İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

hayırlı çalışmalar, EGM 375 KHK 35. madde kapsamında ihraç personelle ilgili idari dava dilekçesi örneği formda aradım ama bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

701 - EGM garson  -red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BOZKURT, 8 dakika önce yazdı:

hayırlı çalışmalar, EGM 375 KHK 35. madde kapsamında ihraç personelle ilgili idari dava dilekçesi örneği formda aradım ama bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

https://nevrakadigil.blogspot.com/?m=1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

HAGB MEMURİYETE ENGELDİR. 

1 AY ÖNCE YE KADAR AYM DEN MEMURİYETE ENGEL DEĞİLDİR KARARLARI ÇIKIYORDU ŞU AN DA MEMURİYETE ENGEL KARARLARI ÇIKIYOR. 

@Aklima

@MSA

@Karagöz

Güncelleme • • Vardırbirhayr

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İfşaatlar ortaya çıktıkça KHK lıların neden istenmediği daha net anlaşılıyor. Az kaldı... 

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Savcılar nerede diyorlar. Komik değiller mi !

• Beğeni 4
  • Onaylama 4

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 8 saat önce yazdı:

HAGB MEMURİYETE ENGELDİR. 

1 AY ÖNCE YE KADAR AYM DEN MEMURİYETE ENGEL DEĞİLDİR KARARLARI ÇIKIYORDU ŞU AN DA MEMURİYETE ENGEL KARARLARI ÇIKIYOR. 

@Aklima

@MSA

@Karagöz

Sayın @Vardırbirhayr ,

karar zaten HAGB ın memuriyete engel olmasıyla alakalı değil. Ayrıca her HAGB kararıyla alakalıda değil. Görevdeyken HAGB alınmasıyla ve HAGB alınan suçlamanın ne olduğu yönündendir.

Kararın 17, 25, 26 ıncı maddelerinde durum açıklanmış.

Kaldı ki HAGB, ceza alacak olan kişinin suçlu olduğu durumda, geçmişi, yaşı  ön planda tutularak kendisinin de kabulü sonrasında ceza vermek yerine bir süre denetim altında tutulmasıdır. Yani suç var ve kişide bu durumu kabul ederek kendisine ikinci bir şans verilmesini kabul etmiş demektir. Bu durum memuriyete girişe engel değil ancak memur olduktan sonra uyması gereken kurallar ve yasalar itibariyle suça karışmaması gereken bir kişinin suça karışması durumundaki bir yaptırımdır.

Dolayısıyla farklı konulardır.

Memur olmadan yada kamu görevine girmeden önceki bilinçle memur olduktan yada kamu görevine girdikten sonraki bilincin aynı olmaması konusudur.

Bu nedenledir ki kamu görevinden KHK yada 375 le çıkarılanların ep yada HAGB almaları durumunda bu hususun idarelerce kullanılacağını defaatle paylaşmıştım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 27.08.2022 - 13:41 yazdı:

İdare mahkemelerinde, davalı kurumun dilekçelerinin veya diğer evrakların UYAP'a çok geç yüklenmesi gibi bir durum oluyor mu? Örneğin, davalı kurumun dilekçesinin davacıya tebliğ edildikten çok sonra UYAP'a düşmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Bu hususu süre aşımı nedeniyle hak kaybına uğramamak adına soruyorum, uzun bir süre ikamet adresimde bulunamayacağım gibi gözüküyor. Dosyayı, tamamen UYAP'a güvenerek takip etmek sorun yaratır mı?

Boşanma davamda, dilekçeler veya mahkemenin kararları/talimatları bana ve karşı tarafa hangi tarihte tebliğ edildiğini dahi gösterecek şekilde vakitlice paylaşılıyordu, dolayısıyla, bugüne kadar UYAP'ta aslında hiç sorun yaşamadım ama bu durumu yine de merak ediyorum.

Bu arada, dosyam 25. İdareye düşmüş.

Hukuk mahkemelerinde UYAP' a yüklenmeden tebliğ olabiliyor. Hatta UYAP yüklenmeyen hatta tebliğ edilmeyen evraklarda olabiliyor. Ancak idare mahkemelerinde böyle bir durumla karşılaşmadım. Duymadım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 27.08.2022 - 14:09 yazdı:

Herkese selam

Dava açma sürecinde hazırlık yapan bir arkadaşınız olarak, paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Ret kararında, koskoca 4 seneyi 2 satıra sığdırma mahareti gösteren, necip Türk Milletinin feraset sahibi elit kategorisine mensup olan üst düzey hukuk insanlarını da en kalbi duygularımla selamlıyorum..

Karar bekleyenler için karar bilgisi paylaşayım, Temmuz 2. hafta karar  verilmiş, No:2751* tebligat tarihi ağustos 2. hafta

Karar içeriğindeki tespitler çok komik ve aynen şu şekilde;" Kurumdan intikal ettirilen personel bilgi dosyasında FETÖ/PDY'nin kuruma sızmasında doğrudan ve aktif sorumluluğu bulunduğu, sosyal çevresi, iş ortamındaki davranışları dikkate alınarak irtibat ve iltisaklı olduğu  yönünde kurum kanaati bulunduğu bildirildiği tespit edilmiştir." tam 2 satır, şaka değil 🙂 büyük başarı. Hepsi alanında mahir insanlar.

Tespite bakar mısınız!! neyse ki her şey resmi evrak olarak kayda geçmiş durumda. Şaşırıyorum. Ne yer ne içerler, neyin kafası bu gerçekten anlaşılması güç bir hal.  Ayarı bozulan kantara, hiç çıkmayacakmış gibi davranan ve bu özgüven patlamasına sebep olan kafa yapısını bilim insanlarının ciddi analiz etmesi gerekir diye düşünüyorum. Yeni bir psikolojik profil olsa gerek. Bu tipolojiye mensup olanları ifade etmeye Türkçem yetmiyor artık 🙂 

Ne diyelim artık, hayat devam ediyor. süreç dava açmak ile devam edecek.

Güncel örnek dava dilekçeleri için paylaşılan linkte  375 SAYILI KHK’NIN GEÇİCİ 35/B MADDESİ HÜKMÜNE DAYANILARAK İHRAÇ EDİLENLERE YÖNELİK olan dilekçeler var. Ret kararı alanlar için güncel dava dilekçesine erişebilmek adına bilgisi, tavsiyesi olan varsa paylaşım yaparsa sevinirim. Kafama takılan son bir şey daha sorayım, açılacak davada yürütmenin durdurulması talebi olacak mı acaba..

Paylaşımda bulunan- bulunacak olan herkese teşekkür ederim..

Herkese sabır ve bir an önce hayatların normale dönmesi dileklerimle iyi günler...

KHK yada 375 le kamu görevinden çıkarılmayla alakalı olarak YD istemli iptal davası açılmasını tavsiye etmiyorum.

YD istemli dava açtığınızda ilk derece mahkemesinin dosyayı incelemesine engel olursunuz. YD talebiniz ilk derece mahkemesince kabul edilir ve idare istinafa itiraz ederse istinaf mahkemesi davayı ilk derece mahkemesi gibi ele alıp inceler ve olası bir olumsuz durumda ilk derece mahkemesini karar verirken etkiler. bu durumda olup, iade olan memur olarak atanan ve istinaftan dönüp geri kamu görevinden çıkarılanlar var. Sonrasında ilk derce mahkemesinin kararını beklemek zorunda kalıyorlar. Hem gel git oluyor hem davanın sonuçlanması ve gerekse danıştaya gitme süreci uzuyor.

İçinde bulunduğumuz düzende mahkeme sürecine müdahale etmemek mümkün olduğunca davaların ilgili yerlerde normal işleyişini sürdürmesi hatta sürenin biraz uzaması daha iyidir.

Yakın zamanlarda paylaştığım üzere danıştayda davalara bakan 5 inci dairenin son bir kaç aydır hukuk adına verdiği kararlarda olumluyken bu kararların ilk derece mahkemelerine sirayet etmesi içinde zaman gerek.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tsk7546, 27.08.2022 - 15:32 yazdı:

@ozelharekat61 ya geçen eşim ağladı bunun için evdeki bütün askeri eşyaları topluyordum kızım daha küçük birini eline alıp babasına götürdü babam asker olacak dedi adam ağladi öyle üzüldüm ki . Dönsem bile birdaha bu şerefli üniformayi giyemicem çocuklarım benimle gurur duymayacaklar demişti .Allah için artık dağda gezmesini, görevlere gitmesini istemiyorum ama eşimin hayali olan bu mesleğe yeniden dahil olma olasılığı bile çok güzel . 

Sadece mücadeleyi bırakmayın, pes etmeyiniz,  sürelere dikkat ediniz.

"adam ağladi" o adam üniformasınıda haklarınıda alacak. Bütün mesele zaman.

Ülkemizdeki en zor vasıflardan birisi onurlu olmak. "evdeki bütün askeri eşyaları topluyordum kızım daha küçük birini eline alıp babasına götürdü babam asker olacak dedi adam ağladi " bu durumda ağlayabilen kişide de bu vasıf vardır. Bu vasıf olduğu içinde ödeyeceği bedel ve kendisinde geri gelmeyecek hususlarda doğal ve doğru orantılı olarak ağırdır. Ne derece önemlidir bilemem ancak, bir meslektaşım olarak gurur duydum.

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 25.08.2022 - 11:57 yazdı:

merhabalar 

2 yıl 6 ay 18 gün süren 21. idare mahkemesindeki serüvenimiz an itibariyle Ret ile sonuçlandı. 

üzüldüm ama neyse ki canı yanan sabretsin tarafındayız ve sabırla bekliyoruz...

Sayın portakal çiçeği,

Daha hiç bir şey bitmedi. Daha öncede belirttiğim üzere ilk derece mahkemesi kararlarından beklenti içine girmeyiniz. Davalarımız istinaf sürecinden sonra başlıyor. Bu red alanlar içinde kabul alanlar içinde geçerli.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...