İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Merhaba, geçen hafta iade olmuştum. Karar verilme tarihi ve sistemde görmem 9 haziran. Karar no 2639.

Düzeltme karar verilme günü 18 mayis

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

683- sağlık bakanlığı- inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar, İdare mahkemesine actiğim dava devam ediyor.Mahkeme yakin zaman da ara karar vermiş.1 sene civarı oldu dava açalı

""DAVALI İDAREDEN;Her bir madde için tek tek açıklama yapılmak suretiyle;1-Terör örgütü propagandası yapmak, silahlı terör örgütü üyeliği veya yöneticiliği veyahut anılan örgüte yardım etme suçlamasıyla davacı hakkında devam eden veya sonuçlanan adli soruşturma veya kovuşturma olup olmadığı sorularak, buna ilişkin tüm bilgi ve belgelerin onaylı örneğinin gönderilmesinin istenilmesine,2-Davacının, terör örgütleriyle irtibatı olup olmadığının tespiti için çalıştığı kurumca herhangi bir araştırma/inceleme veya soruşturma yapılıp yapılmadığı, yapılmış ise inceleme raporu veya soruşturma raporunun düzenlenip düzenlenmediğinin sorulmasına, yapılmış ve düzenlenmiş ise, ilgili raporların onaylı örneğinin Mahkememizegönderilmesinin istenilmesine,3-Dava konusuyla ilgili olarak, "gizli, çok gizli, özel, bilgi notu, görüş, kurum kanaati, değerlendirme" gibi her ne ad altında olursa olsun,her türlü bilgi ve belgenin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,4-Dava konusu olaya ilişkin varsa kurum kanaati/değerlendirmesi ile kanaatin/değerlendirmenin dayanağı olan tüm bilgi ve belgelerin gizli/çok gizli- gizlilik dereceli evraklar da dahil olmak üzere ancak varsa 3. kişilere ait ad-soyad, T.C. Kimlik No, GSM No gibi bilgilerin üzeri karartılarak bütün ekleriyle birlikte onaylı örneğinin gönderilmesinin istenilmesine,5-Davacının FETÖ/PDY ile irtibat ve iltisakının bulunup bulunmadığına ilişkin olarak Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kararında belirtilen hususlar dışında; davacı hakkındaki herhangi bir saha-sosyal çevre araştırması raporu gibi düzenlenmiş herhangi bir bilgi varsa bu kapsamdaki bilgi ve belgelerin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,""" diye ara karar vermiş.Bilgisi olan arkadaşlar bu lehimemi?Nasıl yorumlamalıyız?

Benim davadaki 2. ara kararın neredeyse aynısı. Hatta bende "eğer bu hususta araştırma bilgi ve belge yoksa araştırmanın yapılıp bilgi / belgenin gönderilmesi, gönderilmemesi durumunda elde bulunan bilgi/belge üzerinden karar verileceği" cümlesine benzer bişey vardı. 

Bence lehimize yorumlamalıyız. Benim yorumum; İdare Mahkemesi diyorki: ortaya karışık bişeyler göndermeyin, madem iltisak ve irtibat dediniz vede RET kararı verdiniz o zaman spesifik olarak bilgi/belge gönderin.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamün aleyküm arkadaşlar, 26 idareden gelen red için , bölge idare mahkemesine başvuru yapacagim, idare mahkemesi adli yardım talepli idi kabul olmuştu, şimdi tekrar adli yardım talebi isteyecek miyim yoksa idare mahkemesi geçerli mi oluyor, idare mahkemesine yazdığım dilekçenin başlığını değiştirip göndereceğim,  exra mutlada ekle diyeceğiniz bir durum varmı, zaten okumuyorlar, 

692 adalet bakanlığı , takipsizlik kgyok, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 5 saat önce yazdı:

@672_meb hocam ben sistemde gördüm ertesi gün aradım karar ordaymis 16 Mayıs'ta verilmiş 31 inde sistemde gördüm .Elden almadığın da uzuyor

Tekrar geçmiş olsun hocam. Karar numarasını paylaşabilir misiniz. Gerçi kasım aralık aylarına kadar yayacaklar gibi...

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hamsi_kefali, 42 dakika önce yazdı:

Selamün aleyküm arkadaşlar, 26 idareden gelen red için , bölge idare mahkemesine başvuru yapacagim, idare mahkemesi adli yardım talepli idi kabul olmuştu, şimdi tekrar adli yardım talebi isteyecek miyim yoksa idare mahkemesi geçerli mi oluyor, idare mahkemesine yazdığım dilekçenin başlığını değiştirip göndereceğim,  exra mutlada ekle diyeceğiniz bir durum varmı, zaten okumuyorlar, 

Tekrar adli yardım talebine gerek yok diye biliyorum. Yanlış yönlendirmeyeyim emin değilim. Tam olarak bağlantısını bulamadım ama istinaf içinde ayrı dilekçeler var forumda. Zaten okumuyorlar dememek lazım. Çünkü süeçler uzadıkça ve daha üst mahkemelere konu taşındıkça ne yazıp ne yazmadığımız çok önem kazanıyor. İstinafa itiraz için süreniz vardır. Sakin kafa ile düşünmek ve sakin kafa ile yazıp itiraz etmek lazım. Acaba neden red geldi? Neyi bahane etmişler? Benim dosyamda aynı mahkemede. Biraz bilgi verebilir misiniz?

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
oracle, 8 saat önce yazdı:

Benim davadaki 2. ara kararın neredeyse aynısı. Hatta bende "eğer bu hususta araştırma bilgi ve belge yoksa araştırmanın yapılıp bilgi / belgenin gönderilmesi, gönderilmemesi durumunda elde bulunan bilgi/belge üzerinden karar verileceği" cümlesine benzer bişey vardı. 

Bence lehimize yorumlamalıyız. Benim yorumum; İdare Mahkemesi diyorki: ortaya karışık bişeyler göndermeyin, madem iltisak ve irtibat dediniz vede RET kararı verdiniz o zaman spesifik olarak bilgi/belge gönderin.

Tesékkur ederim sayın oracle ben de öyle  düşünüyorum 

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 16.06.2022 - 12:53 yazdı:

@Bla Bla Bla @patriot bugün tem daire başkanlığından cevap gelmiş elimizde şahısla ilgili operasyonel hat bilgisi yok ancak cep telefonu HTS kayıtlarının detaylı analiz raporunu mahkemenin bulunduğu il tem müdürlüğü yapıp daha sonra yollayacak diye bu detaylı ankesör HTS analizi ne kadar sürede geliyor Ankara temden? Bilginiz var mı 

Değerli forum üyeleri @dgnn@SM679lu, @oracle, @Herşeyeinanabiliri kendi tecrübelerinden yola çıkarak sorunuzu cevaplamışlar. Hem ceza yargılaması aşamasını beraat ederek tamamlamış hem de idare mahkemesinde dosyası tekemmül ettiği için duruşması yapılmış biri olarak ben de kendi tecrüblerimi aktarayım.

Bizim davalara bakan mahkemeler, ilgili kolluk birimlerinden artık neredeyse standart olan bilgi/belge/evrak talep ediyorlar. Anladığım kadarıyla Emniyet Genel Müdürlüğü, mahkemelerin talep ettiği ve Emniyet içinde farklı birimlerin sorumlu olduğu alanlardaki farklı farklı bilgileri Havuz Sorgusu adı altında tek bir program altında toplamış. Örneğin ByLock ile ilgili bilgiler Emniyet'in X şubesinde, ankesör ile ilgili bilgiler Y şubesinde yer alıyor. Önceden mahkemeler spesifik olarak bazı bilgileri (ör: sadece ByLock veya sadece Ankesör gibi) kolluk birimlerinden talep ederken, son yıllarda mahkemeler bu bilgilerin tamamını istiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü de mahkemelerin talep ettiği bilginin içeriğine göre ya sadece istenen spesifik bilgiyi gönderiyor veya herşey talep edildiyse Havuz Sorgusu adı altında sizinle ilgili farklı birimlerde ne kadar bilgi varsa, bunları mahkemeye gönderiyor.

Ankesörlü/Büfe aranmasıyla ilgili olarak da kısaca bilgi vereyim. Bu soruşturma İstanbul TEM tarafından yapıldı. İlk başlarda mahkemeler ankesörlü arama kayıtlarını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı üzerinden İstanbul TEM'den istiyordu. Daha sonra İstanbul TEM, ATAÇ (Analizcinin Takım Çantası) adı altında bir ara yüz/program yazdı ve bu ankesörlü arama kayıtlarını tüm illere göndererek ankesörlü aranma kayıtlarının her ilin emniyet müdürlüğünden talep edilebileceğini yazdı.

Ankesörlü/büfe arama programında, sizin bugüne kadar resmi ve özel işlerinizde kullandığınız/bildirdiğiniz tüm cep ve sabit telefon numaraları var. Örneğin: ÖSYM, MEB, AÖF, elektrik/su/doğalgaz abonelikleri, fatura ödemeleri, noter, pasaport, ehliyet vb işlemler sırasında beyan ettiğiniz tüm telefon sisteme girilmiş. Bu telefon numaraları kullanılarak farklı başlıklar altında analizler yapılıyor. Bu analizler: Baz görüşme kayıtları, ardışık baz görüşme kayıtları, karşı baz kayıtları, ardışık karşı baz kayıtları. Ayrıca Terörle Mücadele Bilgi Sistemi (TEMBİS) üzerinden sizinle ilgili o güne kadar yapılmış tüm işlemler de Ankesör/Büfe Analiz Raporu'na ekleniyor.

Yukarıda bahsettiğim gibi, mahkemelerden talep edilen bilginin içeriğine göre emniyetin gönderdiği cevap farklılık gösterebilir ama herşeyin yer aldığı rapor, Havuz Sorgusu. Benim ceza yargılamamda bylock, bank asya, ankesör/büfe, dernek/vakıf üyelikleri, yurt dışı giriş/çıkış kayıtları, cep telefonu/digitürk abonelik iptalleri gibi hususlar araştırılmıştı. Hiç bir olmadığı için beraat etmiş ve istinafa gitmeden beraatim kesinleşmişti. İdare mahkemesi sürecinde ise mahkeme, ceza mahkemesindeki hususları yeniden istemiş ve bunlara ek olarak hakkımda istihbari bilgi, ihbar, duyum, şikayet vs. (dedikodu diye açık açık yazamamışlar 😄) ne varsa, her şeyi istemişti. Bunun üzerine Emniyet, kendi içindeki farklı birimlerden aldığı Havuz Sorgusunu mahkemeye göndermişti. Tabii dedikodu dahil yine aleyhime yine hiçbir şey yoktu. Hakkımda tek bilgi, iyi bir çocuk olduğumdu! 😄 Bu nedenle, sorgulamada bir şey çıksaydı, ne olurdu sorusunun cevabını bilmiyorum... 

Umarım sorunuza cevap verebilmişimdir. 

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar

İdare mahkemeleri ile ilgili bir sorum olacaktı.

Mahkeme sürecindeki gelişmeleri takip etmek için UYAP vatandaştan girmek yeterli mi?

Yoksa herhangi bir uygulama vs. yüklemek mi gerekiyor?

19. İdare mahkemesine başvuralı bir ay olmak üzere ve UYAP vatandaşta bir değişiklik yok.

Bahsedilen ara kararlar, evrak istemeler vs. nereden takip ediliyor?

Teşekkür ederim.

679 KHK- Komisyon Red (10.03.2022)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
first aid, 13 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar

İdare mahkemeleri ile ilgili bir sorum olacaktı.

Mahkeme sürecindeki gelişmeleri takip etmek için UYAP vatandaştan girmek yeterli mi?

Yoksa herhangi bir uygulama vs. yüklemek mi gerekiyor?

19. İdare mahkemesine başvuralı bir ay olmak üzere ve UYAP vatandaşta bir değişiklik yok.

Bahsedilen ara kararlar, evrak istemeler vs. nereden takip ediliyor?

Teşekkür ederim.

UYAP Vatandaş'tan takip etmek yeterli ancak bazen alınan kararlar UYAP'a geç yükleniyor. Yani arka tarafta süreç işliyor ancak bunu UYAP'ta geç görebiliyorsunuz. 

Benim idare mahkemesi dava dosyasında alınan bir karardan haberim, 45 gün sonra olmuştu çünkü İdare Mahkemesi aldığı kararı UYAP'a yüklememiş, bilgi istediği kurumlardan cevaplar gelince alınan mahkeme kararı UYAP'a yüklenmişti. Evrakın UYAP'a geç görülmesinin sebebini bilmememekle birlikte, dosyanızdaki gelişmeleri ya mahkeme kalemine telefon açarak sorabilirsiniz ya da doğrudan mahkemeye giderek dosyanızı fiilen inceleyerek alınmış kararlar varsa, orada görebilirsiniz. Ben yerinizde olsam, ilk önce mahkemeyi telefonla arayıp bilgi almaya çalışırdım. Bazen telefonla bilgi vermek istemeyebiliyorlar. Böyle olması durumunda ise fiilen mahkemeye gidip dosyama bakardım. 

Umarım mahkemeniz bir an önce olumlu sonuçlanır ve görevinize dönersiniz.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...