İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Adile Naşit'in bir filmde repliği geldi aklıma:

"Bizim zamanımızda ibadet de gizliydi, muhabbet de..."

???

Neyse son yorumlar da bitsin bi geriye doğru sileriz olmazsa. Gündem dışı konular için olmadı başka bi sayfa da oluşturabilirsiniz...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 11 dakika önce yazdı:

Şu kısım bence hatalı;

birisi; iftira atar, hırsızlık yapar veya başkaca çirkin suçlar işler. Dur bi şu kadar sayıca dua edeyim de günahlarım silinsin, var mı öyle bir hüküm? Yani Allah’tan vahiy mi geliyor bu sözleri söyleyenlere günahları silinecek diye? Bu müslümanlıksa ben müslüman değilim, Allah kul hakkının hesabını sorarım diyor, burada inanıyorumki -komisyonun iadeleri de bu yönde- binlerce iftira ile haksızlıkla ihraç edilmişler var, bunlara Allah’ta hesap sormayacak bu düşünceye göre ayrıca tarikatler cemaatler televizyonlarda şunları yapanların günahları affolur diyor, neymiş sahih hadismiş, hadis ne zamandan beri ayetten üstün oldu? İlk hadisler peygamber vefatından 150 yıl sonra yazılmaya başlandı, 1-1 doğruluğu ve hangi olaya göre söylendiğinin ispatı yok. Burada hadis olmasaydı namaz nasıl kılınacaktı savunması geliyor hep Namaz oruç gibi fiili ibadetler herkes tarafından uygulanıyor şekli belli? 

Mesela biri deseki yav ben öğle namazından sonra iki kafkas dansı yaptım, komisyon sayfasına bi baktım ‘aa iade olmuşum’ siz de yapın dese hadi ordan mı denir vardır bir keramet mi denir?

Ömer bey,dua ederken meşru olan dualar kabul edilir şerhi konur.hirsizlik falan gibi şeyler denilemez. Hadislerde Allah ın bildirdikleridir. Peygamberin kendi heva ve hevesine gore söylediği sözler değildir. Ayriyetten peygamber efendimiz de s.a.v. ancak ben Allah ın bildirdiği kadarını bilirim der. Dediginiz gibi hadisler zabit altına alınması bayagi bir süre sonra başlanılmıştır. Bu hadisleri yazi haline doken zatlar o zamanın itikat konusunda hem fikir olunan kisilermis. Ki ayriyetten bizim şu zamanda ne yazan kişileri ne de hadisin doğruluğunu yüzde yüz testten geçirmemiz cok zor. Ben kendi şahsım adına müslümanim. Ve Allah tan başka herseyi sorgularım. 

Siyasal İslam hayatımıza girdi gireli, abuk subuk cemaatlerde çoğaldı ve bir dünya yalan yanlış bilgiler millete din diye aktarılıyor. 

• Onaylama 1

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 25 dakika önce yazdı:

Şu kısım bence hatalı;

birisi; iftira atar, hırsızlık yapar veya başkaca çirkin suçlar işler. Dur bi şu kadar sayıca dua edeyim de günahlarım silinsin, var mı öyle bir hüküm? Yani Allah’tan vahiy mi geliyor bu sözleri söyleyenlere günahları silinecek diye? Bu müslümanlıksa ben müslüman değilim, Allah kul hakkının hesabını sorarım diyor, burada inanıyorumki -komisyonun iadeleri de bu yönde- binlerce iftira ile haksızlıkla ihraç edilmişler var, bunlara Allah’ta hesap sormayacak bu düşünceye göre ayrıca tarikatler cemaatler televizyonlarda şunları yapanların günahları affolur diyor, neymiş sahih hadismiş, hadis ne zamandan beri ayetten üstün oldu? İlk hadisler peygamber vefatından 150 yıl sonra yazılmaya başlandı, 1-1 doğruluğu ve hangi olaya göre söylendiğinin ispatı yok. Burada hadis olmasaydı namaz nasıl kılınacaktı savunması geliyor hep Namaz oruç gibi fiili ibadetler herkes tarafından uygulanıyor şekli belli? 

Mesela biri deseki yav ben öğle namazından sonra iki kafkas dansı yaptım, komisyon sayfasına bi baktım ‘aa iade olmuşum’ siz de yapın dese hadi ordan mı denir vardır bir keramet mi denir?

Kul hakkını diğer günahlarla bir tutmayın ama tövbe istiğfar ve ihlâslı bir tövbe bağışlanma için yeterli ve gereklidir. Bize yapılanların affı yoktur. 

• Beğeni 2

672 KHK 12 ay sendika ve SMS sonuç beklemede adli işlem yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yeliz Coşkun Aslanalp, 12 dakika önce yazdı:

@KatrinaVanTassel @Ömer AvcuFormu böyle meşgul ve rahatsız ettiğim için herkesten özür dilerim. 

Özür dilemeye gerek yok, sadece görüşlerimizi paylaşıyoruz. Bazen benim de linç edildiğim oldu??

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, Bir saat önce yazdı:

bi de cemaatçi forumu gibi görünüyor uzaktan.

duayla olsaydı bu işler...

Allah korusun onlarla anılmak zaten yeterince bitirdi bizi .Foruma zarar gelmesin.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 13 dakika önce yazdı:

@KatrinaVanTassel @Ömer AvcuFormu böyle meşgul ve rahatsız ettiğim için herkesten özür dilerim. 

Hanim efendi siz halis niyetiniz ile bir paylaşım yaptınız, ve sizinle ayni görüşe sahip yada görüsünuze katılanlar oldu ve de karşıt görüşte olanlar oldu.ömer beyin de dediği gibi siz görüşünüzü paylaştınız bunda sikinti olamaz. Bu konuşmadan rahatsiz olanlarda görüşlerini paylaştı biraz once bu mevzuda gorus bildirdiler. Sonradanda bu mevzu bitsin tarzi oldu. Sıkıntı yapmaya gerek yok bence, si,de herkes gibi bir bireysiniz bu forumda. Ne kimseden yukardasiniz ne de aşşağıda ,kendimiz karar veriyorsunuz, bir başkasının yönlendirmesine ihtiyaç yok

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yeliz Coşkun Aslanalp, 29 dakika önce yazdı:

Estağfirullah...

Olur mu öyle şey...

Rahatsızlığa sebep olacak bişey yok ortada. İçiniz rahat olsun...

???

Napalım bugünün de  öyle geçeceği varmış. Dedim ya olmazsa sileriz olur biter...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
efe, 59 dakika önce yazdı:

Sanki füze atmışsınız Sn @tustus   Çok sert olmuş bu. ?

Estağfurullah..

Böyle bir niyetim de haddim de yok/olamaz.

Hemen hemen her görüşe saygım, kalanlara da sabrım var.

Bir şey ifade eder mi bilmem ama Sn. @Yeliz Coşkun Aslanalpın düşüncesi saygı duyduklarımdan.

Sadece bana hoş gelen ve konuyla ilgisi olduğunu düşündüğüm bir hikayeciği paylaşmak istemiştim.

Haddi aşan kısımları varsa ilgililerden özür dilerim..

Güncelleme • • tustus
  • Beğeni 4

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • Beğeni 2
  • Şaşırma 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...