İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Şevket, Bir saat önce yazdı:

Dostlar en son geçtiğimiz salı günü incelemeye devam yazısını görmüştüm biraz önce tekrar bakayım dedim sayfaya kabul kararımı gördüm Allah herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah. Kurum TSK. Yaklaşık 2 sene önce  KYOK verildi. Babamdan dolayı ihraç edilmiştim. 5 yıl sonra geç olsada adalet yerini buldu. Herkese nasip etsin Allah. Bundan sonra ne olacak tebligat ne zaman gelecek nasıl bir yol izleyeceğim hiç birşey bilmiyorum. Hiç bunları düşünmedim kabul gelsin de hallolur herşey düşüncesindeyim. Bundan sonraki süreçte ne yapılması gerekiyor bilen bilgi verirse beni çok mutlu eder. Tekrardan Allah herkesi en kısa sürede görevine geri döndürsün inşallah. ? 

Hayırlı olsun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İhraç olunca kendi isteğiyle emekliye ayrılan ileride mesleğe dönebiliyor mu? Memurlar.net te böyle bir karar var.

https://www.memurlar.net/haber/1007040/memuriyetten-cikarilma-kararini-mahkemede-iptal-ettiren-emeklilerle-ilgili-kritik-karar.html

Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan var mı?

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, Bir saat önce yazdı:

İhraç olunca kendi isteğiyle emekliye ayrılan ileride mesleğe dönebiliyor mu? Memurlar.net te böyle bir karar var.

https://www.memurlar.net/haber/1007040/memuriyetten-cikarilma-kararini-mahkemede-iptal-ettiren-emeklilerle-ilgili-kritik-karar.html

Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan var mı?

Detaylara hakim değilim ama ihraç sonrası emekli olup, komisyonla iade olan ve işe başlayanlar var. Biri de bir yakınımın arkadaşı ama işe başlama sonrası süreç nasıl işledi bilmiyorum. Sanırım emeklilik parası istendi diye yazanlar olmuştu burada. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 1 saat önce yazdı:

2016da emeğine çöktüğün bir insanı 2022de iade edeceksin, yasal faiz için bile dava açtıracaksın ve adalet tecelli etmiş olacak. Yattığı 3 ay hapsi 24 yıl anlatanın tebaası söylüyor bunu.

Dün dolmuşta denk geldiğim bir kadın ücrete yapılan zam yüzünden "bu millete müstehak" diye defalarca kez bağırdı. En çomar tiplisi bile ağzını açamadı o kadına. O biraz umudumu yeşertti bu yıla dair.

Millet uyanmadı ama acıktı. Bir de "ekmek bulamazlarsa pasta yesinler" dediler onlara. Fransayı 200 yıl geriden takip ediyoruz.

Ama asıl sorun şu ki beyin göçü milletin aydınlanma çağına geçmesini daha da zorlaştırıyor. Ortalama IQ çok düştü ülkede. Tam aydınlanıcaklar iki hokus pokus hizaya geçiveriyorlar

Bütün gasp edilen haklarımızın tazminatlarıyla iade edildiği ülkenin adaleti bulduğu yıl olsun dostlar.

Ne yerinde bir tespit; ülkenin IQ ortalaması düştü. Düşmeye de devam ediyor. Doktorlar yurt dışına gitmek için dil kursu alıyorlar. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın arkadaşlar 2022 yılının ilk pazartesi inceleme devam.Sizce kurum bazında kalan dosya sayısı ve iade sayısı hakkında tahmini olan var mı?özellikle Altuğ hocam ne düşünüyor acaba?Bol iadeli bir hafta dileğiyle 

• Teşekkür 2
  • Onaylama 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@altirana 672 den 1.250 kişi kalmıştır yarısı eğitim personeli yarısı diğer kamu kurumlarından lacivert dosya ⁵⁰⁰-⁶⁰⁰

emniyet askeriye toplam⁹⁰⁰

keskbes gibi sendikadan bekleyen 3 bine yakın diye tahmin ediyorum biraz sessizlik olabilir bu hafta aksi halde bu iş kısa sürede biter demektir iyi haftalar

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Şevket, 15 saat önce yazdı:

Dostlar en son geçtiğimiz salı günü incelemeye devam yazısını görmüştüm biraz önce tekrar bakayım dedim sayfaya kabul kararımı gördüm Allah herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah. Kurum TSK. Yaklaşık 2 sene önce  KYOK verildi. Babamdan dolayı ihraç edilmiştim. 5 yıl sonra geç olsada adalet yerini buldu. Herkese nasip etsin Allah. Bundan sonra ne olacak tebligat ne zaman gelecek nasıl bir yol izleyeceğim hiç birşey bilmiyorum. Hiç bunları düşünmedim kabul gelsin de hallolur herşey düşüncesindeyim. Bundan sonraki süreçte ne yapılması gerekiyor bilen bilgi verirse beni çok mutlu eder. Tekrardan Allah herkesi en kısa sürede görevine geri döndürsün inşallah. ? 

Hayırlı olsun hocam,

Bu aralar TSK'dan 1. derece akraba mağduru sonuçları gelmeye başladı haydi hayırlısı çember daralıyor bizim için...

Güncelleme • • Victimman

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 02.01.2022 - 13:26 yazdı:

Arkadaşlar 2 gün önce komisyon açıkladığı gün araba kazası yaptım çok şükür bana birşey olmadı ama arabada baya maddi hasar var ve suc bende ehliyetimi aldığım günden beri ilk defa kaza yaptım yine yeni yıl geldi komisyon açıklama yaptı yine dosyalar bitmedi ben yine darlandım içim sıkıldı moralim çöktü 2 gündür gerçekten hayattan bezmişlik var üstümde yılların yorgunluğu 6 değil 60 yıldır birşey bekliyormusum o hic gelmeyecekmiş gibi hani mazlumun ahı yerde kalmazdı hani adalet yerini bulurdu 6 yıldır gelmeyen adalet bundan sonra gelse nolacak neden herşey ardı ardına kötü gidiyor niye hicbirsey yolunda gitmiyor kafayı yicem psikolojim çökmek üzere artık 

Çok geçmiş olsun hocam,

Sakın ümitsizliğe düşmeyin. Güçlü durun, bizden zaten bunu istiyorlar direncimizi kırıp , ümitsizliğe düşürüp, her türlü zulmü bize göstererek yok olmamızı istiyorlar. Çünkü içlerindeki kötülük kin ve nefret bitmeyecek. 

Biz ne kadar güçlü durursak, dik durursak, bu adeletsizlikleri bu şeytanlıkları yüzlerine çarpacak, bu adaletsizlik bittiğinde onların yok oluşlarını keyif ile izleyeceğiz. Kahvemi ve çerezimi alacağım keyif ile izleyeceğim.

695 KHK HvKK, KYOK,  kriter bilinmiyor  Sivil Mühendis KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu tarz şeyler artık benden hiçbir şey uyandırmasa da belki yine de göz atmak isteyen olur diye buraya bırakıyorum...

"Örgüt üyesi FETÖ'yle arasına kalın bir çizgi çektiyse devlet de millet de şans vermeli"

"Bugün muhalifi de muvafıkı da ifade etmektedir ki, FETÖ'yle mücadele bizzat Sayın Cumhurbaşkanı'nın kararlılığı sayesinde etkili olarak yürümektedir. KHK ile FETÖ iltisakı nedeniyle kamu görevinden çıkarılan bir vatandaşımız, bu kararlılıkta olmasa bile FETÖ ile arasına kalın bir çizgi çektiyse, devletin de milletin de o vatandaşımıza bir şans vermelidir. "

https://www.indyturk.com/node/455121/haber/erdoğana-sunulan-fetö-ile-mücadeleyi-yeniden-düşünmek-raporundan-örgüt-üyelerinin

Güncelleme • • Klarnet

672 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...