İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

iyi günler dilerim herkese 

28. idare dilekçe ret vermiş 3. maddeden ilave tedbirler için

adli yardım kabul edilmişti. dilekçede hangi ilave tedbiri açık belirtip başvuru yapın diyor herhangi ücret ödemeden. 

yoksa çıkarılan masrafı ödeyin diyorlar 

ne yapmalı bilenler yardım edebilir mi? 

@wildPuppymerhaba

siz yazdınız mı tekrar

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Şevket, 3 saat önce yazdı:

Kabul kararı bugün elime ulaştı merak edenler için 28 Aralık'ta karar verilmiş dosya no:2021/2283x

21 Aralık'ta 2021/22578 dosya numarasını hesaba katarsak bir haftada yaklaşık olarak 250 karar çıkmış komisyondan gibi görünüyor. 

Ayda 250-300 karar çıksa bile mayısta bitirirler. İnşallah ekstra bi uzatma olmaz. Artık sabır kalmadı.!

Tolga55, 1 dakika önce yazdı:

Ayda 250-300 karar çıksa bile mayısta bitirirler. İnşallah ekstra bi uzatma olmaz. Artık sabır kalmadı.!

Düzeltiyorum. Haftada 250-300 karar.

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, ben de ilave tedbirler için gelen red cevabına yönelik dava açmak istiyorum. Dava açan biri dilekçe konusunda yardımcı olabilir mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
capsLock, 3 saat önce yazdı:

iyi günler dilerim herkese 

28. idare dilekçe ret vermiş 3. maddeden ilave tedbirler için

adli yardım kabul edilmişti. dilekçede hangi ilave tedbiri açık belirtip başvuru yapın diyor herhangi ücret ödemeden. 

yoksa çıkarılan masrafı ödeyin diyorlar 

ne yapmalı bilenler yardım edebilir mi? 

@wildPuppymerhaba

siz yazdınız mı tekrar

Sayın @capsLock,

https://forum.khkhaber.com/topic/19073-khk-mağdurları-gündem-ve-gelişmeler/page/1219/?tab=comments#comment-97760

sayfasında 26 ekim 2021 tarihinde yaptığınız paylaşımda davanıza binaen ara karar alındığını paylaşmıştınız. Bu ara karar binaen kurumdan gelen belgeler üzerine bu son paylaşımınızda bahsettiğiniz durum gerçekleşmiştir.

İYUK https://mevzuat.gov.tr/mevzuatmetin/1.5.2577.pdf adresinde mevcut. Madde 3 dilekçelerde gösterilmesi gereken hususlarla alakalı. Sizinde belirttiğiniz üzere hangi ilave tedbirden bahsediyorsun diye size soruyor. Bundan sonrada o tedbirin davalı idareyle alakasına bakacak. Her tedbir için o tedbiri koyan kurum adına dava açılması gerekli. Sizin dilekçenizde muhtemelen "hakkımdaki ilave tedbirlerin kaldırılmasını istiyorum" yazılmıştır. Ayrıca kurumun gönderdiği sizin başvuru dilekçenizin içeriğinde davaya konu isteği bulamamıştır. Mahkeme size "nedir bu ilave tedbir" diye soruyor. Bunları belirtirseniz davaya devam edip hüküm verecek. Yok siz şimdi cevap vermezseniz davayı dilekçenin eksikliğinden red edecek. Bu durumda da dava neticelenmiş olacağından ve sizden dolayı red edileceğinden siz bir nevi davayı kaybeden taraf gibi olacak ve yargılama giderlerini ödemek durumunda kalacaksınız.

Mahkemeye davalı idarenin hangi ilave tedbirleri kaldırmasını istediğinizi ve kaldırılmadığını bildirmeniz beklenmekte.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iyi akşamlar arkadaşlar. Toplu tazminat icin vergi dairesine UYAP uzerinden dava açacağım. Ama taraf bilgilerinde Akçakale mal mudurlugu veya sanliurfa vergi dairesini bulamiyorum. Kurumu nasil bulabilirim. Cok acil bilen varsa simdiden teşekkürler 

689 numaralı KHK kriter yok. Komisyondan iade. Adli süreç yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ya bu sessizlik nedir arkadaşlar kafayı yicem biri karar yazsın suraya Allah icin

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, Bir saat önce yazdı:

Ya bu sessizlik nedir arkadaşlar kafayı yicem biri karar yazsın suraya Allah icin

Hep birlikte iade kararlarımızı inşallah yazıp söküp atacağız bu buzdağıni içimizden....

Güncelleme • • Ümitli
kelime yanlısı

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Memduh Bayraktaroglu da bugün youtubede ki söyleşisinde bizden bahsetmiş. Basinda dillendiriliyor olmamız iyi bişey. 

677 inceleme devam sabır ya Huuu

677 universite

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...