İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, Bir saat önce yazdı:

Hocam, dosyanız kurumunuz tarafından elektronik ortamda mahkemeye gönderildiğinde, bu dosya genellikle sıkıştırılmış (.zip uzantılı) olarak mahkemeye ulaşır. Mahkeme, dosyaları zip'li halinden çıkartır ve evrak (PDF ve TİFF) olarak UYAP'a yükler. Yani zip dosyası içindeki tüm evraklar ÜST YAZI ve EK-XX'ler şeklinde UYAP'ta gözükür. Ayrıca mahkeme, gelen zip dosyasını da ayrı bir EK olarak (genellikle son EK) UYAP'a yükler. Sizin bahsettiğiniz zipli dosya bu dosya olmalı. 

Zip dosyasını indirip açarsanız, UYAP'ta gördüğünüz evrakları göreceksiniz.

Örnek üzerinden açıklayayım: aşağıdaki ilk görselde EK-5 olarak gözüken dosya, kurumunuzun mahkemeye elektronik ortamda gönderdiği tüm dosyaları içeren zip uzantılı ana dosya.

EK-5 olarak gözüken zip uzantılı dosyayı indirip dosyayı açtığınızda karşınıza ikinci görseldeki klasörler çıkıyor. Bu görseldeki iki önemli klasör, ÜSTYAZI ve EKLER klasörleri.

ÜSTYAZI ve EKLER klasöründeki dosyalar, UYAP'ta gördüğünüz dosyalardır. Yani tekrardan zipli dosyayı açmanıza gerek yoktur. Ama ne olur, ne olmaz deyip ben bu tür zipli dosyaları da açıp görünen dosyalarla farklılık var mı diye kontrol ediyorum. 

İLK GÖRSEL

Ekran-Resmi-2022-04-22-22-48-30.png

İKİNCİ GÖRSEL

Ekran-Resmi-2022-04-22-22-51-43.png

İlginiz ve detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim Sn @Bla Bla Bla. Umarım yakın zamanda lehinize kararınızı kararlarımızı görürüz

672 KHK, MEB, Sendika, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet bakanlığı çalışanı olup iade edilenlerden, göreve dönüş sonrasında "yol tazminatı- yada diğer adıyla keşif ücreti" bedellerini alan var mıdır?

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum 30 bin nüfuslu ilçede AKP belediye başkanı toplu iftar yemeğine birkaç KHK lı arkadaşı davet edip mağdur arkadaşlar diye yemekte tanıtmış. Benim sorum sizin yaşadınız yerlerdede böyle şeyler duydunuz mu, bu bireysel bir insiyatifmi yoksa merkezi bir karar falqn mı alındı. ???

• Beğeni 1
  • Şaşırma 2

672 KHK - ret -  24. idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün, ohal komisyon kararıyla iade olup önceki yönetici görevine donemeyenlerin lehine onemli bir Danıştay kararı yayimlanmis. Aşağıda linkini paylaştığım haber sonunda doğrudan karara giden bir link mevcut, ayrıca, Danıştay'ın ana sayfasındaki güncel kararlar başlığı altında da bu karar şu an ilk sırada yer alıyor (www.danıştay.gov.tr). Bu kesinleşmiş  karar ilgililerce emsal gosterilebilir.

https://www.memurlar.net/haber/1024714/mudurken-ihrac-olup-donenleri-kapsayan-danistay-karari-yayimlandi.html

Sn. @Aklima müsait olduğunuz bir zamanda sozkonusu karari forumun arşivine de ekleyebilir misiniz?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
arta, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum 30 bin nüfuslu ilçede AKP belediye başkanı toplu iftar yemeğine birkaç KHK lı arkadaşı davet edip mağdur arkadaşlar diye yemekte tanıtmış. Benim sorum sizin yaşadınız yerlerdede böyle şeyler duydunuz mu, bu bireysel bir insiyatifmi yoksa merkezi bir karar falqn mı alındı. ???

Kendisi inisiyatif almıştır. Merkezin haberi olsa canına okurlar. En yüksek perdeden birsey görmeden ümitlenmeyin...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
arta, 3 saat önce yazdı:

Bir karar alındığına dair ipucu olarak görmek için bir sebep yok. Ancak bir erken seçime işaret ediyor olabilir.

"Seçimden bana ne, kim gelirse aynı olur. Bizim işler siyasi değil hukuki." diyenlerin bu yazının geri kalanını okumasına gerek yok.

Erken seçim olmayacağına dair kanının genel sebebi yeni çıkan %7 barajının ancak bir sene sonra yürülüğe girebileceği. Ancak bu kanının aşağıdaki sebeplerle doğru olmadığını düşünüyorum.

Öncelikle MHP-AKP ittifakı çok kuvvetli bir ittifak durumunda. Zaman içinde söylemlerde ve düşüncelerde bir bütünlük oluştu ve 6 sene önce bambaşka gibi görünen iki kitle birbirine çok yakınsamış durumda. Belki de tek ayrıldıkları nokta Bahçeli'yi mi Erdoğan'ı mı tercih edecekleri üzerinden. Bu açıdan bir zamanlar olan AKP-Cemaat kol kola girmesine benzer bir durum oluştu orada. Ciddi bir politika değişikliği olmadıkça kopmazlar.

Ayrılmayacakları için %10 barajın kanuna göre MHP'ye baraj altında bile kalsa zararı yoktu. Hadi öyle bir zarar olasılığı doğdu  MHP, Cumhur ittifakından ayrı girdi diyelim. Aynı HDPye giden emanet oylar gibi AKPliler MHPnin imdadına yetişir ve onu baraj üstünde her halükarda tutardı

Peki o zaman bu kanun neden çıktı?

AKPnin erken seçimi inkar etme ve olmayacak havası tavrı takınma huylarını önceki erken seçimden biliyoruz. O zaman da muhalefet bu tuzağa düşmüş aday belirleme ve hazırlanmakta çok geç kalmıştı. Şimdi de AKPlilerin tam olarak aynı tavrı takındıklarını müşahede ediyoruz. Bu sefer daha inandırıcı olsun diye bir de bu kanunu çıkartıp "bunu MHP için çıkardık" sallamasyonu yapıyorlar. "Olur da bizden ayrılırsa meclise girebilsinler" Ulan AKPnin kendinden ayrılana bırak iyilik yapmayı, hayat hakkı tanıdığı nerede görülmüş?

Ama benim muhalif kardeşim bu numarayı yer. Bir kere beni yanıltsa iktidar olacak ama yok. İlla her seferinde haklı çıkarıyor.

Erken seçim için en önemlisi AKP zamanın kendi aleyhine çalıştığının gayet farkında. Hala bir şekilde böyle KHKlılara EYTlilere bir tutam bal çalarak, Ukrayna-Rusya savaşında göz boyamaya yönelik tutumlarla, "biz bir zamanlar sizin için neler yaptık" diye duygu sömürüsü yaparak, "bizden önce ateş yoktu" diye toplumun cehaletine ve balık hafızasına oynayarak, %5-10 çekebileceğini düşünüyor. Ki aslında bu tek şansı. Hele de muhalefetteki uyuşukluk bu şansın üstüne tuz biber ekiyor.

Sonuç olarak ben bir erken seçim bekliyorum. Bir an önce hakkımızı aramaya yaşadıklarımızı anlatmaya başlamazsak bir 5 sene daha birçoğumuz için dönüş olmayabilir.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
arta, 3 saat önce yazdı:

Yakında disiplin kuruluna sevk ederler  adamlar kaale alıp dinlemiyor bile

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...