İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ege Öz, 18 dakika önce yazdı:

@Ahmet Kara HOCAM MİLLİ EĞİTİM EKLER KISMINDA MI KOMİSYONUN SUÇLAMALARINI SIRALAMIŞ

Evet

672 meb,adlı idari soruşturma yok,komisyon ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar cümleten merhaba. foruma yeni üye oldum. ayrıca bu reklam engelleyiciyi nasıl kapatabilirim

679 khk egm 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
YeniBirGün, 5 saat önce yazdı:

Ben de Kayseri nin bir ilcesinden , MEB den ihracim,hâlâ beklemedeyim ne yazik ki,ilcede herkes red-kabul sonucunu aldi bir ben kaldim,arkadaşinizin sendikasi kac aydi acaba biliyor musunuz?

Maalesef bilmiyorum ?

672 KHK - Kırıkkale Üniversite - İhraçta kriter yok (Yönetici kanaati), açılan Adli Davada tanık çıktı ama mahkemede lehime ifade verdiler, dosyamdaki başka sanıkların evrak eksiklikleri nedeni ile adli davam 3 yıldır yerel mahkemede devam ediyor ? - OHAL komisyonu durumu şimdilik "İncelemede"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 2 saat önce yazdı:

Komisyonun ayrıntılı rapor hazırlayacağıni nerden duydunuz acaba? 

26 Aralık ta bilgi notu paylaşımında bahsetmiş geçen yıl da yayınlamıştı faaliyet raporu şeklinde ay sonuna doğru çıkar muhtemelen. 

• Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2 haftadır haftanın her günü karar duyuyorduk, kendi kararımız gelmese bile bu çuvaldan birilerinin çıkıyor olması bile bizi mutlu ediyordu.

Bu hafta baya sessiz gecti ve bence anlaşılmış oldu ki o kararalar 98 binin içimdeydi. Biz 28 bin kişi için geri sayım henüz başlamadı galiba...

• Beğeni 2

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hansel, 07.01.2020 - 10:54 yazdı:

Günde 2 kere bakıyorum komisyon sayfasına. Az mı baktım diyorum sonra 1 kez daha bakiyorum 

Şu 10 günde haftadan haftaya nasıl bakıyorlar onu anlayamadım. 

Red alan arkadaşınıza geçmiş olsun. Bazen Kaybettiğinde değil  vazgeçtiğinde  yenilirsin. Ins yargı yoluyla döner. Allah yardımcımız olsun

Hocam bende önceleri hergün bakıyordum.Baktım daha fazla stres oluyorum, en iyisi haftada bir gün cuma günleri mesai bitiminde bakayım dedim.Yok yine olmadı...

Eee travma büyük...

Sonrasında da yeğenim bu görevi üstlendi.Halacım sen merak etme o iş bende dedi.

Ben bakmıyorum.Ama yavrum bu seferde o sürekli bakar olmuş.

• Beğeni 2
  • Kahkaha 3

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
YeniBirGün, 7 saat önce yazdı:

Ben de Kayseri nin bir ilcesinden , MEB den ihracim,hâlâ beklemedeyim ne yazik ki,ilcede herkes red-kabul sonucunu aldi bir ben kaldim,arkadaşinizin sendikasi kac aydi acaba biliyor musunuz?

Bende kayserinin ilçesindenim. Görev yeri sivas. Memleketimden 2 kişi falan ihraçtı akıbetlerini duymadım ama buralı olup açığa alınanlar vardı. 2 yıl açıkta kaldıktan sonra iade oldular. Benim öğretmenlerimdi onlarda. Ne sebeple açıpa alındılar bilmiyorum.

Görev yerindende yarısının kararı geldi. 5 6 kişi kaldık sonuç bekleyen. Hayırlısı inşallah

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Kopsun artık kıyamet... ???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, Bir saat önce yazdı:

Kopsun artık kıyamet... ???

Allah bu zulme ortak olan herkesi kahretsin

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

pazartesi günü bizim burdan bir arkadaş iade oldu.yani kabul kararını gördü.başka da ses yok.aynı KHK dan yani 675 li idi.

Güncelleme • • arin 62
  • Beğeni 4

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...