İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Diger meslek gruplarini da iceriyor deniyor floodda okuyun derim

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hüdayi, 4 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun, kurum kanaati somut belgeye dökülmüş bir evrak mı? bunun niteliğini mahkeme tartı tı mı? Bu belge sizinle paylaşılıp savunma ikanı verildi mi? karar da nasıl yer alıyor? 

Bu konular sonraki süreçlerde de etkili olacaktır. somut maddi veriye dayanmayan kurum kanaatine dayanarak verilen kararların iptali yolunda BİM kararları var.

işe girdiğim dönemde çok fetöcü girmiş benim sözleşmemi de fetö irtibatlıları imzalamış, Kurum içersinde fetöcü olduğum yönünde yaygın kanaat olduğu, sosyal çevresi ve davranışları ile yukardaki olgulardan dikkate alındığında irtibat derecesinde kurum kanaatinin olduğu tespit edilmiştir. hepsi bu kadar....

Guardiann, 2 saat önce yazdı:

İncelediğim bazı mahkeme red kararlarında Kurum kanaati ile ilgili genellikle bir belge, ifade, isim bulamadım. Kurum kanaati ifadesinin diğer adı fişlemedir. Yüksek perdede bu işlem yapılır. Hiçbir kriteri olmayan kişiler bile referans yoksa hem komisyon hemde mahkemelerde red alır. Bu fişleme listelerine mahkemeler karar aşamasında resmiyet dışında içişleri bakanlığına sorarak ulaşıyor. Kurum kanaatinin kurumlar ile alakası yok. Kurum en üst amiri ifadesi dışında kararlarda genellikle ben bir isim göremedim. Red dosyalarına bakıp inceleme yaparsanız Kurum kanaati ifadesiyle alakalı bir belge/açıklama bulamayacaksınız. 

demek ki o kadar kriptoyum ki ben bile bilmiyorum......:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sağlık olsun, 29 dakika önce yazdı:

Üzülmeyin hocam, bu güruh Tarkan'ı bile bir şarkı yüzünden Fetöcü ilan etti. İşine gelmen herkes bu iktidar için kripto Fetöcü. 🤣🤣🤣

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sağlık olsun, 34 dakika önce yazdı:

işe girdiğim dönemde çok fetöcü girmiş benim sözleşmemi de fetö irtibatlıları imzalamış, Kurum içersinde fetöcü olduğum yönünde yaygın kanaat olduğu, sosyal çevresi ve davranışları ile yukardaki olgulardan dikkate alındığında irtibat derecesinde kurum kanaatinin olduğu tespit edilmiştir. hepsi bu kadar....

Hocam kararınızı buraya yükler misiniz herkes görsün mahkeme kararınızı hızlıresim com a yükleyip buraya koyar mısınız özel isim kısmı vs  yerleri makyajlayabilirsiniz kararlarınızı paylaşmaktan korkmayın burda birkaç kişiye kararını paylaşmasını istedim kimse yanaşmıyor zaten yanmışız arkadaşlar neden karar paylaşmaktan korkuyorsunuz zaten hepimiz bu çukurun icindeyiz isim vs özel yerleri dosya no vs makyajlayın kararınızı paylaşın bunda ne var 

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bizim davalarda maalesef cari hukuk kuralları uygulanmadığı için "emsal karar " diye bir şey de bizim için geçerli değil. bizde kişiye özel hukuk geçerli. kişinin konumuna görevine, muhaliflik ve fişlenme derecesine arkadaşlarının amirlerinin beyanlarına göre karar veriliyor.

yani boşuna emsal karar falan üzmeyin kendinizi. seçime az kaldı. tek kurtuluşumuz sandıkta. 

Güncelleme • • Petsy
  • Beğeni 1
  • Onaylama 2

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 4 saat önce yazdı:

@Eylul14 hocam geçmiş olsun komisyon kararınızı yeni mi gördünüz ?Kurum görüşü bilginiz varmiydi ?Bu aralar hiç karar duymuyoruz da 

Teşekkür ederim. Kurum görüşü bilgim yok. Karar 2021 ağustosta belli oldu eylülde idareye dava açıldı. Sürekli beraat ve takipsizlik alanların döneceğini söylüyorlar muhalefet ve bu iktidar ben ona takıldım. Bizim durumumuz nedir neyiz

672 İNCELEME DEVAM EDİYOR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

galiba bu hafta da ses yok komisyondan🤔🤔

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 12 saat önce yazdı:

Normal olan durumda dava dilekçesi sonrasında bahsettiğiniz gibi bir uygulama olmaz. Ancak 2577 sayılı kanunun 20 maddesine göre mahkemelerin yetkisinde bu husus var. Burada önemli olan size yazılan tebligatta tam olarak ne yazdığı. Burada kelimeler çok önemli.

Madde 20 – 1. (Değişik birinci cümle: 18/6/2014-6545/17 md.) Danıştay, bölge idare mahkemeleri ile idare ve vergi mahkemeleri, bakmakta oldukları davalara ait her türlü incelemeyi kendiliğinden yapar. Mahkemeler belirlenen süre içinde lüzum gördükleri evrakın gönderilmesini ve her türlü bilgilerin verilmesini taraflardan ve ilgili diğer yerlerden isteyebilirler. Bu husustaki kararların, ilgililerce, süresi içinde yerine getirilmesi mecburidir. Haklı sebeplerin bulunması halinde bu süre, bir defaya mahsus olmak üzere uzatılabilir.

2. Taraflardan biri ara kararının icaplarını yerine getirmediği takdirde, bu durumun verilecek karar üzerindeki etkisi mahkemece önceden takdir edilir ve arakararında bu husus ayrıca belirtilir.

Dava dilekçenizde belirtmediğiniz ancak daha önceden bildiğiniz yada beyanda bulunduğunuz bir hususu emniyet bildirmiş olabilir. Yorum yapacak pek çok husus var. Ancak doğrusu size tebliğ edilecek evrakta yazacaktır. Bu nedenle yorum yaparak zaman kaybetmek ve akıl bulandırmak doğru değil.

Kelimeler önemli demiştim. Bu hususa dikkat ediniz. Sizin bir konuda ifadeniz isteniyorsa bu yanlıştır. Size tebliğ edilecek evrakta ne yazdığı önemli. Örnek Danıştay kararı (Danıştay 8. Dairesi - Karar : 2004/917);

"İdare mahkemesince, davacının tez savunma sınavında başarılı olduğu ve tutulan tutanağa sehven oybirliğiyle ret kararı yazılmış olabileceği yolundaki iddialar üzerine, ara kararı ile 5 jüri üyesine, ilgilinin doktora tez sınavında başarılı olup olmadığının, oybirliğiyle verilen ret kararının sehven verilip verilmediği sorulmuş, cevaben gönderilen jüri üyelerinin ifadelerinden, 3 jüri üyesinin olumlu oy kullandığının anlaşıldığı gerekçesiyle dava konusu işlem iptal edilmiştir.

Anılan Yasa hükümleri ve yerleşmiş idari yargılama usulü ilkelerine göre; yazılı yargılama yapmak zorunda olan idari yargı yerlerinin kendiliğinden yapacakları her çeşit inceleme için, lüzum gördükleri ve taraflar veya ilgili yerlerden isteyebilecekleri evrak ve bilgiler kapsamında, tanık veya şahit dinlenmesi yada ifade alınması şeklinde bir yöntem bulunmamaktadır. Ayrıca, Hukuk Usulü Muhakemeleri Yasasına atıfta bulunulan konular arasında da bu yönde bir kural mevcut değildir.

Bu durumda, davacının iddiası ciddi bulunuyorsa başarılı olup olmadığı konusunda bilirkişi incelemesi yaptırılarak doğacak sonuca göre karar verilmesi gerekirken, idari yargılama usulünde yer almayan bir inceleme ve değerlendirme yöntemine dayalı olarak verilen İdare Mahkemesi kararında usul hükümlerine ve hukuka uygunluk bulunmamaktadır."

İlginizi için çok teşekkürler. Evet emniyetten dosya da olmayan yeni bir iltisak durumu geldi. Ancak dosya mı ve dilekçeleri mi okusalar bu iltisakın da sunduğum kesin delillerle çürütüldüğünü görecekler maalesef dosyayı okumuyorlar. Ara kararda tam olarak şöyle yazıyor "...emniyettin sunduğu bilgi ve belgelerin davacıya tebliğ edilerek bu beyanlara karşı davacının diyeceğinin sorulmasına, beyanda bulunması için davacıya 15 gün süre verilmesine, beyanda bulunmaz ise dosyadaki belge ve belgelere göre karar verileceğinin bildirilmesine.."

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hüdayi, 10 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun, kurum kanaati somut belgeye dökülmüş bir evrak mı? bunun niteliğini mahkeme tartı tı mı? Bu belge sizinle paylaşılıp savunma ikanı verildi mi? karar da nasıl yer alıyor? 

Bu konular sonraki süreçlerde de etkili olacaktır. somut maddi veriye dayanmayan kurum kanaatine dayanarak verilen kararların iptali yolunda BİM kararları var.

Somut verisi aşağıdaki cevabında yazıyor. 

https://www.hizliresim.com/sjzip5s

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sağlık olsun, 2 saat önce yazdı:

Somut verisi aşağıdaki cevabında yazıyor. 

https://www.hizliresim.com/sjzip5s

İşte daha önce de söylediğim gibi, çok muallakta kalan bir cevap yazmışlar. Kurum Kanaatini kim vermiş, neye göre, hangi bilgi ve belgeye göre vermiş belli değil. Gerçek hukuk işlediğinde bu kararlar bir yerden döner ama bu fişlemeleri yapanlar asla bulunamayacak. Çektiğimizle kalacağız. Kimse üstüne almayacak. Cb bile ahim in uyarısının aynısını adalet bakanlığına söyledi. "Suçları yoksa neden tutuklandınız" dedi ve sorumluluk almadı. Merak ettiğim nokta, 15 temmuz gerçekleri ve bu fişlemeleri yapanlar ortaya çıkar mı? Çıkarsa ne zaman çıkar? Hayırlısı olsun bakalım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...