımızda

• Beğeni 1

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın @Karagöz sizden gelecek hayırlı haberleri bekliyorum. Komisyonun kararlarını bekliyorum. Emeklilikte yaşa takılıyorum. Pasaport engeline takılıyorum. Yaşam vatandaşlık haklarım alındı. Hatun terk etti. Bütün değerlerim engellendi. Daha bir hayallerim kaldı. Bu haddeden sonra dava açabileceğimiz husus varmı adalet bana uğrayacak mı? Teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nazenin insallh hocam enazindan ara tatilde bari iade kararımızı görüp görevimizin başında oluruz kurum görüşü alınmadan dönenler umudumuz 

@672zede dediğiniz dogrudr hocam yazıyı gorduyseniz

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm .mesaj attım sayfada gizli olatak gözüktü şimdi tekrar atıyorum

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonu dizi çekimlerine benzetiyorum önden bölümleri çekmişlerdir peyderpey giriyorlardır bu yüzden 2-3 haftalık korona aksaması süreci çok etkilemeyecektir hem görüşü alınanlar vardır hem de MEB ağırlıklı gitmek zorunlulukları da yok vs. Çünkü kalan 672 MEB 4.200 civarıdır ve 3.4 bin kabul öngörüyorum yani bir başka deyişle kabul için MEB e el atıyorlardır bu süreçte dosyası tamamlanıp sırasını bekleyenlerden giriş yapılabilir bu hafta. 

Kurumdan görüş alıp hemen iade edeyim durumu da yok geçen seneden görüş alınıp bekleyenler de var. 

Genel duruma baktığımda 30 bin kabul olabilir diye görmüştüm ancak sanırım 10 bin gibi idare mahk paslayacaklar tabi bu sıkıntı yaratabilir komisyonun iade etmek isteyip kurumların istemedikleri olabilir. 

Komisyon dosya üzerinden inceleme yaptığı için uzaktan da çalışabilir raportörler kendi başlarına çalışıyor geriye sekretarya kalıyor onlar da diğer kurumlarda nasıl çalışılıyorsa oyle devam edeceklerdir ben sağlık personeline bu dönemde pozitif ayrım yapılabilir kanaatindeyim bu salgın belki komisyonun 6 ayda bu işi tamamlanmasına da sebep olabilir. 

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 2 saat önce yazdı:

Komisyonu dizi çekimlerine benzetiyorum önden bölümleri çekmişlerdir peyderpey giriyorlardır bu yüzden 2-3 haftalık korona aksaması süreci çok etkilemeyecektir hem görüşü alınanlar vardır hem de MEB ağırlıklı gitmek zorunlulukları da yok vs. Çünkü kalan 672 MEB 4.200 civarıdır ve 3.4 bin kabul öngörüyorum yani bir başka deyişle kabul için MEB e el atıyorlardır bu süreçte dosyası tamamlanıp sırasını bekleyenlerden giriş yapılabilir bu hafta. 

Kurumdan görüş alıp hemen iade edeyim durumu da yok geçen seneden görüş alınıp bekleyenler de var. 

Genel duruma baktığımda 30 bin kabul olabilir diye görmüştüm ancak sanırım 10 bin gibi idare mahk paslayacaklar tabi bu sıkıntı yaratabilir komisyonun iade etmek isteyip kurumların istemedikleri olabilir. 

Komisyon dosya üzerinden inceleme yaptığı için uzaktan da çalışabilir raportörler kendi başlarına çalışıyor geriye sekretarya kalıyor onlar da diğer kurumlarda nasıl çalışılıyorsa oyle devam edeceklerdir ben sağlık personeline bu dönemde pozitif ayrım yapılabilir kanaatindeyim bu salgın belki komisyonun 6 ayda bu işi tamamlanmasına da sebep olabilir. 

Çok iyimsersiniz 30 bin iade görüşü fazla iyimser.1.5 yıl önce komisyon başkanı gazeteye verdiği röportajda tüm dosyalar bittiğinde iade oranı yüzde 16 olacak demişti ki o zamanda aslında tüm dosyalara verilecek kararlar üç aşağı 5 yukarı belliydi.O yüzden maksimum iade oranı 19 bini geçmeyecektir.Komisyon 2020 sonunda dükkanı kapatacak zaten aylık 2500 dosya baksalar bile bu yeterli oluyor Ocak ayında 3000 küsür dosya bakıldı bu ay sonu yeni açıklama yapılacaktır tahminim 20 binin altına düşecek bu ay sonunda.Beklemek hepimizin canını sıkıyor ancak elden hiçbirşey gelmiyor

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 3

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 16 saat önce yazdı:

bu kararı yorumlayacak biri var mıdır?

şimdi ohal komisyonu boşa mı çıktı?

ret alanlar için idari dava aşamasında kurumun verdiği savunma cevap (TSK için) khkların idari dava konusu yapılamayacağı şeklindeydi. Bu cevaba cevap olarak kullanılabilir mi bu karar şimdi? Al sana AYM kararı diyebilir miyiz?

Sayın wildPuppy,

bu kararın komisyon yada KHK ların mahkemeye verilememesiyle alakası yok. KHK lardaki "ilave tedbirler" ifadesiyle alakalı. Bu ifadeye dayanarak yapılan bazı idari uygulamaların kamu görevinden çıkarmayla alakasız olduğunu ancak kişilerin bu konuda müracaat edeceği bir yer olmadığını belirtmiş. Örnek olarak da pasaport şerhlerini vermiş.

MSB nin savunmalarında gönderdiği KHK ların mahkemeye götürülemeyeceği hususu ohal komisyonu öncesi mahkemeye başvuru yapan hatta AİHM ne kadar başvuru yapılmasıyla alakalı. Bu konuda geçen hafta paylaşımım olmuştu. Şu an idare mahkemesine başvuranlar KHK yı dava etmiyor. OHAL komisyonu kararını dava ediyor. Savunmada MSB KHK lar mahkemeye verilemez deyip birde bu konuda mahkeme kararı paylaşırsa cevap olarak, "MSB nin mahkemeyi yanıltma, yönlendirme çabası içinde olduğunu yada dava konusu işlemden bi-haber olduğunu, söz konusu savunmanın davayla alakasının olmadığını sizin KHK değil komisyon kararına itiraz ettiğinizi bununda dava dilekçesinden rahatlıkla anlaşılabildiğini" şeklinde bir metin ekleyebilirsiniz. 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...