İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merhaba bugün eve ihrac etmeden önce gönderilen savunmadan geldi. Bir hafta sure vermişler. Ben 2018 sonunda istifa etmiştim üstelik sozlesmeli memurum. Ihrac edecekleri kesin de nasıl olacak işten zaten çıkmışım nasıl cikis yapılacak anlamadım. Bana birisi yardımcı olabilir mi. Kurum adalet bakanlığı. Uzun zamandır özel sektörde çalışıyorum bu işime bir etkisi olurmu? Teşekkür ederim

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba bugün 20.idareden Ret kararımı gördüm. Sendika cihan ve kurum kanaati vardı. 18 ay sendika üyeliği istifa edilmis bir seferlik 20 TL cihan ödemesi ve kurum kanaati Ret gerekçesi yapılmış. 2 üye Ret kararı verelim derken bir üye karşı oy yazmış. Duruşmada savunma yapmıştım kendim avukat olmasına rağmen. Karşı oyda benim savunmami dinlediklerini gördüm. Kim ne derse desin duruşmali isteyin ve kendinizi ifade edin. Dinlemiyorlar diye düşünmeyin.

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1
  • Üzülme 4

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, Haksız tutukluluk tazminat davası istinafa gitmişti, UYAP tan baktım kesinleşmiş ve şerhler yazılmış. Bundan sonra ne yapılıyor bilen arkadaş var mı? Defterdarlığa dilekçe gibi birşey mi yazılacak, nasıl tahsil edeceğiz?  Örnek dilekçe var mı?

Avukatım var ama ben bulunduğum yerden alacağım, onun vekalet ücreti de mi bana verilir?

Teşekkürler.

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, 2 saat önce yazdı:

Merhaba bugün 20.idareden Ret kararımı gördüm. Sendika cihan ve kurum kanaati vardı. 18 ay sendika üyeliği istifa edilmis bir seferlik 20 TL cihan ödemesi ve kurum kanaati Ret gerekçesi yapılmış. 2 üye Ret kararı verelim derken bir üye karşı oy yazmış. Duruşmada savunma yapmıştım kendim avukat olmasına rağmen. Karşı oyda benim savunmami dinlediklerini gördüm. Kim ne derse desin duruşmali isteyin ve kendinizi ifade edin. Dinlemiyorlar diye düşünmeyin.

Merhaba ben de aynı idaredeyim.Temmuz 2019 da başvurmuştum.24 kasımda duruşmam oldu.Hala kararım çıkmadı.Sendika ,2 adet sms ve beraat kararı vardı red gerkçemde.Siz ne zaman başvurmuştunuz. Duruşmadan ne kadar süre sonra kararınız verilmiş.Bir de sms ile mi öğrendiniz kararınızı.

672 KHK RET ANKARA 20.İDARİ 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba. İdare mahkemesine başvurumu yapmıştım. UYAP'a baktım başvurum 26. İdare mahkemesine düşmüş. Davalı taraf MEB yerine milli savunma bakanlığı yazıyor. Yanlışmış mı yazmışlar farklı bir durumu var anlamadım. Tekrar dilekçe mi yazmalıyım. 26. İdare mahkemesinin kararları nasıl? Selamlar 

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mine4444 Hasım düzeltme dilekçesi yazın hemen. Veya önce direkt arayın katibi.

26.İDARE MAHKEMESİ

03122185700

7226-7326

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Siteye bu aralar geç giriliyor yavaşlıyor anlamadım sebebi nedir ? @Ophelia

@Karagöz

Bu arada Facebook'ta gördüm idare mahkemesi ara kararda HTS kaydı talep etmiş idare mahkemeleri ceza yargılamasına da mı başladı 😂

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 49 dakika önce yazdı:

Siteye bu aralar geç giriliyor yavaşlıyor anlamadım sebebi nedir ? @Ophelia

@Karagöz

Bu arada Facebook'ta gördüm idare mahkemesi ara kararda HTS kaydı talep etmiş idare mahkemeleri ceza yargılamasına da mı başladı 😂

Bazen bende de öyle oluyor dostum. Sansüre mi uğruyoruz ne oluyorsa. @MSA

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mine4444, 13 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba. İdare mahkemesine başvurumu yapmıştım. UYAP'a baktım başvurum 26. İdare mahkemesine düşmüş. Davalı taraf MEB yerine milli savunma bakanlığı yazıyor. Yanlışmış mı yazmışlar farklı bir durumu var anlamadım. Tekrar dilekçe mi yazmalıyım. 26. İdare mahkemesinin kararları nasıl? Selamlar 

Merhaba 26.idareden ret geldi 1 yıl surdu istinafa basvurduk

701 khk adalet bakanlığı inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...