İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Muhammet Adıgüzel, 41 dakika önce yazdı:

Burada ya da faceteki gruplarda yazılan hikayeleri okuyunca içi sızlıyor insanın. Bazen ağır geliyor hikayeler. Biz yaşamasak da yaşayan birilerinin olduğunu bilmek bile insanın içinin acımasına yetiyor. Benim de nişanlım hemşire. Çalışıyor ama korona hastalarına bakacak ekipte seçildi. Ve onunla beraber korona hastalarına bakan hemşire arkadaşı pozitif çıktı. Ve şu an tüm servis karantinaya alınabilir.  İstifa edip gelmek istiyor ama şu an devlet ona da izin vermiyor ve 3 ay boyunca sağlık personellerinin istifası yasaklanmış. İnsan sağlıklı olsun da iş, meslek, maddiyat  bir şekilde geliyor. Yeter ki Rabbim çaresiz dertlerle sınamasın bizi. Rabbim başta küçük Ahmet'imiz ve ailesi olmak üzere hepimize güç, kuvvet versin ve sabrımızı arttırsın. Forumu biraz uzaktan seyredeceğim. Selam ve dua ile dostlar...

Kamu, özel sektör farketmeksizin 3 ay boyunca istifalar yasaklandı..  

Akşamüstü annemle babam aradı haliyle telaslilar.. Babam gelelim alalım kizim seni diyor. Annem konuşamadı bile..  

Bense elimden geldigince pembe pembe tablolar çizdim onlara söylediklerimle.. Ne yapalim..

Şuan çalışmak zorunda olan sağlık çalışanlarının ve diger calisanlarin..

en çok da evine ekmek götürmek için çabalayan khklilarin Rabbim yardımcısı olsun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Türkiye Nüfus: 83 Milyon ?? 

• İlk vaka: 11 mart
  • Test: 55.464
  • Vaka: 7.402
  • Ölüm: 108
  • İyileşen: 70

Almanya Nüfus: 83 Milyon ?? 

• İlk vaka: 15 Şubat
  • Test: 483.295
  • Vaka: 56.202
  • Ölüm: 403
  • İyileşen: 6.658

İnşallah en kısa zamanda sokağa çıkma yasağı gelirde bir şekilde bu virüs kontrol altına alınır.Toplumun bir kısmı evine kapanıp kendini izole ediyor diğer kısmı da aman ne olacak herşey olacağına varıyor mantığı ile sokakları geziyor.

Türkiye'nin en önemli pandemi uzmanlarından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Toplumun yüzde 100'ü kurallara uysa salgın 2 ayda kontrol altına alınır ancak toplumun yüzde 50'si kurallara uyarsa süreç 1 yıla uzar" diye konuştu.”

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 3

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Klarnet, 23 dakika önce yazdı:

Türkiye Nüfus: 83 Milyon ?? 

• İlk vaka: 11 mart
  • Test: 55.464
  • Vaka: 7.402
  • Ölüm: 108
  • İyileşen: 70

Almanya Nüfus: 83 Milyon ?? 

• İlk vaka: 15 Şubat
  • Test: 483.295
  • Vaka: 56.202
  • Ölüm: 403
  • İyileşen: 6.658

İnşallah en kısa zamanda sokağa çıkma yasağı gelirde bir şekilde bu virüs kontrol altına alınır.Toplumun bir kısmı evine kapanıp kendini izole ediyor diğer kısmı da aman ne olacak herşey olacağına varıyor mantığı ile sokakları geziyor.

Türkiye'nin en önemli pandemi uzmanlarından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Toplumun yüzde 100'ü kurallara uysa salgın 2 ayda kontrol altına alınır ancak toplumun yüzde 50'si kurallara uyarsa süreç 1 yıla uzar" diye konuştu.”

Almanya'nın test sayısına ilişkin kaynağınız nedir?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yeşil kartımın iptal olduğunu randevu alıp hastaneye gidince öğrendim niçin iptal olduğunu bilmiyorum zaten bu durumu sorgulayacak gücümde yok gidip yeniden başvurucam hatta daha önce istemediğim nekadar şey varsa gıda para yardımı neye hakkım varsa isticem iş noktasıda ayrı bi zorluk inş bu günleri de atlatırız.. 

• Beğeni 8

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
avukatgilmour, 22 dakika önce yazdı:

Almanya'nın test sayısına ilişkin kaynağınız nedir?

https://mobile.twitter.com/KoronaReport/status/1243954735293640704

https://www.bbc.com/turkce/amp/haberler-dunya-52053276

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

677 bizim sayfamız. EGM. Inş iade oluruz. Kısa zamanda 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

677 EGM adını mı gibi aklımda tutuyorum. Kaç kişi kaldık 677 olarak...

• Beğeni 2

677 egm-2 ay sgk kaydi inc devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

677 EGM 1000 kişi vardır heralde 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

bir şey dikkatimi çekti korona daha türkiyeye gelmeden bir arkadas çok korkuyordu ve sürekli dile getiriyordu kaynanasında çıktı yeni. ben de ihrac olmadan önce bir arkadastan borç aldım ve birinden para istemek ne kadar iğrenç bir şey diye bir cümle kurdum akabinde ihraç oldum ve eşim den para istemek zorundayım.  bazen bilincsizce kurduğumuz cümleler kaderimizi mi çağristiriyor acaba. bilmiyorum sanki kurduğumuz cümlelerle gelecegimiz kaderimizi arasında bağlantılar var. Bunun daha öncesinde bir kaç örneğini daha yasamistim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...