İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kriter sadece sendika kurum görüşü bilmiyorum 

672 incelemeye devam kriter sendika ankara 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 11 saat önce yazdı:

Sayın @Vardırbirhayr, herhangi bir sıradan vatandaşın ağzından çıksa o sözler için örgüt propagandasından bal gibi adli işlem yapılır. İltisak irtibat dedikleri böyle bir şey değil.

Örgüt lideri ile fotolar da şöyle. Bu herif Eiffel Kulesi mi arkadaş gidip yanında resim çektirip dönüyorlar? Sanırsın o orda bekliyor, bunlar da gitmiş "aa Feto bir resim çekiliebilir miyiz?" demişler o da bunları kıramamış.

Oraya kadar gidince kapalı kapılar ardında ne konuştular? O bunlardan ne istedi? Bunlar karşılığından ona ne verdiler? Bunun sorgulanması da gayet savcı ve kolluk kuvvetlerinin işidir. Bunları sorgulanmayanlar demek ki böyle bir terör örgütünün varlığına inanmıyor, bizlerle alay ediyor demektir.

Onlar hakkında bir soruşturma olup takipsizlik yada bir kovuşturma olup beraat edip etmediklerini biz bilmiyoruz irtibat ve iltisak açısından  değerlendirdim. 

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar 25. İdare mahkemesi tekemmül dilekçemden sonra EGM ye hakkımda ne var ne yok ohal komisyonu dosyası ile gönder demişti 15 gün süre vermişti bugün cevap gelmiş gelen cevapta eskiden ilk atıldığımız zaman valiliğe verdiğim dilekçeler ve onların yanında verdiğim banka hesapları fetöye sövdüğüm sosyal medya paylasımlarım vs taratılmıs ayrıca kurum görüşünde de eski eşim yazıyor kurum görüşü sebebi bu(o zaman henüz bosanmamıstık) ve son gelen cbaşkanlığı sorgusunda da eski eşi diye yazmıslar şahsımla ilgili hicbirsey yok. Şimdi nolacak duruşmalı istemiştim bana mahkeme duruşma mı verecek sırada ne var ? Yani gelen evraklar da sunu doğruluyor ki komisyon kararında yazan kurum kanaati ve sosyal çevre sebebi eski eşim başka da hicbirsey yok

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 @ozelharekat61 Hocam tekemmul dilekçesi nedir? Ne zaman verilir? İdare mahkemesine başvurdukları sonra mı verilir?

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Temple Granden, 12.04.2022 - 17:27 yazdı:

sgtv9ft.jpeg

Bu benim idare mahkemesi kararım garson EA red.

c4rmr9u.jpeg bu da yine garson fakat hangi kodlamadan kabul verilmiş yazılmamış.

Geçen gün garson kararıyla ilgili örnek dilekçe isteyen arkadaşı bulamadım emsal karar isterse özelden atabilirim avukat eke koymuştu.

EGM kodlama ve branştan çıkarılma kriter lerinden red geldi örnek dilekçe lazım 

yunuscelik0544@gmail.com

701 egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zorbey, 17 dakika önce yazdı:

EGM kodlama ve branştan çıkarılma kriter lerinden red geldi örnek dilekçe lazım 

yunuscelik0544@gmail.com

Sayın @Zorbey özelden mesaj gönderdim

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar 25. İdare mahkemesi tekemmül dilekçemden sonra EGM ye hakkımda ne var ne yok ohal komisyonu dosyası ile gönder demişti 15 gün süre vermişti bugün cevap gelmiş gelen cevapta eskiden ilk atıldığımız zaman valiliğe verdiğim dilekçeler ve onların yanında verdiğim banka hesapları fetöye sövdüğüm sosyal medya paylasımlarım vs taratılmıs ayrıca kurum görüşünde de eski eşim yazıyor kurum görüşü sebebi bu(o zaman henüz bosanmamıstık) ve son gelen cbaşkanlığı sorgusunda da eski eşi diye yazmıslar şahsımla ilgili hicbirsey yok. Şimdi nolacak duruşmalı istemiştim bana mahkeme duruşma mı verecek sırada ne var ? Yani gelen evraklar da sunu doğruluyor ki komisyon kararında yazan kurum kanaati ve sosyal çevre sebebi eski eşim başka da hicbirsey yok

Sayın @ozelharekat61 Hocam,

Şimdi ne olacak sorunuzun cevabı şu: eğer mahkeme gelen evraklardaki konuları kendisi de araştırma gereği duyarsa, yeniden bir ara karar alacak ve bunları araştıracak. Araştırma yapma gereği duymazsa ve dosyanın tekemmül ettiği kanaatine ulaşırsa, varsa yürütmenin durdurulması talebiniz ile ilgili karar verecek, daha sonra da duruşma için gün verecek. 

Siz de benim gibi tezcanlısınız gördüğüm kadarıyla, bir an önce karar verilmesini istiyorsunuz haklı olarak, yaşadığınız haksızlığın bir gün daha uzamasını istemiyorsunuz hepimiz gibi. Başıma gelen absürd olayı aşağıdaki mesajımda detaylı yazmıştım. 25 yıl önce yaşandığı söylenen ama şahitlerin bile hatırlamadığı absürd ve soyut bir iddia dışında hakkımda hiçbir şey olmadığını mahkeme de teyit etmesine rağmen, üstelik OHAL KHK'sıyla kurulan değil, normal idare mahkemesinde duruşma yapılmasına rağmen, yürütmeyi durdurma RED kararı verdiler ve duruşma üzerinden 2 aydan fazla geçmesine rağmen henüz karar ver(e)mediler. Hakkımdaki DELİLSİZLİK durumuna bakınca, Yürütmenin Durdurulması KABUL edilir beklentisi içerisindeydim. RED alınca çok büyük hayalkırıklığına uğradım. Şimdi benzer bir hayal kırıklığını, duruşmanın üzerinden 2 aydan fazla süre geçmesine rağmen mahkemenin kararı açıklamaması konusunda yaşıyorum. 

Ümidinizi kırmak istemem ama bu süreç uzun ve sancılı. Benim yaşadığım hayalkırıklarını sizin de yaşamanızı istemem. Hukuki tüm adımları atın ama hemen sonuç almayı beklemeyin. Umarım hepimiz için olaylar en kısa zamanda olumlu bir şekilde netleşir. 

Bla Bla Bla, 10.04.2022 - 13:22 yazdı:

Yaşadığınız olayın çok daha absürd versiyonu şöyle: 25 yıl önce, hiç bulunmadığım bir toplantıda ''iyi bir insan'' olduğuma dair bir konuşma geçtiği iddiası nedeniyle, 2 yıl araştırılmasına ve bunun haricinde hakkımda başka tek bir şey bile olmamasına rağmen, KYOK veya SYOK bile verilmeden, hakkımda dava açıldı ve ağır ceza mahkemesinde 15 yıl ile yargılandım ben. 

Hakkımda dava açıldığı için ilk önce görevden uzaklaştırıldım sonra da açığa alındım. Yargılandığım davadan beraat ettim ve beraat istinaf edilmeden kesinleşti. Bu sefer de İDARE, yargılama sürecindeki görevden uzaklaştırma ile açığa almayı, irtibat/iltisak SEBEBİ saydı, bunu bana tebliğ etti ve beni ihraç etti. 

Öyle bir tezgah kurulmuş ki: hiçbir bağınız olmasa bile, böyle absürd bir olay uydurup kendilerine rakip olarak gördükleri, kendi halinde işini layıkıyla yapan başarılı insanları çok rahatlıkla meslekten ihraç edebiliyorlar. 

İdare mahkemesindeki hak arama mücadelem devam ediyor. Hakkımda, o ifade haricinde hiçbirşey olmadığını İdare Mahkemesi de yaptığı araştırmalarrdan sonra teyit etti. Ama mahkeme bir türlü karar ver(e)miyor.

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK ihraçlarının idari davalarında:

Evet, Danıştay karar vermeye başlamış.

Evet, kararları onuyorlar.

Evet, kararlar olumsuz.

Evet, kararları Danıştay sayfasından görebilirsiniz.

https://twitter.com/nmelihkutlu/status/1514994625638977543?s=20&t=CRXRj_pJfwZQfIzgZgDLow

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 23 saat önce yazdı:

İrtibat ve iltisak idare hukuku ile yani kişinin görevinde kalıp kalamaması ile alakalıdır. Ceza hukuku ile ilgili değildir. Hakim savcı ne yapabilir siz bunları idare mah. Dilekçelerinizde belirteceksiniz ki neye göre kime göre bu irtibat ve iltisak tanımlarına bunlar girmiyor da ben giriyorum bunlar kamu görevinde ben ise irtibat ve iltisaklı oluyor ve ihraç ediliyorum, eşitsizlik ayrımcılık vs vs diyeksşniz

Haklısınız da adalet olmadığı ispat edemiyoruz 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 13.04.2022 - 19:19 yazdı:

@Aklima mrb, yukarıdaki ilk dilekçenin de forumdaki diğer dilekçeler gibi sonuç ve talep kısmı hatalı değil mi? Dilekçede yalnızca başvuran hakkındaki ohal komisyonu kararının iptalinin talep edilmesi gibi bir ifade kullanılması gerekmiyor muydu? 

Sayın @Demirci,

Tespitiniz doğru.

OHAL komisyonu kararlarına bakan mahkemeler bu kapsamda özel olarak görevlendirilmiş mahkemelerdir. Bu husus 7075 sayılı kanunda (685 sayılı KHK' da düzenlenmiştir.) Bu kapsamda sadece komisyonun verdiği kararın iptali istenmesi gerekir. Dilekçede ki;"OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu işlemininiptali ve yürütmesinin durdurulmasıile işlem nedeniyle yoksun kaldığım tüm parasal ve özlükhaklarımın yasal faizi ile birlikte tarafıma ödenmesine," kısmı bu hususa dikkat edilmeden (kanaatimce, yanlışlıkla) standart bir idari dava dilekçesi şeklinde yazılmış. Kararın iptali demek zaten hakkınızda KHK çıkmamış manasına gelecektir. Dolayısıyla alacak verecek kısmının mahkemelik bir tarafı yok. Yasal faiz ve fazla kesinti kısmıysa, idarenin uygulamaları nedeniyle ayrıca dava konusu olmak zorunda olan bir husus.

Vardırbirhayr, 14.04.2022 - 00:19 yazdı:

Dilekçelerinizde  öngörülebilirlik, belirlilik ilkelerinin ihlali , anayasa nın 2. Maddesi hukuk devleti ilkesi ihlali, 

...

Bu husus en baştan itibaren dile getirdiğim ve ısrarla üzerinde durduğum bir husus. Son olarak; 

Aklima, 09.04.2022 - 10:17 yazdı:

Yeni bir brokratımız daha var.Tarım ve Orman Bakanı yardımcılığına yeni atanan Ebubekir Gizligider. https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/yeni-tarim-ve-orman-bakan-yardimcisi-ebubekir-gizligiderin-fethullah-gulenle-fotografi-gundemde-1923812

İdari davalarınızda bunları mutlaka öne sürünüz.

Bu irtibat iltisak neye göre, kime göre, hangi zaman dilimi, hangi eylemlere göre. Adam taaa amerikaya gidip resim çektirecek kadar bunların içinde peki ben ne yaptım diye sorunuz.

Arkadaş adamın yaşadığı yer newyork central parkın, times meydanının, beyaz sarayın yanı değil ki her amerikaya giden gezerken falan kazara rastlasın.

şeklinde bir paylaşımım da var. İdari davalarda kesinlikle ve kesinlikle kullanılmalıdır.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...