İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Aklima, 7 saat önce yazdı:

Mücadele konusundaki fikirinize katılıyorum günlük olarak da düzenli e-postalarımı gönderiyorum.

Askerlik belgesi hususuda bunlarda birisi. Bazı "avukat" ünvanlı arkadaşlara rağmen özellikle idare mahkemesi başvurularında hak kaybına neden olan bir uygulama olarak dile getirilmesinin bu değişiklikte payı var. Ancak durum henüz net değil. Şu an için herkestenmi kaldıralım yoksa sadece syok, KYOK, beraat alanlardanmı kaldıralım şeklinde halen mücadele var.

SGK konusunda benzer durumun hak ihlalleri kapsamında özellikle idare mahkemesi safhasında dile getirilmesi, bu aşamaya gelmeyenlerin de CİMER, TBMM insan hakları komisyonu, TBMM dilekçe komisyonu, TBMM adalet komisyonu ve partilere dilekçe yazmaları önemli. Ancak en büyük etkiyi mahkemelere başvurularda kağıda dökmek getiriyor. Çünkü bu durumların yazıya dökülmesi ileride AİHM ve AYM de idarenin KHK uygulaması kapsamındaki dışlama, fişleme, soyutlama, çalışma özgürlüğüne müdahale olarak görülecektir. Bu konuda verilecek tek bir karar emsal olmaya yeterlidir. Bunun kendileri de farkında. Bunun yanında yaptırımları zaman içinde mecburen gevşetecekler zaten.

Önemli olan konuşup bırakmamak. Yazmak çok önemli.

Üzücü olan ne biliyor musunuz? İade olup da benim adımı KHK ekli listesinden çıkarın diye dava açan yada TBMM ye dilekçe yazan birisini halen duymadım. Benden iade-i itibar adına özür dilenmelidir, hakkımdaki iftira nedeniyle özür bekliyorum bir müracaatta bulunan görmedim, duymadım.

Yani her şey iade olana kadar gibi görünüyor. Bu kısım üzücü.

Eşim bakti kaldırılmış.Daha öncede belirttiğim gibi herhangi takipsizlik syok vs.herhangi bir belge ulaşmadı bize.Belkide tüm ihrac personelden kaldırıldı.

• Beğeni 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@varex Şuan komisyonun yavaslamasini anlayabiliyorum.Ama EYLUL ayindan bu tarafa yavaslamasini anlayamiyorum.Sabrin son noktasına geldik.Aciga alindiktan 2 gun sonra bir ćocugumuz dunyaya gelmişti. Cocuk seneye anasinifina baslayacak.Biz hala bekliyoruz. ..

• Beğeni 1
  • Üzülme 2
  • Onaylama 4

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konuk ne zaman, 05.04.2020 - 22:25 yazdı:

Nano maske satacam yeni bir iş buldum, sigortaya gerek yok. 

Her türlü maske satışı yasaklandı diye duydum doğru mu?...

By3kan, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bu idare mahkemeleri hicmi çalışmıyor yoksa esnek çalışmaya mi geçti çalışma şekilleri şuan nasıl? Bide hiç karar cikiyormu acaba.  Hakimler calismayip sadece katipler mi çalışıyor acaba?

Benim de ek beyanda bulunmam lazım. Sanırım posta ile yapıcam hayırlısı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
level, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar takipsizlik veya beraat alıp da  OHAL bittiği için kurumlarına iade talep ve neticesinde de bulundukları ilde idare mahkemesine başvuran varmı (OHAL komisyonundan bağımsız) veya süreç nasıl işliyor. 

Sn @observer Hocamın mahkemesi karar aşamasında. Sn @akademili Hocamın mahkemesi incelenmeksizin ret kararının bozulması ile tekrar görülecek...

Sn  @observer Hocamın ise kararının tebliğ edilmemesi gibi garip bi durum var. Hala bi sonuç yok. Kurtuluş Baştimar da yakından takip ediyor. Onun kararının olumlu olması ihtimali çok çok yüksek ve bize emsal teşlil etme ihtimali var. Bu geciktirme ile hukuğun önü kesiliyor...

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2020/04/06/khkliye-kisa-calisma-odenegi-yok/

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Aranızda son 3 yılda sigortalı 450 gün çalışmış olup, iş yerinde k.ö.ç. den yararlanacak khklı var mı?..

Süreç nasıl ilerliyor. Alan alamayan veya arafta kalan var mı?..

Bunu gördünüz mü?..

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/2020/04/06/khkliye-kisa-calisma-odenegi-yok/

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 22 dakika önce yazdı:

Her türlü maske satışı yasaklandı diye duydum doğru mu?...

Benim de ek beyanda bulunmam lazım. Sanırım posta ile yapıcam hayırlısı...

Sayın editörüm ;devlet eliyle verilen maskelerin satışı yasak, eczane satışları devam, internetten satış yasak, fahiş fiyat yasak. Bu işede karıştılar???yumurta, limon, portakal, şimdide maske takip mi ediyor beni anlamadım. Bu seferde çekirgeler geliyor, sera naylonu işine girecem aha dedim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

durumu benim gibi olan var mı. fikirlerinizi bekliyorum

4 ekim 2016 çık

6 ocak 2017 ihraç

kurum EGM

25 mayıs 2019 komisyon red

2020 ocak takipsizlik

kriter EA ve kurum kanaati

ancak herhangi bir adli davam olmadı. fişleme listesinde tüm listede varım ancak güncel listede yokum

fikirleriniz nedir

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 3 saat önce yazdı:

Bugün aradığım da  komisyon çalışıyor dedi telefona çıkan görevli.pek karar çıkmıyor da dedim.görevli birsey demedi.üstelemenin doğru olmayacağıni dusünerek kolay gelsin diyerek kapattım telefonu 

Ben her ne kadar kendimi kontrol etmeye çalışsam da küfür ederim diye tlf açmıyorum. Yoksa hergun arardım

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@RosedewittbukateR ins o işgūzar kisinin isidir. Bi ara iskurda il il farkli uygulamayi yapiyordu. Cunku facede biri paylasmisti esi icinde isvereni basvurmus fakat zaten sartlari uymuyormus ama khkli olduguna dair birsey denmemis sonucta ona uygulanan onada uygulanmali fakat o arkadas sartlari uyuyor ondan mi of bu KHK cocuklarimizin onunede cikacak veba gibi?

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...