İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

altirana, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 672 MEB sadece sendika inceleme devam kurum görüşü bilgim yok benim gibi 2022 ye girmiş hala belirsizlikle bekleyen kaç kişiyiz acaba forumda ??

MEB 672

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 672 MEB sadece sendika inceleme devam kurum görüşü bilgim yok benim gibi 2022 ye girmiş hala belirsizlikle bekleyen kaç kişiyiz acaba forumda ??

Eşim var.

serpil68, Şimdi yazdı:

689 TSK eşim. 

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mine4444, 31.12.2021 - 17:49 yazdı:

Forumun sessiz takipçilerindenim. Arkadaşlar ben de 1 saat önce red kararımı gördüm. 672 MEB. Sendikanın ilk kuruluşunda 8 ay üyelik ve 2014 Nisan ayına kadar 3bin tl vardı ve daha sonra kullanmadım. Bankadan ve sendikadan dolayı ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. Bilirkişi rutin bankacılık işlemleri kararı verdi ve 2. duruşmada beraat kararı verildi, istinaf itiraz etmeden onayladı. Yaklaşık 3 yıl oldu beraat alalı. Kurumumdan bilgi alındığını bilmiyorum. Üzülmedim şöyle ki, atıldığımı düşünecek fazla zamanım olmadı. Mesleğimi yapıyorum (öğretmenlik değil?). Meslek lisesi öğretmeniy(D)im özel sektörde fazla zamanınız olmuyor. Rızkı veren Allah. Ama bunları bize yapanları Allah bu dünyadayken hesabını sorsun ve hep birlikte görelim. Bekleyenlere sabır diliyorum. 

Geçmiş olsun hocam. Merakımı bağışlayın hangi mesleği icra ediyorsunuz tam olarak ? 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 3 saat önce yazdı:

679 maliye ?

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 21 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam. Merakımı bağışlayın hangi mesleği icra ediyorsunuz tam olarak ? 

Makina mühendisi (çakma?) , arge, imalat sorumlusu vs. özel sektör işte. 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ohal komisyonu dükkanı kapatsaydı iyi olurdu.  Yaklaşık 100 bin kişi mahkemelere kaldı. Ohal komisyonu kapatmadığı için ne iktidar ne muhalefet ne de apır sapır konuşan yandaş ağızlar pek üstüne gitmiyor bu adaletsizliklerin. Herkes mağdurlar var diyor ama "ohal komisyonu göreve iade yapıyor" algısı mevcut, iktidar çevresi ve tetikçi medyasında.

Komisyon kapandıktan sonra, adlı bir mercii olmadığı adalet dağıtamadığı ortaya çıkacak, iktidarın ve çapsız kurumlarının 6 yıldır adalet dağıtamadığı hem ülke içinde hemde ahim nezdinde görülecektir. Çünkü komisyon kapandığında 35. Madde ihraçlarını da düşünürsek, hukukta yeri olmayan ve yanlış yerde kullanılan "irtibat ve iltisak" kelimeleri yüzünden beraat ve takipsizlik alan ve iade edilmeyen sayısı 50 bini bulabilir. İşte asıl mücadele komisyon kapandıktan sonra başlayacak kanaatindeyim. Tabii bu iktidarın sıcak koltuğunu kaybetmekten korkup,  işin sonuna geldiğini artık fark edip, beraat ve takipsizlik alanlar ile ilgili bir düzenleme yaparsa ya da seçimi kaybedip, gelen ittifak grubu bir düzenleme yaparsa bu adalet çıkmazı daha erken de sonlanabilir.

Bu yıl hem seçimin hemde KHK mağdurları olayının belli olacağını düşünüyorum.  Alacağı bir oyun önemini İstanbul seçiminde anlayan bir iktidarı düşünürsek, ne kadar direttiği olaylarda çark ettiğini de hatırlarsak bu sorunun çözümü sürpriz olmaz. Bunu teneke milliyetçi kesimin ve ise yaramaz muhafazakar kesimin tepkisini çekmemek için AYM/Danıştay'a da yaptırabilir.  Çünkü AHİM den KHK mağdurları ile ilgili güzel kararlar gelmeye başladı. Bu işlerin AHİM den döneceği kesinleşti. İktidarın Elinde patlayacak bu iş. Hala akılları yerindeyse hazır seçimde var ve çıkmazdalar, bu işin çözümü mutlaka masaya gelecektir. Bu konuda yine bizi tatmin edecek bir düzenleme beklemiyorum çünkü  yasal işlerden dolayı ceza alanlar ile ilgili bir şey yapmayacaklar. Olmayan suçu onların üstüne yıkacaklar kanaatindeyim.  Bu da bu işin garabeti. Yine de etkin mücadeleye devam etmeliyiz.  Ne kadar çok ses o kadar hızlı çözüm...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 maliye 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mine4444, 10 saat önce yazdı:

Makina mühendisi (çakma?) , arge, imalat sorumlusu vs. özel sektör işte. 

Harika ?Siz yolunuzu çizmişsiniz. Başarılar bol kazançlar hocam. 

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...