İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Guapo, 27.03.2020 - 09:10 yazdı:

Forum yöneticileri yeni bir anket iyi olur genel bilgi için

• Beğeni 1

701 KHK garson sd kart SC kod ve sohbet iddiası,2019 mart KYOK alındı,komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altuğ, 1 saat önce yazdı:

Komisyon son 8 haftada 3600 karar verdi ve bin kişi kabul aldı. 

Haftalık 450 dosya incelemiş gibi durması bizleri yanıltmasın. 

Özellikle korona önlemleri nedeniyle okulların tatil edilmesi kamuda bazı kişilerin idari izinli sayılıp talep eden personele izin verilmesi her kurum olduğu gibi komisyonun da işleyişini sekteye uğratmıştır özellikle 15 marttan sonraki süreçte eski dosyaları karara bağladıklarını ve son 10 gündür tekerleğin dönmediği ya da boşa döndüğünü düşünüyorum. 

Sonuçta herkesin ki can ve kamuda işlerin nasıl yürüdüğü belli bizi düşünen de yok açıkçası demem o ki 3600 sayısı 6,5 haftalık gibi düşünüyorum bayram sonrası da benzer bir rakamdan inceleme yapabilirler mayıs sonu açıklamasında derken yaz dönemi biraz toparlanma olsada sonbahara geldiğimizde bi 10 bin kişi daha buralarda yaprak dökmeyi bekleyeceğiz ne yazıkki. 

Ne kadar da şanssız insanlarmışız. 

dusundurtturelim arkadaşlar bu böyle olmaz ben cimer e dün ikinci kez yazdım psikolojik olarak yiprandigimi dayanacak gücümün kalmadığını bunun bir işkence olduğunu dile getirdim ki gerçekten öyle. asla ifadelerm de saygısızlık hakaret yer vermedim olanı anlattım hani twitter dan etkinlik yapılsa iyice yavaslamadan kamuoyu oluşturalım bir kaç haber sitesine yazalım yani caresizce beklemekten yine iyidir 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

JvNpuM.png

yukarıda paylaşımdaki örnekte olduğu gibi bu süreçlerde hapis yapıp bırakın mesleği özgürlüğünden ailesinden olan binler var...

o yüzden umutsuz düşünmeyin ve umutlarınız azalmaya başladığında sizden kat ve kat kötü şartlarda olanları hatırlayın...

1 sene 2 sene 3 sene..3 ay 5 ay...hain terör örgütüyle bağınız yok ise zaten iade olacaksınız...

sağlığınızı ve psikolojinizi koruyun...

özellikle son günlerde sağlığın her şeyden daha önemli olduğunu herkes bir kez daha anlamış olmalı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese günaydın, güzel sağlıklı bi gün olsun...

?

Sn @varex Hocam;

Bu olay nedir?..

?

o1gnRe.jpg

Yine kim gitti...

?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İade olmaya çalışmaktan, hayatta kalmaya çalışmaya evrilen hayat..

Sanki birisi klaketi indirecek ve "kestiiikk" diyiverecek gibi..

Film tadında..

Keşke sadece filmlerde kalsa dediklerimizden..

• Beğeni 2

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 16 dakika önce yazdı:

Herkese günaydın, güzel sağlıklı bi gün olsun...

?

Sn @varex Hocam;

Bu olay nedir?..

?

o1gnRe.jpg

Yine kim gitti...

?

konuk bir yazar ikimize hitaben bir şey yazmak istemiş sanırım...

ama teşebbüste kalmış gibi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 9 saat önce yazdı:

Doğru söylüyosunuz hocam saçma ama ülkede mantıklı ne var ki örneğin bn gs yi geçerek atanmama rağmen 4 ay sonra gs yi geçemedin diyerek boş bi kararnameyle görevden alındım Ve bu kararı öğrenmiş olmama rağmen kararnemeyi imzalamaya en güzel giysilerimi giyerek gittim ve hiç kimseye durumumdan dolayı el açıp ağlamadım bn suçsuzum söke söke alıcam dedim bi iş kurar ekmeğimi taştan çıkarırım dedim ve son paralarımla bi dikiş makinesi alıp üretime geçtim kendi çanalarımla almanyadan finansör buldum tam herşeyi hallettim derken virüs çıktı ve yurtdışı kargolama durduruldu bi süre sonra hocam bırakında biraz kırılayım ortadan bölünmediğime şükrederek yaşıyorum bn ? ve burdaki insanların bn dahil çok güçlü olduklarına eminim ama bazen bizim de kırılmaya ihtiyacımız var insanız çünkü 

@Gül reçeli sizin dava durumu konusunda bilgi verebilir misiniz, sakıncası yoksa... AYM nin gs iptali vardı, sizin davayı etkiledi mi? yengeniz olacak (olan) bayan koronoviruse yakalandı mı...

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
direnm@li, 15 dakika önce yazdı:

@Gül reçeli sizin dava durumu konusunda bilgi verebilir misiniz, sakıncası yoksa... AYM nin gs iptali vardı, sizin davayı etkiledi mi? yengeniz olacak (olan) bayan koronoviruse yakalandı mı...

Devamı bu sandım:

"Alper Tunga öldü mü

Issız acun kaldı mü"

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
direnm@li, 34 dakika önce yazdı:

Tabi ki detayları anlatayım o şikayet iftira yüzünden hakkımda soruşturma varmış ama hiç bi şey bulamadıkları için mahkemeye bile intikal ettirememişler ama bu soruşturma yüzünden idareden ret aldım bn bu retten sonra öğrendim malesef soruşturmayı gs iptal edildi ama bnm kararı bu iptalden önce verdikleri için bana faydası olmadı istinafta olur inşallah ifademi daha yeni aldılar niye bu kadar geciktiniz diye sitem ettim hatta durumu anlattım istinafa gittim bekliyorum hocam yengeme gelecek olursak belasını bnden değil Allahtan bulsun diye dua ediyorum inşallah bulmuştur ... 

• Teşekkür 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 4

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 3 saat önce yazdı:

JvNpuM.png

yukarıda paylaşımdaki örnekte olduğu gibi bu süreçlerde hapis yapıp bırakın mesleği özgürlüğünden ailesinden olan binler var...

o yüzden umutsuz düşünmeyin ve umutlarınız azalmaya başladığında sizden kat ve kat kötü şartlarda olanları hatırlayın...

1 sene 2 sene 3 sene..3 ay 5 ay...hain terör örgütüyle bağınız yok ise zaten iade olacaksınız...

sağlığınızı ve psikolojinizi koruyun...

özellikle son günlerde sağlığın her şeyden daha önemli olduğunu herkes bir kez daha anlamış olmalı...

Çok haklısınız özellikle dün ahmetin babasıyla olan buluşmasını görünce icim parçalandı. Babası ile yaptığı telefon görüşmesinde " ben sensiz ne yaparım baba" diye ağlarken babasının hıçkırıklar içinde "izin vermiyorlar oğlum" derken ki çaresiz acısı bendekinin dert olmadigini iliklerime kadar hissettirdi. Bu zulüm yakar bütün dünyayı...

• Beğeni 2
  • Üzülme 2
  • Onaylama 4

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...