İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Joeu, 15 dakika önce yazdı:

wBcf0u.png

Ben ipekli olanından isterim her kıyafetime göre renk seçenekleri de olabilirmi acaba???

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daşbırk, Bir saat önce yazdı:

Msb askerlik belgesinde kaldırmış ihraç yazısını SGKninda kaldırması için cilere yazı yazsak hepimiz biseyler değişir belki bilmiyorum yazacam ben buda bi hak kaybı dışarda...

Mücadele konusundaki fikirinize katılıyorum günlük olarak da düzenli e-postalarımı gönderiyorum.

Askerlik belgesi hususuda bunlarda birisi. Bazı "avukat" ünvanlı arkadaşlara rağmen özellikle idare mahkemesi başvurularında hak kaybına neden olan bir uygulama olarak dile getirilmesinin bu değişiklikte payı var. Ancak durum henüz net değil. Şu an için herkestenmi kaldıralım yoksa sadece syok, KYOK, beraat alanlardanmı kaldıralım şeklinde halen mücadele var.

SGK konusunda benzer durumun hak ihlalleri kapsamında özellikle idare mahkemesi safhasında dile getirilmesi, bu aşamaya gelmeyenlerin de CİMER, TBMM insan hakları komisyonu, TBMM dilekçe komisyonu, TBMM adalet komisyonu ve partilere dilekçe yazmaları önemli. Ancak en büyük etkiyi mahkemelere başvurularda kağıda dökmek getiriyor. Çünkü bu durumların yazıya dökülmesi ileride AİHM ve AYM de idarenin KHK uygulaması kapsamındaki dışlama, fişleme, soyutlama, çalışma özgürlüğüne müdahale olarak görülecektir. Bu konuda verilecek tek bir karar emsal olmaya yeterlidir. Bunun kendileri de farkında. Bunun yanında yaptırımları zaman içinde mecburen gevşetecekler zaten.

Önemli olan konuşup bırakmamak. Yazmak çok önemli.

Üzücü olan ne biliyor musunuz? İade olup da benim adımı KHK ekli listesinden çıkarın diye dava açan yada TBMM ye dilekçe yazan birisini halen duymadım. Benden iade-i itibar adına özür dilenmelidir, hakkımdaki iftira nedeniyle özür bekliyorum bir müracaatta bulunan görmedim, duymadım.

Yani her şey iade olana kadar gibi görünüyor. Bu kısım üzücü.

• Beğeni 6
  • Onaylama 3

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bu idare mahkemeleri hicmi çalışmıyor yoksa esnek çalışmaya mi geçti çalışma şekilleri şuan nasıl? Bide hiç karar cikiyormu acaba.  Hakimler calismayip sadece katipler mi çalışıyor acaba?

Adalet bakanlığı 22idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yok mu karar hiç mi yok ?

• Şaşırma 1

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
By3kan, 18 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bu idare mahkemeleri hicmi çalışmıyor yoksa esnek çalışmaya mi geçti çalışma şekilleri şuan nasıl? Bide hiç karar cikiyormu acaba.  Hakimler calismayip sadece katipler mi çalışıyor acaba?

Duruşmalar Nisan sonuna kadar iptal. Ancak dosya incelemek için çalışma devam ediyordur. Adliyede çok adam olmaz. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 2 saat önce yazdı:

Çok teşekkürler.Avukatım var.Ücretinin tamamini daha ilk aylarda odedim.Zaten 14 aydir dosyamla ilgili en ufak bir gelisme yoktu.Ama şu sıra az ck bi hareketlilik var.Dolayısıyla bende heyecan yapıp merek ediyorum ne oluyor veya olacak diye.

Burası olmasa inanın hiçbir şey bilemeyecektim.Burda bazı arkadaşlar kimi evraklar UYAP'a yuklenmeyebiliyor demisti.O nedenle sordum bende.Merak ediyorum elbette kurumlardan ne geldi vs diye.

Sizin demenize göre kurumlarin cevap vermemesi benim lehime.Fakat tebliğ mazbatasıni goruntuledigimde gönderen kısmında MEB ve İçişleri bak yazıyordu. Zaten her iki kurumdan bilgi istenmişti. Demek ki onlar benimle ilgili bilgi göndermişler ama henüz taranmadigi için sistememe düşmemiş demek.Bu durumda beklemekten başka çarem yok.Avukatım da su durumda goremeyecek anladigim kadariyla.

Aylin hanım "tebliğ mazbatası" ifadesi nedeniyle sormak istedim. Tebliği çıkaran mahkememi kurumlar mı? Tebliği çıkaran kısmı mahkemeyse kurumlara bir tebliğ yapıldığı manasına gelir.

Tebliği çıkaran, muhatabın adı soy adı kısmı gibi bir alan olmalı. Bu kısımlara bakınız. Alıcı kim, gönderen kim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ret kararı verilenler mahkemeye götüremiyorlar şu an. götürüyorlar da sisteme işlenmiyormuş. bari bu durumda kabul kararı verilecekleri girseler. ?

• Beğeni 2

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 26 dakika önce yazdı:

Aylin hanım "tebliğ mazbatası" ifadesi nedeniyle sormak istedim. Tebliği çıkaran mahkememi kurumlar mı? Tebliği çıkaran kısmı mahkemeyse kurumlara bir tebliğ yapıldığı manasına gelir.

Tebliği çıkaran, muhatabın adı soy adı kısmı gibi bir alan olmalı. Bu kısımlara bakınız. Alıcı kim, gönderen kim.

Sayin Aklıma, 

2 adet kapalı tebligat var.Tebligatların her ikisinde de gönderen kısmında  idare mah yazıyor. Birinde gönderilen yer, İçişleri Bak.Diğerinde ise gönderilen yer, MEB'in avukatı. Tarih, mart ayı.

2 adet de tebliğ mazbatası var.Gönderen kısmında birinde icisleri bak, diğerinde ise MEB in avukatının adı yaziyor.Tarih ise, bu hafta.

Her iki kurumdan bilgi istenmişti. Sanırım her iki kurumdan bu talebe cevap verdi.Ancak işte ne gönderildi o sisteme yüklenmedi henüz.Bu haliyle avukatım herhangi bir bilgi alabilir mi diye sormustum.Ancak onun da su asamada yapabileceği bir şey yokmuş sanirim(belgelere ulasmak gibi).Yine beklemeye devam?

• Onaylama 1

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 54 dakika önce yazdı:

Mücadele konusundaki fikirinize katılıyorum günlük olarak da düzenli e-postalarımı gönderiyorum.

Askerlik belgesi hususuda bunlarda birisi. Bazı "avukat" ünvanlı arkadaşlara rağmen özellikle idare mahkemesi başvurularında hak kaybına neden olan bir uygulama olarak dile getirilmesinin bu değişiklikte payı var. Ancak durum henüz net değil. Şu an için herkestenmi kaldıralım yoksa sadece syok, KYOK, beraat alanlardanmı kaldıralım şeklinde halen mücadele var.

SGK konusunda benzer durumun hak ihlalleri kapsamında özellikle idare mahkemesi safhasında dile getirilmesi, bu aşamaya gelmeyenlerin de CİMER, TBMM insan hakları komisyonu, TBMM dilekçe komisyonu, TBMM adalet komisyonu ve partilere dilekçe yazmaları önemli. Ancak en büyük etkiyi mahkemelere başvurularda kağıda dökmek getiriyor. Çünkü bu durumların yazıya dökülmesi ileride AİHM ve AYM de idarenin KHK uygulaması kapsamındaki dışlama, fişleme, soyutlama, çalışma özgürlüğüne müdahale olarak görülecektir. Bu konuda verilecek tek bir karar emsal olmaya yeterlidir. Bunun kendileri de farkında. Bunun yanında yaptırımları zaman içinde mecburen gevşetecekler zaten.

Üzücü olan ne biliyor musunuz? İade olup da benim adımı KHK ekli listesinden çıkarın diye dava açan yada TBMM ye dilekçe yazan birisini halen duymadım. Benden iade-i itibar adına özür dilenmelidir, hakkımdaki iftira nedeniyle özür bekliyorum bir müracaatta bulunan görmedim, duymadım.

sayın Aklima, 

Biz 31/01/2020’de askerlik durum belgesi çıktısı almıştık. O zaman TERHİS TARİHİ: 08/07/2018 (İHRAÇ (TSK’DAN ÇIKARMA)) yazıyor..

Eşim az önce baktı. TERHİS TARİHİ: 08/07/2018 yazıyor. (İHRAÇ (TSK'DAN ÇIKARMA)) yazısı kaldırılmış. 

Şu an için herkestenmi kaldıralım yoksa sadece syok, KYOK, beraat alanlardanmı kaldıralım şeklinde halen mücadele var.

galiba herkesten kaldırılmış. çünkü eşimin adli süreci devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 1 saat önce yazdı:

Şahsım için yazıyorum fakat muhtemelen herkes aynı düşüncede olacaktır: bırakın fetöyü, hiçbir dini oluşumla alakam yokken ihraç edilmiş birisiyim. İade olmak için gün sayıyorum. İade olduğumda geçmişe yönelik mali haklarımı aldıktan sonra başka bir talebim olmayacak. En azından koydukları 3 yıllık vakit dolana kadar. Fişlemeler sayesinde bu noktadayız, temize çıkmışken tekrar okları üzerime çekmeyi düşünmem. Yeterince uyanık birisiyimdir, yinede ihraç olmama engel olamadım. Bundan sonra daha da uyanık olacağım.

Haklı olan kişi her yerde sesini yükseltmeli diye düşünebilirsiniz sayın @Aklima ama artık öyle bir düzenin ve adaletin olmadığı bir ülkedeyiz. 

Sadece farklı bir bakış açısı olsun istedim...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...