İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

SuperSaiyanGod, 14 dakika önce yazdı:

Az önce red kararımı gördüm. En son geçen cuma bakmıştım. Kurum EGM 686 sayılı KHK, herhangi bir  kriter ( Banka, Sendika, Tanık,  Garson kodlama vs ) yok. Mahkeme devam ediyor. 

Çokta şaşırmadım açıkçası yani aynı dosyada 3 sene önce beraat eden devrem geçen sene red almıştı. Sadece biraz üzülüyor insan 5.5 sene sonra red alınca. Hayırlısı artık önümüze bakacağız.

Hemen hepsi ret kararı olsa da (bu ara hiç olumlu karar duyamadik) bayram öncesi çok karar çıkmış gibi. Size de geçmiş olsun. Sakıncası yoksa dvm eden mahkemenizin ne hakkinda olduğunu öğrenebilir miyim?

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 1 dakika önce yazdı:

Hemen hepsi ret kararı olsa da (bu ara hiç olumlu karar duyamadik) bayram öncesi çok karar çıkmış gibi. Size de geçmiş olsun. Sakıncası yoksa dvm eden mahkemenizin ne hakkinda olduğunu öğrenebilir miyim?

Estafullah hocam ne sakıncası, benim durum biraz nadir, bu forumda muhtemelen eşi benzeri yoktur. Özet geçeyim.

Kurum EGM mesleğe giriş tarihi kasım 2015.

15 Temmuz gecesi aksam 17.00 da işten çıkıp görev istirahatli olarak evime geçtim. Akşam 22.30 sıralarıydı yanlış hatırlamıyorsam darbe bildirisi okununca EGM den görevli personelin görev yerine geçmesi, göreve gelemeyen personelinde mutlak suretle ulaşılabilir olması na dair mesaj geldi. Bende evim anadolu yakası, görev yerim avrupa olduğu için beklemeye geçtim.(o ara EGM bir mesaj daha atıyor, köprü nedeniyle işe gelemeyen personel en yakın emniyet birimine geçsin diye, fakat bu mesaj bana ulaşmıyor, yargılama esnasında mahkeme bunu EGM ye yazı yazarak teyit etti) Daha sonra 02.00 sularında bağlı bulunduğum amir beni arayip sabah köprü açılınca gelmemi söylüyor. Bende buna binaen sabah 07.00 de yola çıkıp 09.15 de görev yerime varıyorum.

5 gün sonra yani 20 temmuzda ben ve şubedeki diğer 2 rütbeli personel hakkında gece görev yerine bilerek gelmediğimiz hakkında tutanak tutuluyor ( Tutanakta imzası bulunan şube müdürü 2 ay sonra bylock kullandığı gerekçesiyle tutuklanıp 7.5 yıl örgüt üyeliğinden ceza yiyor. Diğer imzanın sahibi Şube müdür yardımcısı da o gece bize köprü açılınca göreve gelmemizi söyleyen kişi, mahkemede tanık olarak ta bunu tekrarladı.) Tutanakta hakkımda geçen tek yer 1 satır " Sabah 09.15 de şubeye kendi imkanlarıyla giriş yaptığı " cümlesine istinaden göz altı tutuklama yapıldı. 

Yukarıda bahsettiğim bir satırdan hariç hakkımda herhangi bir okul, yurt, burs, hastane, üniversite, tanık, gizli tanık, program , kodlama , sendika , dernek, banka vs ( Yanlış anlaşılmasın bunlar olan kesin suçludur demiyorum, bilgi vermek amaçlı ) olmamasına rağmen hakkımda Anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve örgüt üyeliğinden 3 kez ağırlaştırışmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

2.5 yıl süren mahkeme sonunda hakkımda anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve örgüt üyeliği suçlamalarından, gerekçeli kararda 4 farklı yerde örgüt ile bir bağlantım, irtibatım ve iltisakım olmadığı belirtilerek beraat verilip, " ÖRGÜT ÜYESİ OLMAMAKLA BERABER ÖRGÜT ADINA SUÇ İŞLEMEK " ve " GÖREVİ İHMAL " suçlarından toplam 5 yıl ceza verildi. İtiraz ettik bir üst mahkeme olan İstanbul Bölge Adliye 2. Ceza dairesi. Verilen cezayı, iddianamede geçmedikleri ve iddianamedeki anayasal düzeni ihlal ve örgüt üyeliği cezalarının bu cezalara dönüşemeyeceği gerekçesiyle usulden bozarak geri yolladı.

Tabi yerel mahkememiz  de hemen savcılığa bozulan suçlar yönünden suç duyurusunda bulundu. Savcılık ilk iddianameyi, harfini bile değiştirmeden kopyala yapıştır yaparak yollayıp bu suçlardan cezalandırılmamı talep ederek geri yolladı, mahkeme kabul etti ve 3 yıldır devam ediyor. En son 1 yıl önce savcılık mütalaa vererek, yine örgüt adına suç işleme ve görevi ihmal suçlarından ceza talep etti ( sağolsun anayasal düzeni bozma ve örgüt üyeliğinden beraat talep etmiş ).  3 duruşmadır Heyet başkanı atanamadığı için yani yaklaşık 8 aydır karar verilmesini bekliyoruz.

Hocam kusura bakmayın hakkınızı helal edin biraz uzun oldu fakat, burada bahsedilen krakerlerden hiç biri olmadığı için böyle açıklamak zorunda kaldım.

• Şaşırma 2
  • Üzülme 5

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KENAN Okur, 19 saat önce yazdı:

Merhaba;

komisyon ret.

gerekçe kurum kanaati.

mahkeme kurumdan dosyayı talep ediyor.

bakanlık cevabında şahsımla ilgili tek kelime yok. 
Genel geçer şeyler.

tüm “kriterler” kısmı bomboş.

kurumun mahkemeye ek olarak gönderdiği ohal komisyon dosyasını inceledim. yine tüm “kriterler” kısmı boş.

Özet bilgi dosyası ek 2’nin en sonunda diğer tespitler kısmında “kamu görevinden çıkarılması kanaati bildirilmiştir/başkanlık twiiter dosyasında ismi var” yazıyor.

benzer durumda olan var mı👀 

kaldıysa sabrınız bu “kanaat notu”nu yorumlayabilir misiniz? 

Red alan arkadaşlara çok geçmiş olsun😔

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SuperSaiyanGod, 54 dakika önce yazdı:

Estafullah hocam ne sakıncası, benim durum biraz nadir, bu forumda muhtemelen eşi benzeri yoktur. Özet geçeyim.

15 Temmuz gecesi aksam 17.00 da işten çıkıp görev istirahatli olarak evime geçtim. Akşam 22.30 sıralarıydı yanlış hatırlamıyorsam darbe bildirisi okununca EGM den görevli personelin görev yerine geçmesi, göreve gelemeyen personelinde mutlak suretle ulaşılabilir olması na dair mesaj geldi. Bende evim anadolu yakası, görev yerim avrupa olduğu için beklemeye geçtim.(o ara EGM bir mesaj daha atıyor, köprü nedeniyle işe gelemeyen personel en yakın emniyet birimine geçsin diye, fakat bu mesaj bana ulaşmıyor, yargılama esnasında mahkeme bunu EGM ye yazı yazarak teyit etti) Daha sonra 02.00 sularında bağlı bulunduğum amir beni arayip sabah köprü açılınca gelmemi söylüyor. Bende buna binaen sabah 07.00 de yola çıkıp 09.15 de görev yerime varıyorum.

5 gün sonra yani 20 temmuzda ben ve şubedeki diğer 2 rütbeli personel hakkında gece görev yerine bilerek gelmediğimiz hakkında tutanak tutuluyor ( Tutanakta imzası bulunan şube müdürü 2 ay sonra bylock kullandığı gerekçesiyle tutuklanıp 7.5 yıl örgüt üyeliğinden ceza yiyor. Diğer imzanın sahibi Şube müdür yardımcısı da o gece bize köprü açılınca göreve gelmemizi söyleyen kişi, mahkemede tanık olarak ta bunu tekrarladı.) Tutanakta hakkımda geçen tek yer 1 satır " Sabah 09.15 de şubeye kendi imkanlarıyla giriş yaptığı " cümlesine istinaden göz altı tutuklama yapıldı. 

Yukarıda bahsettiğim bir satırdan hariç hakkımda herhangi bir okul, yurt, burs, hastane, üniversite, tanık, gizli tanık, program , kodlama , sendika , dernek, banka vs ( Yanlış anlaşılmasın bunlar olan kesin suçludur demiyorum, bilgi vermek amaçlı ) olmamasına rağmen hakkımda Anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve örgüt üyeliğinden 3 kez ağırlaştırışmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

2.5 yıl süren mahkeme sonunda hakkımda anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve örgüt üyeliği suçlamalarından, gerekçeli kararda 4 farklı yerde örgüt ile bir bağlantım, irtibatım ve iltisakım olmadığı belirtilerek beraat verilip, " ÖRGÜT ÜYESİ OLMAMAKLA BERABER ÖRGÜT ADINA SUÇ İŞLEMEK " ve " GÖREVİ İHMAL " suçlarından toplam 5 yıl ceza verildi. İtiraz ettik bir üst mahkeme olan İstanbul Bölge Adliye 2. Ceza dairesi. Verilen cezayı, iddianamede geçmedikleri ve iddianamedeki anayasal düzeni ihlal ve örgüt üyeliği cezalarının bu cezalara dönüşemeyeceği gerekçesiyle usulden bozarak geri yolladı.

Tabi yerel mahkememiz  de hemen savcılığa bozulan suçlar yönünden suç duyurusunda bulundu. Savcılık ilk iddianameyi, harfini bile değiştirmeden kopyala yapıştır yaparak yollayıp bu suçlardan cezalandırılmamı talep ederek geri yolladı, mahkeme kabul etti ve 3 yıldır devam ediyor. En son 1 yıl önce savcılık mütalaa vererek, yine örgüt adına suç işleme ve görevi ihmal suçlarından ceza talep etti ( sağolsun anayasal düzeni bozma ve örgüt üyeliğinden beraat talep etmiş ).  3 duruşmadır Heyet başkanı atanamadığı için yani yaklaşık 8 aydır karar verilmesini bekliyoruz.

Hocam kusura bakmayın hakkınızı helal edin biraz uzun oldu fakat, burada bahsedilen krakerlerden hiç biri olmadığı için böyle açıklamak zorunda kaldım.

Geçmiş olsun Sayın SuperSaiyanGod. Konfüçyüsün dediği gibi anlamak istemeyene hiçbir şey anlatamazsınız. Merak ettiğim komisyon buna da iltisak falan mı diyecek acaba. Her haliyle saçma.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurban Bayramı için aradığım arkadaşın 6 ay önce Almanya'ya geçtiğini öğrendim. Pasaport ile gittiği Almanya'da bütün işlemlerini tamamlamış. Kendisi ve çocuklarım için Türkiye'de gelecek bulmadığını belirterek hayatını Avrupa'da sürdürme kararı almış. 6 yıl sonunda beraat almıştı. İdare mahkemesinde davası devam ediyordu.

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 15 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun Sayın SuperSaiyanGod. Konfüçyüsün dediği gibi anlamak istemeyene hiçbir şey anlatamazsınız. Merak ettiğim komisyon buna da iltisak falan mı diyecek acaba. Her haliyle saçma.

Hocam ne diyecek çözüm basit, KURUM YADA ÜST AMİR GÖRÜŞÜ. Tabi elle tutulur birşey değil. Sonra idare mahkemesi buna istinaden evrak vs istediği zamanda dansöz gibi kıvırtacak.

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SuperSaiyanGod, 10.07.2022 - 23:24 yazdı:

Valla hocam saçmalık ötesini ben yaşıyorum sanıyordum ama sizinki de benden kalır değilmiş,ne diyelim Allah tez zamanda cezalarını versin...

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 07.07.2022 - 00:16 yazdı:

İyi akşamlar, uzun süredir foruma yazmıyordum. Bugün babamı kaybettim. Annem de 2018 de vefat etmişti. Ne yapacağımı bilmiyorum ağlamaktan başka bir şey yapamıyorum. Dualarınızı eksik etmeyin.

Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun size de sabır versin Mevlam

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@DemirciAdli yardımlı açarken edevletten benim ve eşimin SGK kayıtlarını çıktı aldık ekledik başka hiçbir şey eklemedik. Orada çalışmıyor olduğumuz göründüğü için mahkeme kabul etti. Başka bir şeye ihtiyaç olmadı.

YD istemeye gerek yok doğrudan ara kararla reddedilir. 

Maddi hakları talep etmek iyi olur faizi ile. Kurumlardaki personel bu kararda maaş yazmıyor diyerek ödemeyebiliyor ve tekrar bir tam yargı davası açmak zorunda kalınıyor. Ben olsam "hukuka aykırı ihraç işlemi nedeni ile mahrum bırakıldığım maaş, yan ödeme, agi, promosyon vb meşru maddi beklentilerin faizi ile tarafıma iadesini talep ediyorum" diye ekleme yapardım. Ona zaten ayrı karar verir esası etkilemez. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 11.07.2022 - 11:00 yazdı:

Kurban Bayramı için aradığım arkadaşın 6 ay önce Almanya'ya geçtiğini öğrendim. Pasaport ile gittiği Almanya'da bütün işlemlerini tamamlamış. Kendisi ve çocuklarım için Türkiye'de gelecek bulmadığını belirterek hayatını Avrupa'da sürdürme kararı almış. 6 yıl sonunda beraat almıştı. İdare mahkemesinde davası devam ediyordu.

En mantıklı olanı yapmış bende bayram sonu pasaport için başvuru yapacağım. Bende inşallah giderim 

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...