İçeriği gör
Sami

KKK - Ödetme Tebligatı

Önerilen Yorum

Yaklaşık 3-4 ay önce bana da ödetme borcunu gönderdiler. Dava süreci devam eden var mı ? Çünkü KHK ile ihraç edilenlere 675 sayılı KHK'nın 10 md. sini gerekçe göstererek istemiyorlar. Bakanlık kararı ile ihraç edilenlerden isteniyor. Anayasa mahkemesi bir kararında

“7. Anayasa’nın 10. maddesinde öngörülen “kanun önünde eşitlik” ilkesi, hukuksal durumları aynı olanlar için söz konusudur. Bu ilke ile eylemli değil hukuksal eşitlik öngörülmüştür. Eşitlik ilkesinin amacı aynı durumda bulunan kişilerin kanunlar karşısında aynı işleme bağlı tutulmalarını sağlamak, ayrım yapılmasını ve ayrıcalık tanınmasını önlemektir. Bu ilkeyle, aynı durumda bulunan kimi kişi ve topluluklara ayrı kurallar uygulanarak kanun karşısında eşitliğin çiğnenmesi yasaklanmıştır. Kanun önünde eşitlik, herkesin her yönden aynı kurallara bağlı tutulacağı anlamına gelmez. Durumlarındaki özellikler, kimi kişiler ya da topluluklar için değişik kuralları ve uygulamaları gerektirebilir. Aynı hukuksal durumlar aynı, ayrı hukuksal durumlar farklı kurallara bağlı tutulursa Anayasa’da öngörülen eşitlik ilkesi zedelenmez.”  kararını vermiş. Benim anlamadığım husus KHK ile ihraç olanlarlarla bakanlık kararnamesi ile ihraç olanların hukiki durumları aynı değil mi? Davalık olan varsa bilgi paylaşımında bulunsun lütfen.

Olur mu belki

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19 Ağustos 2022 tarihinde tarafıma KK Maliye Daire Başkanlığı tarafından “Öğrenim Giderinden Kaynaklanan Hazine Alacağı (İlk Borç Bildirimi)” konulu bir yazı gönderildi. Hazine alacağının 109000 TL civarında olduğu belirtiliyor. Müteakiben kamu görevinden çıkarılmamım hakkımda kanaat kullanan amirlerimin ve yetkililerin hatalı kanaate dayalı değerlendirilmesi nedeniyle olduğunu, ihraç olduktan sonra aldığım takipsizlik kararını ve bu takipsizlik kararı sonrası şahsıma İFTİRA atan şahsa açılan soruşturma neticesinde savcılık tarafından yazılan iddianameyi ekleyerek bu borca ilişkin idari işlemin idari davamın (2 yıldır esastan havale için beklemede DANIŞTAY)  henüz sona ermemiş olduğunu da belirterek itiraz ettim. Verilen cevapta kurumun işlemi durduramayacağı ancak yürütmenin durdurulması veya tespit davası açabileceğim belirtilmiştir. Bilen arkadaşlara sorularım:

1) Bu davamı en son görevli olduğum yerdeki mahkemeye mi yoksa Ankara’daki mahkemeye mi açmam gerekiyor?

2) İdare mahkemesine mi yoksa vergi mahkemesine mi açmam gerekiyor?

KKKlığı 375 KHK (03/2019) - İdari Dava Red (02/2020) - Bölge İdare Red ( 1 hafta sürdü) - KYOK (11/2020) - İftira atan şahsa kamu davası açıldı (05/2021) - Danıştay (10/2020 esastan havale için beklemede)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kobra, 6 saat önce yazdı:

19 Ağustos 2022 tarihinde tarafıma KK Maliye Daire Başkanlığı tarafından “Öğrenim Giderinden Kaynaklanan Hazine Alacağı (İlk Borç Bildirimi)” konulu bir yazı gönderildi. Hazine alacağının 109000 TL civarında olduğu belirtiliyor. Müteakiben kamu görevinden çıkarılmamım hakkımda kanaat kullanan amirlerimin ve yetkililerin hatalı kanaate dayalı değerlendirilmesi nedeniyle olduğunu, ihraç olduktan sonra aldığım takipsizlik kararını ve bu takipsizlik kararı sonrası şahsıma İFTİRA atan şahsa açılan soruşturma neticesinde savcılık tarafından yazılan iddianameyi ekleyerek bu borca ilişkin idari işlemin idari davamın (2 yıldır esastan havale için beklemede DANIŞTAY)  henüz sona ermemiş olduğunu da belirterek itiraz ettim. Verilen cevapta kurumun işlemi durduramayacağı ancak yürütmenin durdurulması veya tespit davası açabileceğim belirtilmiştir. Bilen arkadaşlara sorularım:

1) Bu davamı en son görevli olduğum yerdeki mahkemeye mi yoksa Ankara’daki mahkemeye mi açmam gerekiyor?

2) İdare mahkemesine mi yoksa vergi mahkemesine mi açmam gerekiyor?

Mücadelenizi saygıyla karşılıyorum.

Tebligatı yapan kurumun bulunduğu yerin idare mahkemesine açınız.

Yanlış yere açarsam diye düşünmeyin. Olduysa yanlış denildi. Doğru olduğunu düşündükleri yere kendileri yollar, size haber verir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 1 saat önce yazdı:

Mücadelenizi saygıyla karşılıyorum.

Tebligatı yapan kurumun bulunduğu yerin idare mahkemesine açınız.

Yanlış yere açarsam diye düşünmeyin. Olduysa yanlış denildi. Doğru olduğunu düşündükleri yere kendileri yollar, size haber verir.

@aklima teşekkür ediyorum.

Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesine "Yürütmenin Durdurulması İstemli" ve "Adli Yardım Talepli" dilekçemi neredeyse tamamladım.

Umarım dilekçem onurlu, adil ve vicdanlı yargıçlar tarafından özen gösterilerek okunur...

KKKlığı 375 KHK (03/2019) - İdari Dava Red (02/2020) - Bölge İdare Red ( 1 hafta sürdü) - KYOK (11/2020) - İftira atan şahsa kamu davası açıldı (05/2021) - Danıştay (10/2020 esastan havale için beklemede)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öğrenim giderlerinden kaynaklı hazine alacağı oluştuğu yönündeki idari işlemin öncelikle yürütmenin durdurulması ve iptali maksadıyla davam Ankara 14. İdare Mahkemesi nezdinde 18.10.2022 tarihi itibariyle açılmış bulunmaktadır. UYAP’tan incelediğimde sadece “dava açılış formu” var evrak kısmında başka da birşey yok. Gelişme oldukça paylaşmayı düşünüyorum. Tekrardan teşekkürler bu arada @Aklima

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar aynı durum bizimde başımıza geldi @Kobradavanız da YD kararı verildi mi cevap verebilirseniz memnun olurum. Birde öğrenim bedeline ilişkin daha önce alınan (eğitim başlamadan) kefalet sözleşmesine istinaden kefilinize karşı bir işlem yapıldı mı? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler 

Güncelleme • • Fevzi

Hukukçu 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fevzi, 11.11.2022 - 12:10 yazdı:

Merhabalar aynı durum bizimde başımıza geldi @Kobradavanız da YD kararı verildi mi cevap verebilirseniz memnun olurum. Birde öğrenim bedeline ilişkin daha önce alınan (eğitim başlamadan) kefalet sözleşmesine istinaden kefilinize karşı bir işlem yapıldı mı? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler 

Davam daha yeni açıldı. Ara kararla davalı kurumdan işleme esas bilgi ve belgeler istenmiş. YD kararı bu belgeler geldikten sonra verilir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...