İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

thorbank01, 08.05.2022 - 17:40 yazdı:

Merhaba hocam öncelikle geçmiş olsun.

Ücreti ödemeniz gerekiyor yoksa faizi biner icra başlatılır.uzerinizde ev araba vs varsa icra takibi olur 

Teşekkür ederim. Bu dediğiniz durumu yaşadınız mı yoksa çevrenizde şahit mı oldunuz. Kurumun anladığım kadarıyla istinafa gitsem de gitmesem de karar kesinleşse de kesinleşmese de bu parayı icra yoluyla tazmin yetkisi var ama ödeme yapmazsam kurum bu yetkiyi şu an kullanır mı merak ettiğim soru bu geçende bazı kurumların avukat ücreti ile ilgili bir talepte bulunmadığını forumda okuyunca açıkçası kafam karıştı

Ankara 27. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Memduh, 51 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim. Bu dediğiniz durumu yaşadınız mı yoksa çevrenizde şahit mı oldunuz. Kurumun anladığım kadarıyla istinafa gitsem de gitmesem de karar kesinleşse de kesinleşmese de bu parayı icra yoluyla tazmin yetkisi var ama ödeme yapmazsam kurum bu yetkiyi şu an kullanır mı merak ettiğim soru bu geçende bazı kurumların avukat ücreti ile ilgili bir talepte bulunmadığını forumda okuyunca açıkçası kafam karıştı

MEBin EGM nin bulunduğunu biliyorum Facebook KHK grupları ve Twitter'da bu konuda yardım isteyen arkadaşlardan biliyorum yine de bir avukattan yardım alabilirsiniz 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, 

Mahkeme kaleminden dosyamın karara çıktığını telefonda söylediler, ama karar henüz yazılıp imzalanmadığı gerekçesi ile iptal ya da red mi söylemediler, 2-3 hafta daha bekleyin dediler. 4060 sms attım "Girmiş olduğunuz kriterlere uygun kayit bulunamamıştir." yazısı geliyor, sonucu öğrenmenin başka bir yolu var mı?

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

AYM'nin bugün RG yayımlanan kararı;

Başvuru No2019/3740

Başvuru Tarihi5/2/2019

Karar Tarihi16/3/2022

Resmi Gazete Tarihi10/5/2022 - 31831

26. Anılan ilkeler ve Anayasa Mahkemesinin benzer başvurularda verdiği kararlar dikkate alındığında somut olaydaki 6 yıl 13 günlük yargılama süresinin makul olmadığı sonucuna varmak gerekir.

27. Açıklanan gerekçelerle Anayasa’nın 36. maddesinde güvence altına alınan makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiğine karar verilmesi gerekir.

........................................................

29. Başvurucu, adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini ileri sürmüş; tazminat talebinde bulunmamıştır.

30. Somut olayda makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiği sonucuna varılmıştır. Başvurucu tazminat talebinde bulunmadığından makul sürede yargılanma hakkının ihlalinin tespiti ile yetinilmesi gerekir.

31. Dosyadaki belgelerden tespit edilen 364,60 TL harçtan oluşan yargılama giderinin başvurucuya ödenmesine karar verilmesi gerekir.

...........................................................................................................................

Hukuki konularda yardım bu derece önemli.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bob Marley Dosya karar için hakimde dediklerinde hemen karar çıkmayabilir. Bazen birkaç ay inceleyebilir sonra karar veya ara karar verebilir. Size karar çıktı demişlerse ayrı ama karara çıktı demek dosya esastan yani karar için üye hakime çıktı demek ve bu karar verildi anlamına gelmiyor. Yine de umarım kısa sürede öğrenirsiniz. Beklemekten başka yolu yok bunun da maalesef. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 29 dakika önce yazdı:

Sevgili forum ailem. İlk size haber vermeyi isterdim ama olmadı 😊🥰

Allah nasip ederse iade oldum. O kadar çok uzun zaman bekledim ki, herşey o kadar belirsizdi ki, hala ne hissetsem bilmiyorum. Sanırım işe başlayıncaya kadar da böyle olacak. 

Açıkçası seçim dönemi iadelerden olurum diye de düşünmüyor değildim  şimdiye kısmetmiş  manevi anlamda zor bir dönemdeyken ihraç oldum ve yine maddi manevi daraldığını bir dönemde iade kararım geldi  

prosedür bildiğiniz gibi  her şey netleşince yazarım yine  

Rabbim kalan yolumu hayırlı bereketli güzel kılsın. İhraç olduğumda hep vardır bir hayır dedim ve İnan’ın eskiye nazaran farkındalığı daha artmış, kendisini daha iyi tanıyan, bir ileri iki geri de olsa, bir şeyler yapmaya çalışan biriyim. Belki ihraç olmasam bugün gördüğüm bildiğim şeyleri bilmeyecektim. 

Hala kararı gelmeyen arkadaşlar, umarım sizin için hayırlı güzel göz aydınlığı olacak kararlar gelir. Kötü düşünmek eksiği kötüyü görmek çok kolay. Lütfen enerjinizi düşürmeyin. İyiye güzele odaklanmaya çalışın, günümüz şartlarında zor olsa da. Bu idareden ve diğer davalardan sonuç bekleyen arkadaşlarım için de geçerli. Elinizden geleni yapın, gerisini Allah’a akışa bırakın. 

İnşallah hep buralarda olacağım. 

Sayın @Eylül ,

Geçmiş olsun, hayırlı olsun. Tüm mağdurların bu mutluluğu bizlerle paylaşabilmesini dilerim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bob Marley, 3 saat önce yazdı:

Merhaba, 

Mahkeme kaleminden dosyamın karara çıktığını telefonda söylediler, ama karar henüz yazılıp imzalanmadığı gerekçesi ile iptal ya da red mi söylemediler, 2-3 hafta daha bekleyin dediler. 4060 sms attım "Girmiş olduğunuz kriterlere uygun kayit bulunamamıştir." yazısı geliyor, sonucu öğrenmenin başka bir yolu var mı?

Duruşmam üzerinden 3 ay geçti ve hâlâ karar YAZILAMADI.

Hatta bu konu hakkında şöyle de bir başlık açmıştım. Duruşma Sonrasında İdare Mahkemesi Kararının Açıklanmasının Gecikmesi

Maalesef çıkan ama henüz yazılmayan kararın ne olduğunu öğrenmek mümkün değil. Bakalım daha kaç ay daha bekletecekler bizleri?

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 1 saat önce yazdı:

Sevgili forum ailem. İlk size haber vermeyi isterdim ama olmadı 😊🥰

Allah nasip ederse iade oldum. O kadar çok uzun zaman bekledim ki, herşey o kadar belirsizdi ki, hala ne hissetsem bilmiyorum. Sanırım işe başlayıncaya kadar da böyle olacak. 

Açıkçası seçim dönemi iadelerden olurum diye de düşünmüyor değildim  şimdiye kısmetmiş  manevi anlamda zor bir dönemdeyken ihraç oldum ve yine maddi manevi daraldığını bir dönemde iade kararım geldi  

prosedür bildiğiniz gibi  her şey netleşince yazarım yine  

Rabbim kalan yolumu hayırlı bereketli güzel kılsın. İhraç olduğumda hep vardır bir hayır dedim ve İnan’ın eskiye nazaran farkındalığı daha artmış, kendisini daha iyi tanıyan, bir ileri iki geri de olsa, bir şeyler yapmaya çalışan biriyim. Belki ihraç olmasam bugün gördüğüm bildiğim şeyleri bilmeyecektim. 

Hala kararı gelmeyen arkadaşlar, umarım sizin için hayırlı güzel göz aydınlığı olacak kararlar gelir. Kötü düşünmek eksiği kötüyü görmek çok kolay. Lütfen enerjinizi düşürmeyin. İyiye güzele odaklanmaya çalışın, günümüz şartlarında zor olsa da. Bu idareden ve diğer davalardan sonuç bekleyen arkadaşlarım için de geçerli. Elinizden geleni yapın, gerisini Allah’a akışa bırakın. 

İnşallah hep buralarda olacağım. 

Ne güzel bir haber bu, çok sevindim sizin adınıza, inşallah her şey çok daha güzel olur sizin için. Yök ten bekleyen biri olarak heyecanlandım mesajınızı okuyunca, hayırlı uğurlu olsun. Rabbim tüm masumlara bu sevinci yaşatsın 🙂

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...