İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Klarnet, 2 saat önce yazdı:

Hepimiz ilk başlarda itibaren döneceğiz Komisyonla olmadı idareyle deyip durduk.Ama en sonunda bunun bu kadar da kolay olmayacağını anladık.Eh ister vaktinde yapılsın ya da erken yapılsın bir Seçim Satı Mailine girmis bulunmaktayız.Kazanmanin nelere kadir olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Muhalefetin bu mezularla ilgili bir şeyler yapıyorsa iktidarda olanlar da boş durmayıp bir şeyler yapacağını düşünüyorum.Sahsi kanaatim en azından Yargıdan aklananlarla alakalı bir gelişme olabilir yakın zamanda.Dedikleri ne hadar doğru bilmiyorum ama youtube da yayın yapan 23 derece program İktidar kanadının bir çalışma yaptığını ve bununla alakalı kulisleri paylaştı.Umarim yanılmam....

Gökhan Özbek... Bu adam yılda bir iki kez aynı şeyleri söyleyip duruyor ama hiç çıktığını duymadım. KHK mağdurlarına destek olduğunu biliyorum ama reyting uğruna kendini kaptırıp düzenleme/kulis gibi varsayımsal yada teyitsiz duyumlar ile bize çok yardımcı olduğu söylenemez.  Çok mesaj attım kendisine hala iddian devam ediyor mu diye ama dönüş yapmadı. Halbuki bir kaç Tweetimi beğenme/retweet yaptığı olmuştur. Mesajlarımı görmemesi imkansız.  İşte o duyumlar kulis bilgisi falan çok inandırıcı gelmiyor.  Çünkü tarihin en azılı/kötü/zulümkar iktidarı ile karşı karşıyayız. Belki seçim için bir kısım KHKlı için bir düzenleme yapılabilir ama herkesi tatmin etmeyecek kanaatindeyim. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 37 dakika önce yazdı:

Gökhan Özbek... Bu adam yılda bir iki kez aynı şeyleri söyleyip duruyor ama hiç çıktığını duymadım. KHK mağdurlarına destek olduğunu biliyorum ama reyting uğruna kendini kaptırıp düzenleme/kulis gibi varsayımsal yada teyitsiz duyumlar ile bize çok yardımcı olduğu söylenemez.  Çok mesaj attım kendisine hala iddian devam ediyor mu diye ama dönüş yapmadı. Halbuki bir kaç Tweetimi beğenme/retweet yaptığı olmuştur. Mesajlarımı görmemesi imkansız.  İşte o duyumlar kulis bilgisi falan çok inandırıcı gelmiyor.  Çünkü tarihin en azılı/kötü/zulümkar iktidarı ile karşı karşıyayız. Belki seçim için bir kısım KHKlı için bir düzenleme yapılabilir ama herkesi tatmin etmeyecek kanaatindeyim. 

Düşkün Selvi gibi içeriden net bilgi alabilecek biri değil g.ozbek ama kötü niyetli biri de değil. Seçim zamanlarında hep akıllara geldik ama kar zarar değerlendirmesinde kaybettik. Şimdi iyice köşeye sıkışmış bir iktidar var, bütün tuşlara aynı anda basıyor. Yakında bu can bu tende olduğu müddetçe... yapmam dediği her şeyi yapacak. Eyt, 3600, belki Kürt açılımı vb. Onun için Özbek'in kulis bilgisi ile sunulan rapor örtüşüyor. Muhalefet de iyice sahiplendi. Bizim oyumuz için olmasa da küstüğümüz, çalıyor ama çalışıyor diyen çevremizin oyunu alabilmek, AİHM nezdinde biraz nefes alabilmek için tabanın da itiraz etmeyeceği takipsizlik ve beraat alanları iade edebilirler. 

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
direnm@li, 50 dakika önce yazdı:

Düşkün Selvi gibi içeriden net bilgi alabilecek biri değil g.ozbek ama kötü niyetli biri de değil. Seçim zamanlarında hep akıllara geldik ama kar zarar değerlendirmesinde kaybettik. Şimdi iyice köşeye sıkışmış bir iktidar var, bütün tuşlara aynı anda basıyor. Yakında bu can bu tende olduğu müddetçe... yapmam dediği her şeyi yapacak. Eyt, 3600, belki Kürt açılımı vb. Onun için Özbek'in kulis bilgisi ile sunulan rapor örtüşüyor. Muhalefet de iyice sahiplendi. Bizim oyumuz için olmasa da küstüğümüz, çalıyor ama çalışıyor diyen çevremizin oyunu alabilmek, AİHM nezdinde biraz nefes alabilmek için tabanın da itiraz etmeyeceği takipsizlik ve beraat alanları iade edebilirler. 

Ne olursa olsun ne gokhani takarım nede başka birini. Muhalefet partilerinin bu KHK mağdurları açılımı rüzgarının kesilmemesi lazım.  Rehavet olmadan, "nasılsa hükumet gidince duzelecek" demeden, susmadan, bu konuyu geç de olsa gündeme alan muhalefet partilerini de eleştirmeden destek vererek mücadeleye devam etmeliyiz. Her geçen gün daha çok ses vermeliyiz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, 03.01.2022 - 00:27 yazdı:

İhraç olunca kendi isteğiyle emekliye ayrılan ileride mesleğe dönebiliyor mu? Memurlar.net te böyle bir karar var.

https://www.memurlar.net/haber/1007040/memuriyetten-cikarilma-kararini-mahkemede-iptal-ettiren-emeklilerle-ilgili-kritik-karar.html

Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan var mı?

Sayın Ümit1818,

Konun KHK' lılarla bir ilgisi yok. Durum hukuken farklı. Ancak OHAL sonrası 375 sayılı KHK kullanılarak bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılanlar için bu karar geçerli olabilir.

Bu konuda https://forum.khkhaber.com/topic/22536-khk-sonrası-emekli-olan-birisi-i̇ade-sonrası-göreve-geri-dönebilir-mi/?tab=comments#comment-90213 sayfasında paylaşım yapmıştım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 25.idaemakei red geldi irtibat iltisak yapıştırmalar demem o ki

2500 avukatlık ücreti 

500 civarida vergi falan 

benauktlik ücretini kime ve ne zmaan yatacam 30gun süre var yazmış 

uyaptan gordum

..teblig edildikten sonramı  parayı avukatı nerden bulacağız nasıl olacak bilmiyorum  birde binanın ge idareye danıştaya.. daha tikarlarada basvursugumizda bu kadar büyük meblağ odeyecwkmiyiz yardiciolursaniz sevinirm  

Benzer durum bende de mevcut. Geçmil olsun size. Beni de 'en az irtibatlı' olarak kategorilemişler ? O ne oluyursa artık? 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Klarnet, 17 saat önce yazdı:

Bu tarz şeyler artık benden hiçbir şey uyandırmasa da belki yine de göz atmak isteyen olur diye buraya bırakıyorum...

"Örgüt üyesi FETÖ'yle arasına kalın bir çizgi çektiyse devlet de millet de şans vermeli"

"Bugün muhalifi de muvafıkı da ifade etmektedir ki, FETÖ'yle mücadele bizzat Sayın Cumhurbaşkanı'nın kararlılığı sayesinde etkili olarak yürümektedir. KHK ile FETÖ iltisakı nedeniyle kamu görevinden çıkarılan bir vatandaşımız, bu kararlılıkta olmasa bile FETÖ ile arasına kalın bir çizgi çektiyse, devletin de milletin de o vatandaşımıza bir şans vermelidir. "

https://www.indyturk.com/node/455121/haber/erdoğana-sunulan-fetö-ile-mücadeleyi-yeniden-düşünmek-raporundan-örgüt-üyelerinin

Sayın Klarnet,

Sizi tenzih ederek;

Linkteki paylaşımı okudum Özellikle tırnak içindeki kısımlara dikkat ettim. Devlet terbiyesi almış yada devlet silsilesi içinde bulunmuş kimse bırakın Cumhurbaşkanı makamına iki üst amirine bu şekilde hitap etmez. Kendisi bilmiyorsa da sıralı amirlerde hitap mutlaka düzeltilir.

"devletin de milletin de o vatandaşımıza bir şans vermelidir. " , "aynı muameleye tabii tutmak doğru bir mücadele yöntemi değildir.", itirafçılar konusu, özellikle akademisyenlerin öne çıkarıldığı fetömetre isteği, Hele ki akraba bağıyla alakalı kısım tam bir fecaat. Dolayısıyla böyle bir rapor varsa dahi dili ve üslubu bu değildir düşüncesindeyim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 8 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 25.idaemakei red geldi irtibat iltisak yapıştırmalar demem o ki

2500 avukatlık ücreti 

500 civarida vergi falan 

benauktlik ücretini kime ve ne zmaan yatacam 30gun süre var yazmış 

uyaptan gordum

..teblig edildikten sonramı  parayı avukatı nerden bulacağız nasıl olacak bilmiyorum  birde binanın ge idareye danıştaya.. daha tikarlarada basvursugumizda bu kadar büyük meblağ odeyecwkmiyiz yardiciolursaniz sevinirm  

Sayın Daşbırk,

Davanızda adli yardım istediniz ve bu kabul edildiyse avukatlık ücretleri;

"Ceza Muhakemeleri Kanunu:

Yargılama giderleri Madde 324 – (1) Harçlar ve tarifesine göre ödenmesi gereken avukatlık ücretleri ile soruşturma ve kovuşturma evrelerinde yargılamanın yürütülmesi amacıyla Devlet Hazinesinden yapılan her türlü harcamalar ve taraflarca yapılan ödemeler yargılama giderleridir. (2) Hüküm ve kararda yargılama giderlerinin kimlere yükletileceği gösterilir. (3) Giderlerin miktarı ile iki taraftan birinin diğerine ödemesi gereken paranın miktarını mahkeme başkanı veya hâkim belirler.

Hukuk Muhakemeleri Kanunu;

Yargılama giderlerinin kapsamı MADDE 323- (1) Yargılama giderleri şunlardır: a) Başvurma, karar ve ilam harçları.(1) b) Dava nedeniyle yapılan tebliğ ve posta giderleri. c) Dosya ve sair evrak giderleri. ç) Geçici hukuki koruma tedbirleri ve protesto, ihbar, ihtarname ve vekâletname düzenlenmesine ilişkin giderler. d) Keşif giderleri. e) Tanık ile bilirkişiye ödenen ücret ve giderler. f) Resmî dairelerden alınan belgeler için ödenen harç, vergi, ücret ve sair giderler. g) Vekil ile takip edilmeyen davalarda tarafların hazır bulundukları günlere ait gündelik, seyahat ve konaklama giderlerine karşılık hâkimin takdir edeceği miktar; vekili bulunduğu hâlde mahkemece bizzat dinlenmek, isticvap olunmak veya yemin etmek üzere çağrılan taraf için takdir edilecek gündelik, yol ve konaklama giderleri. ğ) Vekille takip edilen davalarda kanun gereğince takdir olunacak vekâlet ücreti. h) Yargılama sırasında yapılan diğer giderler."

maddelerine göre yargılama giderleri kapsamında olup adli yardım kapsamındadır. Hüküm kesinleşinceye kadar ödeme yapmanız gerekmez. İstinaf başvurusunda davayla ilgili hüküm kesinleşinceye kadar idare mahkemesinin kararındaki bu hükmün yürütmesinin durdurulmasını mutlaka isteyiniz. İdareye yada icra dairesi size tebligat gönderirse aynı gerekçeyle İtiraz edebilirsiniz.

Bu konuda https://m.facebook.com/groups/584736438549385?view=permalink&id=1054613168228374 sayfasında bir dilekçe var.

Ancak adli yardım talebinde bulunmadıysanız ödeme yapmanız gerekir. İstinaf yada temyiz aşamasında kabul almanız durumunda bu ödemeyi ödendiği tarih itibariyle yasal faiziyle birlikte geri isteyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Buraya sadece iyi niyetli temennilerimizi yazıyoruz ama ben bir düzenleme yada her ne halt ise bisey yapılacağını düşünmüyorum.zaten bizide düşünen yok. Ancak bir iktidar değişikliğinde biseyler olabilir,onunda garantisi olmamasına rağmen.biliyirum yazdıkların üzücü ama hakikat böyle.umarim ben yanılırim

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 12 saat önce yazdı:

merhaba ,

cimer den de ilgili (mahkeme kararlarinizi vs. )  ekleyip pasaportunuz varsa aldiginiz vilayetin valilik makanina sayet yoksa direkt olarak icisleri bakanligina gonderilmesini saglayarak dilekcenizin sonuna bilgi edinme kanunu sartlari dahilinde tarafiniza yazili bildirimi de isteyerek sureyi kisaltabileceginizi dusunuyorum

Teşekkür ederim 

Nüfus müdürlüğü aracılığı ile başvuruyu yaptım yaklaşık bir hafta sonra bir yazı geldi:

Başvurunun işleme alındığı gerekli bilgiler için içişleri bakanlığına yazı gönderildiği sonuçlanınca tarafima bildirileceği....Şeklinde.

Bende hayırlısı deyip bekliyorum.

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok adaletsiz değil mi ( ne adil ki diyebilirsiniz) 

2017 de iyi bir maaş olan 3-4 bin TL yi 2022 de iade olan birine aynen ödemek bence çok saçma. İhraç olmasaydık ev araba alacaktık belki şuan hala kiradayız ve şuan bu parayla ev almak imkansız... hiç adil değil hiç 

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...