İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Yengeç, 7 saat önce yazdı:

bankayla ilgili bi hüküm demiş mi? o metinde var mı?

İlgilinin haksız tutuklama iddiasına binaen BM'ye sunulmuş bir basvuruya yönelik bir karar bu yani KHK ile ihraclar bağlamında bir başvuru değil. (Bu arada, ilgilinin banka hesabı da varmış.) 

Ancak, dikkatimi çeken nokta başvuru için iç hukuk yolunun tüketilmesinin zorunlu olmadığını BM'nin belirtmis olmasi, metnin ilgili kismini aşağıda sunuyorum:

56. As a further preliminary issue, the Working Group wishes to clarify that the 
procedural rules governing its consideration of communications on alleged cases of 
arbitrary detention are contained in its methods of work. There is no provision in the methods of work that prevents the Working Group from considering communications due to the lack of exhaustion of domestic remedies in the country concerned. The Working 
Group has also confirmed in its jurisprudence that there is no requirement for petitioners to exhaust domestic remedies in order for a communication to be considered admissible.

Henüz idare mahkemesi aşamasında olan bir forumdasin KHK ile ihracı bağlamında iç hukuk yolunu tuketmeden BM'ye başvurduğundan gecenlerde bahsetmiştim. Yukarıdaki hüküm çerçevesinde, bu başvurunun iç hukuk yolu tuketilmedi diye reddilecegini sanmıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güneşzag, 23.04.2020 - 00:40 yazdı:

Arkadaşlar temel ihtiyaç kredisi başvurumuz üzerine 3000lik onay mesajı almıştık bugun ise 10000onay mesajı geldi bizde kabul ettik direk hesaba yatmış. Bence ihtiyacı olanlar için makul bi seçenek, faiz oranı normal kredilere göre oldukça düşük bilginize

merhaba siz gelir bilginize ve çalışma bilgisine ne işaretlediniz acaba.

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkusuzadalet, 4 saat önce yazdı:

arkadaşlar bilginize ihtiyacım var özlellikle akademisyenlerin. bir akademisyen arkadaşım 2018 mayıs ayında açığa alındı kriter sohbet ve tanık beyanı 2015 aralık ayına ait. üniversite ihraç istemiyle yöke sevk etmiş akıbet ne olur. ihraç olması durumunda idare mahkemesinin tutumu ne olur

Bizler sorgusuz sualsiz, kritersiz işimizden edildik.. kendisinin savunma imkanı var.. biz hala muhatap bulamıyoruz.. Komisyonu bekliyoruz..

Tanık beyanı varmış, kendi söylenenleri kabul ettimi ama tanık ispatlasın.. öyle beyanla olmaz bu işler.. belgeli olmalı, buradan böyle savunma yapabilir ama durumu çok ayrıntılı bilmeden birşey söylemekte olmaz.. ayrıca burası Türkiye, kesin konuşmak çok zor;(

• Onaylama 2

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 9 saat önce yazdı:

Adli olarak lehinize verilen her karar..

İdari yönden elinizi güçlendirir...

beraat kararı içeriği önemli ayrıca..

Tespit tutanağı neden ne için düzenlendi..

genel ve kesin bir tespit mi..

bunların hepsi üst mahkemelerde önemli..

Beraat kararı delil yetersizliğinden ( CMK 223-2e) 

Bylock tespit tutanağı ise soruşturma safhasında eklenen belge. ( İçerik, CGNAT yada kullanıcı adı şifresi tespit edilemediğine dair BTK yazısı mevcut) 

686 KHK- bylock, tanık (beraat-yargıtay) ret-Ankara 13. Bölge idare. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 6 saat önce yazdı:

Onu diyorum ya 672/675/677/679 khkdan bekleyenler  olarak bu saatten sonra olumsuz olursa ölelim bu kadar koymaz

3.5 senedir ölmedik dayanıriz filmin sonunu merak ediyor insan

• Beğeni 2
  • Onaylama 5

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kehake, 7 saat önce yazdı:

merhaba siz gelir bilginize ve çalışma bilgisine ne işaretlediniz acaba.

Çalışıyor (özel,işçi) gelirede 2700yazdık 

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ben forumda bm başvurusunun paylaşıldığı bölümü kaçırdım, bulamiyorum. Link gönderebilecek bir yardımsever aranıyor ?

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Güneşzag, 2 saat önce yazdı:

Çalışıyor (özel,işçi) gelirede 2700yazdık 

Ne kadar dusuk bir faiz oranında kredi çekiyorsunuz bilmiyorum ama ulu bilge Mahfi hocamız aşağıdaki yazısında BDDK'nin son düzenlemesi çerçevesinde kredi geçmişi halihazırda iyi olan bireysel müşterilerin önümüzdeki dönemde daha uygun koşullarda kredi çekebileceği öngörüsünde bulunmuş:

http://www.mahfiegilmez.com/2020/04/aktif-rasyosu.html?m=1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Snickersnee, Bir saat önce yazdı:

Ne kadar dusuk bir faiz oranında kredi çekiyorsunuz bilmiyorum ama ulu bilge Mahfi hocamız aşağıdaki yazısında BDDK'nin son düzenlemesi çerçevesinde kredi geçmişi halihazırda iyi olan bireysel müşterilerin önümüzdeki dönemde daha uygun koşullarda kredi çekebileceği öngörüsünde bulunmuş:

http://www.mahfiegilmez.com/2020/04/aktif-rasyosu.html?m=1

0,49dan çektik evet kredi geçmişi olanlar için iyi haber tabi bizim gibi maddi manevi sıkıntılardan geçenlerin kredi puanı ne derece yüksek olur bilemiyorum. 2ay ödemeyemediğimiz kredi direk avukata düştü kara listedeyiz sonradan hepsini kapattık ama kara listeden 5yıldan önce silinmiyor sanrım. 

• Onaylama 1

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...