İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
altuğ, 5 dakika önce yazdı:

Bu haftadan bir beklentim yok ama haftaya daha umutluyum 24 25 haziran kararlar yüklenip cuma günü de komisyon açıklama yapar gibi. 

Ben de benzer kanaatteyim, bu ay sonunda muhtemelen 3 aylık bir rapor yayımlar gibi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bi de cemaatçi forumu gibi görünüyor uzaktan.

duayla olsaydı bu işler...

• Beğeni 1
  • Kahkaha 5
  • Onaylama 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

wildPuppy, 5 dakika önce yazdı:

Sadece dua ile herşeyin duzelmeyecegini biliyorum ama dua etmek de fetocu olunmaz en azından hukuk olmayan bir ülkede dua ile içimi rahatlatıyor sıkıntılarım azda olsa azalıyor başka türlü kafayı yerdim.hukuk mücadelesini  hiç bir zaman bırakamadım bununda bilin 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 9 dakika önce yazdı:

Hem küçük çocuklar tecavüze uğrarken çığlıkları dururken senin işten atılman o kadarda önem arz etmez gibime geliyor

• Onaylama 1
  • Katılmama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evet haziran sonu 3 aylık açıklama gelebilir. Kalan dosya sayısı 19 bin felandır.

• Katılmama 2

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaklaşık 20 bin karar beklemekte. Yıl sonuna bayram seyran çık  yaklaşık 20 hafta var. Bundan sonra her hafta 1000 karar çıkmalı. Yoksa komisyon kapısında bir yıl daha bekleriz.

Muhtemlen haftaya cuma rapora kadar hızlanır inşallah kabul kararlarına boğuluruz. Sonra hızlı bir şekilde devam eder..

• Onaylama 1

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hepyek, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar dini konular hassas konulardır. Herkesin inancına saygı duymak gerekir.herhangi bir iş yada bir olay konusunda herkes bildiğini yapabilir. Yanlışta olsa, doğruda olsa en fazla bireysel olarak görür sonuçlarını 

Din böyle bir kavram değil. Yanlış yada bilmediğiniz bir konu hakkında karşı tarafı ikna ettiğinizde vebal ikiye katlanır. Din konusunda ömrünün çoğunu ilimle uğraşan kişiler, bilmediği mevzuya bilmiyorum der. Yanlış yada farazi bir bilgi beyanında bulunmaz. 

Dini konularda Ahmet in yada mehmet in lafına bakılmaz, rüya ile amel edilmez,farazi konuşmalar için evet böyledir denilemez. Hayata tatbik etmek için ya ayet gerekir. Yada sahih hadisler. Şu da ayrı parantez ,ayette hadiste gecmese dahi fazladan dua etmek, fazladan namaz kılmak ta ,insani  dinden çıkarmaz, ya bu yapılan fazladan ibadet yada dualar ayette, hadiste böyle bir sey yok. Sen haybeden iş yapıyorsun denilemez. Yaparsın okursun, Yaradan takdiri eder. 

Şu kadar ,şu sure okunacak, bu kadar namaz kılınacak sahih hadislerde yada ayette geçiyorsa ne ala, yapılır, takdiri Allah tan beklenir. Eger bir kişi tarafından tavsiye edilen dua sureler  icin ayet veya hadis yok ise ,isteyen inanan yapar, sevabı, fazileti Allah tan beklenir. Mecburiyet yoktur. Farz değildir,yapmayan da mağdur olacak denilemez. 

Ama yapılacak ibadetler yada fazilet icin okunacak dualar içinde, sahih hadislerin bazılarında ozellikle sayı bildirilir, sayı bildirildiğine gorede kerameti oradadır. Kullar,Allah ın bildirdiği kadarını bilirler. 

Örneğin; sahih hadiste geçen, her kim 33 kere subhanallah,33 kere elhamdulillah,33 kerede allahu ekber der,ve yüzüncüyede la ilahe illallahu vahdehu la şerikeleh lehul mülkü velehul Hamdu vehuve ala külli şeyin kadir der ise ,günahlari af olunur der.ve arkasından samimi kalp ile dua ederse ,duası kabul olunur der.

Mesela sabah namazının farzı 2 rekat ,öglen 4 rekat, aksam ise 3 rekattir .herkes içinden geldiğince zikir veya namaz kılacak olmuş olsa, o zaman bu rakamlar neden bildirilmiş, onun icin bilmeden herkes kafasına göre takılsın denilemez. Ayrıca nafile ibadet yapıyorsanız o zaman oku okuyabildigin kadar

Şu kısım bence hatalı;

birisi; iftira atar, hırsızlık yapar veya başkaca çirkin suçlar işler. Dur bi şu kadar sayıca dua edeyim de günahlarım silinsin, var mı öyle bir hüküm? Yani Allah’tan vahiy mi geliyor bu sözleri söyleyenlere günahları silinecek diye? Bu müslümanlıksa ben müslüman değilim, Allah kul hakkının hesabını sorarım diyor, burada inanıyorumki -komisyonun iadeleri de bu yönde- binlerce iftira ile haksızlıkla ihraç edilmişler var, bunlara Allah’ta hesap sormayacak bu düşünceye göre ayrıca tarikatler cemaatler televizyonlarda şunları yapanların günahları affolur diyor, neymiş sahih hadismiş, hadis ne zamandan beri ayetten üstün oldu? İlk hadisler peygamber vefatından 150 yıl sonra yazılmaya başlandı, 1-1 doğruluğu ve hangi olaya göre söylendiğinin ispatı yok. Burada hadis olmasaydı namaz nasıl kılınacaktı savunması geliyor hep Namaz oruç gibi fiili ibadetler herkes tarafından uygulanıyor şekli belli? 

Mesela biri deseki yav ben öğle namazından sonra iki kafkas dansı yaptım, komisyon sayfasına bi baktım ‘aa iade olmuşum’ siz de yapın dese hadi ordan mı denir vardır bir keramet mi denir?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 13 saat önce yazdı:

Merhaba..

Rivayete göre dervişin biri bir gün, kucak dolusu elma taşıyan genç bir kıza rastlar.

Hava oldukça sıcaktır. "Nereye gidersin? Ne doldurdun kucağına" diye sorar kıza.

Uzaktaki tarlayı işaret eden kız "sevdiğim orada çalışıyor. Ona elma götürüyorum" der.

"Kaç tane?" diye soruverir derviş.

Kız bu soruya şaşırır. "İnsan sevdiğine götürdüğünü sayar mı hiç!" der.

Ve usulca koparıverir derviş elindeki tesbihin ipini..

Sağlıcakla..

Sanki füze atmışsınız Sn @tustus   Çok sert olmuş bu. ?

• Kahkaha 1

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...