İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Carpe diem, 6 saat önce yazdı:

Az önce danışman hocamdan bir haber aldım arkadaşlar. Bu duyumlara itibar etmememiz gerektiğini öğrendik defalarca aslında. Ama ben yine de paylaşmak istiyorum sizinle. Hocamın duyduğuna göre komisyonda kalan dosyalardan takipsizlik beraati olanları derhal goreve döndürün talimatı gitmiş. Hocam cok umutlanmış benim adım. Sırf bu haberi vermek için aramış beni. Komisyon görev süresi ile alâkalı bi açıklama da yapılmadı henüz. Haklı olabilir mi ne dersiniz? 

Ya hocam yanlış anlamayın da bugüne kadar komisyondan birçok beraat takipsizlik alan kişi red aldı simdi son kalan 5000 kişiden neden takipsizlik beraat alanları döndürsünler amaç ne yani hadi bunu yaptılar peki daha önceki red alanları nasıl açıklayacaklar o zaman ? Ben bu duyumları mantıklı bulamıyorum

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga55, 6 saat önce yazdı:

Hocanız duyumu kimden almış ? Artık bu tarz haberlere inanmıyoruz umudumuz kalmadı.!

Bizler gibi ihraç olup birkaç gün önce iade olan bi hocadan duymuş

679 KHK - YÖK - 5 aylık SGK Kaydı- 2018 Şubat KYOK - Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

Ya hocam yanlış anlamayın da bugüne kadar komisyondan birçok beraat takipsizlik alan kişi red aldı simdi son kalan 5000 kişiden neden takipsizlik beraat alanları döndürsünler amaç ne yani hadi bunu yaptılar peki daha önceki red alanları nasıl açıklayacaklar o zaman ? Ben bu duyumları mantıklı bulamıyorum

Sudan sebeplerle, çoğumuzun soruşturması bile olmadan ihrac edildik hepimiz. Bi komisyon kurdular ve mahkeme yolumuzu engellediler bunca yıl. Komisyon önce başvuru sırasına göre çalışacaktı olmadı. KHK sırasına göre dediler sonra. O da olmadı. 672 den hâlâ bekleyenler varken 701lilerden kararları çıkanlar oldu. Komisyon ayda 5000 kadar dosyaya bakabilirken 500 600 lere kadar geriledi pandemide. Aynı kriterde olanların bi kısmı kabul alırken bi kısmı red aldı komisyondan. Bunların hangisinde mantık vardı ki? Kalan dosyalara kabul verseler kim çıkıp itiraz edebilir ki? Kabul verirken gerekce gostermiyolar sonuçta. Bu işlerin siyaseten çözüleceğini düşünenlerdenim ben de. Herkesi bir anda iade edeceklerini düşünmüyorum ama. Kademe kademe olur ihractaki gibi. Bu duyum asılsız çıkabilir tabii. Ibbye başlatılan teftiş gündemdeyken hele umutlanmamak lazım o kadar. Ama hiç umut olmadan da dayanilmaz ki bu yaşadıklarımıza. Seçim korkusu her şeyi yaptırır bunlara. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geriye dönüp baktığımda sanki komisyon çalışmasını 2022 sonuna kadar planlamış iken ve özellikle ayda 600 dosya inceleyerek Ocak ekim döneminde 10 ayda kalan dosya sayısı 14 binden 8 bine geriledi yani koca 10 ayda 6 bin dosya ve ne olduysa Kasım ayında birden bişey oldu hızlıca her alanda kararlar çıkmaya başladı nihayetinde sene bitmeden görev süresi de uzatılmadı muhtemelen kalan dosyalar için kararlar büyük ölçüde belirginleşti zaten aradan 5 sene geçti bu durum anlaşılır açıklanabilir makul değil bu saatten sonra zaafiyet gibi algılanabilir ancak eğer bir U düşünülüyorduysa uygun konjonktür geldi gibi zaten yeri geldi komisyon ayda 5 bin dosya karara bağladı finali de hızlı yapabilirler neden olmasın?

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 6 dakika önce yazdı:

Geriye dönüp baktığımda sanki komisyon çalışmasını 2022 sonuna kadar planlamış iken ve özellikle ayda 600 dosya inceleyerek Ocak ekim döneminde 10 ayda kalan dosya sayısı 14 binden 8 bine geriledi yani koca 10 ayda 6 bin dosya ve ne olduysa Kasım ayında birden bişey oldu hızlıca her alanda kararlar çıkmaya başladı nihayetinde sene bitmeden görev süresi de uzatılmadı muhtemelen kalan dosyalar için kararlar büyük ölçüde belirginleşti zaten aradan 5 sene geçti bu durum anlaşılır açıklanabilir makul değil bu saatten sonra zaafiyet gibi algılanabilir ancak eğer bir U düşünülüyorduysa uygun konjonktür geldi gibi zaten yeri geldi komisyon ayda 5 bin dosya karara bağladı finali de hızlı yapabilirler neden olmasın?

Kesinlikle aynı fikirdeyim Hocam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carpe diem, 10 saat önce yazdı:

Az önce danışman hocamdan bir haber aldım arkadaşlar. Bu duyumlara itibar etmememiz gerektiğini öğrendik defalarca aslında. Ama ben yine de paylaşmak istiyorum sizinle. Hocamın duyduğuna göre komisyonda kalan dosyalardan takipsizlik beraati olanları derhal goreve döndürün talimatı gitmiş. Hocam cok umutlanmış benim adım. Sırf bu haberi vermek için aramış beni. Komisyon görev süresi ile alâkalı bi açıklama da yapılmadı henüz. Haklı olabilir mi ne dersiniz? 

Hocam sona kalanlar için “sessizlik” bazen öyle çıldırtıcı oluyor ki, hocanız uydursa bile hatta rüyasında bile görmüş olsa sırf dile geldiği için, bir “hareket” kattığı için, en azından benim için önemli. @altuğ hocamın öngörüleri inşallah gerçekleşir ve bunca yıl sonra toplu bir karar çıkar da bu işkence biter umarım. Hayırlı haftasonları diliyorum.

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Carpe diem, 10 saat önce yazdı:

Red alıp da takipsizlik beraat alanları ne yapacaklarmış hala inanıyor musunuz herhangi bir düzenleme yapacaklarına bunların 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Vardırbirhayr bende mecliste bu konuyla ilgili calisma var diye duydum inşallah doğrudur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, 44 dakika önce yazdı:

Red alıp da takipsizlik beraat alanları ne yapacaklarmış hala inanıyor musunuz herhangi bir düzenleme yapacaklarına bunların 

Ben duyduğumu paylaştım sadece. Inanip inanmamak size kalmış. Benim inanıp inanmamam da beni ilgilendirir sadece. 

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar,komisyonda sona kalan 5 bin arkadaşıma sesleniyorum.Tabiki umudunuzu koruyun,iade olmanizi canı gönülden istiyrum.Hatirlarsaniz ben buradan geçtiğimiz kasım ayında red kararımı paylaşmıştım.Ve daha yeni idare mahkemesine basvurum kabul edildi. 23 aylık sendika üyeliğim ve olumsuz kurum kanaati red gerekçesi yapılmıştı.Beni en çok üzen olay ise sizin gibi sona kalıp ,herkes iade kararını  paylaşırken ben burada red kararımı paylaşmak zorunda kalmıştım.İade kararını paylaşanlar dan ne farkım vardı.Aksine kişiler burda 1. Ve 2. Son ana kadar sendika üyeliğine rağmen iade olurken ben Nisan 2014-Subat 2016 arasındaki sendika üyeliğinden dolayı red aldım.Arkadaslar BANKA -KİMSE YOK MU SMS- CİHAN MEDYA gibi yan kriterlerim de yok aklınıza bişey gelmesin.isteyene kararımı atabilirim.Olumsuz kurum kanaati için okul mudurumu aradım.ben kesinlikle olumsuz konuşmadım dedi.Takdiri size bırakıyorum.Kalin sağlıcakla...

Güncelleme • • bkartli
  • Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...