İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Niksiz, Bir saat önce yazdı:

Hocam bu kalan dosyaların ne kadarı ihraç dosyasıdır ?

2 bin civarı ihraç olduğunu tahmin ediyorum yani %75 gibi.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, Bir saat önce yazdı:

Hocam ohal komisyonundan ret aldığım için orası beni bağlamıyor ama bekleyenler için  ohal komisyonundaki dosyaların  bitimiyle seçim konusunu aynı anda kullanmanıza iten düşünce nedir merak ettim. Ayrıca forumda devamlı  hesaplamalar yapan siz seçimden önce bir düzenleme yada adı her ne neyse birşey bekliyor musunuz  düşünceleriniz önemli en azından benim için. 

Komisyon cumhurbaşkanlığına bağlı olduğu için seçim kararı alınırsa komisyon da aynı şekilde çalışmalarını tamamlar zaten 4 aylık bir işi kaldı ben bir düzenlemenin seçim öncesi olacağını düşünmüyorun ancak Danıştay'ın irtibat iltisak tanimini daha geniş değerlendireceğini ve bu doğrultuda idari davaların personel lehine sonuçlanacağı kanaatindeyim ayrıca meclis genel kurulunda yeter sayı olursa bir düzenlemenin o vakit yapılacağını öngörüyorum.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan123, 7 saat önce yazdı:

Herkese merhaba dostlar, 

Abim için burayı takip ediyorum. 

İdare mahkemesinden bugün kabul kararı verildi. 

Birkaç dakikalık sevinç, ağlamadan sonra boşluğa düşüyor insan. Süreç gerçekten hissizleştirmiş hepimizi. 

Buradaki 1560 sayfa ve öncekileri tek tek okudum. Beraber üzüldüklerim de oldu sevindiklerim de. Son masum iade olana kadar da burada olacağım. 

Sayfayı kuranlara yöneticilere burada yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Ayrıca komisyon dilekçlerinde ve idare mahkemesi dilekçelerinde yardımcı olan, herkese yılmadan, sıkılmadan destek veren sayın @Aklima ya çok teşekkür ederim.

Yardımcı olması açısından;

Duruşma 20 nisan 2022 de oldu. 27. idare mahkemesi 

Adalet bakanlığı - İKM 

ALbatros-3 ve HTS kayıtları 

Adınıza cok sevindim karari paylaşma şansınız var mi 

Karari paylaşma şansınız var mı

..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan123, 8 saat önce yazdı:

Herkese merhaba dostlar, 

Birkaç dakikalık sevinç, ağlamadan sonra boşluğa düşüyor insan. Süreç gerçekten hissizleştirmiş hepimizi. 

Buradaki 1560 sayfa ve öncekileri tek tek okudum. Beraber üzüldüklerim de oldu sevindiklerim de. Son masum iade olana kadar da burada olacağım. 

Sayfayı kuranlara yöneticilere burada yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Ayrıca komisyon dilekçlerinde ve idare mahkemesi dilekçelerinde yardımcı olan, herkese yılmadan, sıkılmadan destek veren sayın @Aklima ya çok teşekkür ederim.

Adalet bakanlığı - İKM 

Hayırlı olsun sayın @orhan123,

Başvuru tarihi neydi. Toplam ne kadar sürdü mahkeme süreci. Duruşmalı mıydı.

teşekkürler

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 19 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun sayın @orhan123,

Başvuru tarihi neydi. Toplam ne kadar sürdü mahkeme süreci. Duruşmalı mıydı.

teşekkürler

Sağ olun 2020 eylül ayında ayında açılmıştı. evet duruşmalıydı. duruşma geçen ay 20 nisan da olmuştu 

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Magdur35201171, 20 saat önce yazdı:

Karari paylaşma şansınız var mı

Merhaba bu şekilde yüklemeye çalıştım ama oldu mu tam emin de değilim.

mqi7jn3.png

pgfohob.png

gooqvpe.png

lnpyine.png

gds04w8.png

odf0d7h.png

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan123, 27.05.2022 - 09:39 yazdı:

Herkese merhaba dostlar, 

Adalet bakanlığı - İKM 

Başka bir yerde daha sormuştum ama tam olarak cevap alamadım. Benim davam şu an 26. İdare Mahkemesinde. Eylül 2020' de açmıştım. Bugüne kadar 2 adet arar karar çıktı. Duruşmalı talep etmiştim. Bu duruşma ne zaman oluyor. Herkesin davasında illa duruşma yapılacak diye bir şey var mı? Birde duruşmaya gidince ne yapılıyor yada ne yapmak gerekiyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ismail_oracle, 1 dakika önce yazdı:

Başka bir yerde daha sormuştum ama tam olarak cevap alamadım. Benim davam şu an 26. İdare Mahkemesinde. Eylül 2020' de açmıştım. Bugüne kadar 2 adet arar karar çıktı. Duruşmalı talep etmiştim. Bu duruşma ne zaman oluyor. Herkesin davasında illa duruşma yapılacak diye bir şey var mı? Birde duruşmaya gidince ne yapılıyor yada ne yapmak gerekiyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba hocam,

Duruşma isterseniz kesin duruşma veriyorlar diye duymuştum. Abimin dosya sıra numarası 2020/56x idi  tam sıra ile gitmeseler de ortalama bu şekilde ilerliyor diye biliyorum. 

duruşma 5 dk süre veriyolar ama anladığım kadarıyla 20 dk ya kadar esnek davranıyolar. 3-4 duruşma izlemiştim. hakim genelde soru sormuyor. davalı bakanlığın avukatı '' itiraz ediyorumdan '' başka hiçbir şey söylemiyor. 

abimden önce heyecan yapıp istediklerini anlatamadan çıkan olmuştu.  

Duruşma da ise abim aşırı samimi ve net bir şekilde çıkmıştı. süslü laflar , hukuk dili yoktu . yeri geldiğinde sesini de yükseltmişti. ve sürekli hakime soru yönelti bu suçmudur hakşm bey ? be n neyapabilirim ? siz olsanız ne yapardınız ? gibi.   

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan123, 13 dakika önce yazdı:

Merhaba hocam,

Duruşma isterseniz kesin duruşma veriyorlar diye duymuştum. Abimin dosya sıra numarası 2020/56x idi  tam sıra ile gitmeseler de ortalama bu şekilde ilerliyor diye biliyorum. 

duruşma 5 dk süre veriyolar ama anladığım kadarıyla 20 dk ya kadar esnek davranıyolar. 3-4 duruşma izlemiştim. hakim genelde soru sormuyor. davalı bakanlığın avukatı '' itiraz ediyorumdan '' başka hiçbir şey söylemiyor. 

abimden önce heyecan yapıp istediklerini anlatamadan çıkan olmuştu.  

Duruşma da ise abim aşırı samimi ve net bir şekilde çıkmıştı. süslü laflar , hukuk dili yoktu . yeri geldiğinde sesini de yükseltmişti. ve sürekli hakime soru yönelti bu suçmudur hakşm bey ? be n neyapabilirim ? siz olsanız ne yapardınız ? gibi.   

Çok teşekkürler. Daha iyi günlerde ve mağduriyetler bitmiş olarak görüşmek dileğiyle.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...