İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

derebom, 5 saat önce yazdı:

Ankette sorulan soruya verilen cevapta vatandaşımız en büyük sorun ekonomiyi görüyor. Adalet ve yargı sorunu yüzde 6-7 geldiğimiz noktayı düşünün. Hâlâ adaletten medet uman varsa duyurulur. Vatandaş sadece cebini düşünüyor. Yüzbinlerce insanın mağduriyeti kimse için bişey ifade etmiyor..... 

Sayın @derebomanketin yapıldığı yaş aralığı çok önemli bu yüzden birisi de 40 yaş altı diyor ya...ülkede 13 milyon emekli 24 milyon SSK lı olunca ve açlık sınırının altında kalınca ekonominin başta sorun olması çok normal...normal olmayan  ekonominin düzelmesinin bağımsız yargıdan ve liyakatten geçtiğini bilmemeleri.Ne yalan söyleyeyim benim de adaletten hiç beklentim yok hiç olmadı zaten.

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mine4444 siz idari mahkeme açınca komisyon dosyası celp ediliyor kurumdan. Orada herşey ortaya çıkıyor. Yani mahkeme açın ve özlük dosyası, komisyon dosyası, hakkınızda yapılan idari tahkikat belgeleri vs hepsini talep edin. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon kurumun ilk ihraç ederken yolladığı dosyadaki ihraç gerekçesini kanaat  diye yutturuyor. Kurumdan sonradan olumlu görüş geldiyse onu yazmıyor. Olumsuz kurum görüşü diyor. Buna da adalet, çözüm falan diyorlar.

Zaten kurumu sana şikayet eden benim sen kuruma neyi soruyorsun daha. 

Güncelleme • • patriot
Hata

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bunlardan medet umup düzenleme bekliyoruz dimi? Sosyal medya balonu tamamen herşey başka birşey değil yazıkki bunlara umut bağlıyoruz

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

Bunlardan medet umup düzenleme bekliyoruz dimi? Sosyal medya balonu tamamen herşey başka birşey değil yazıkki bunlara umut bağlıyoruz

Umut bağlayan yokta bu haberler seçim yoklaması sosyal medya veya asosyal medyada gündemler onu gösteriyor şahsi fikrim… 

701 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gillerme, 28 dakika önce yazdı:

Umut bağlayan yokta bu haberler seçim yoklaması sosyal medya veya asosyal medyada gündemler onu gösteriyor şahsi fikrim… 

Arkadaşlar bu sorunun çözümünü istemeyenler en başta FETÖ  ve  bu haksızlık ve zulumlerden nemalananlardır.

Hak mücadelesini hukuk içerisinde devam ettirip, bu konuya destek olan herkese ön yargısız yaklaşılmalıdır düşüncesindeyim.

Güncelleme • • Hüdayi
  • Beğeni 4
  • Onaylama 3

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

Bi önceki seçimlerde 17 tane oyumuz vardı ak partiye verilen.! Önümüzdeki seçimde o 17 oy akraba,eş dostla beraber en az 50 oya çıkacak inşallah ve bize en samimi olan partiye verilecek.! Bu kadar insanın ahını almanın elbet karşılığı olacak.!

672 KHK-evde kalma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tolga55, 2 dakika önce yazdı:

Bi önceki seçimlerde 17 tane oyumuz vardı ak partiye verilen.! Önümüzdeki seçimde o 17 oy akraba,eş dostla beraber en az 50 oya çıkacak inşallah ve bize en samimi olan partiye verilecek.! Bu kadar insanın ahını almanın elbet karşılığı olacak.!

Benim akrabalar hala deli gibi savunuyor başta peder bey konuşmuyorum gerçi ayrı mesele ama kayınpeder var emeklı hayatında yaşadığı yerden başka şehre gezmeye gitmemiştir "Şükredin Şükredin bak iade oldun hala akıllanmadın mı diyor ? Şeytan diyor ağzına geleni söyle ...geçen hapishanelerde yaşananları anlattım nerden bileyim doğru olduğuna diyor ..Sonra aaa namaz vakti geldi ben camiye gidiyorum diyor...

• Kahkaha 6
  • Üzülme 1

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...