İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Fetoyle mücadelede görev alan kamu personelinin sorumsuzlugu 6749 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun'un 9. Maddesine dayanıyor değil mi? Başka bir düzenleme var mıydı?

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Kayip3386, 41 dakika önce yazdı:

Selam arkadaşlar, wi-fi mağduru öğretmenim.Komisyon incelemeye devam, kaç dosya kalmış olabilir?Benim adlı davada beraat ettim. Dosya istinafta 17aydir bekliyor.isnitaf mahkemesi kalemini aradım. Senin Dosyana bir yılda sıra gelmez diyorlar.Komisyon görev süresi uzatilmaz ise benim gibi kalan dosyalarin akıbeti ne olur?

Aslında bu konu ile ilgili defalarca yorum yaptık. Komisyon sizin mevcut adli durumunuzdan bağımsız olarak dilediği kararı verebilir. Örneklerinin haddi var hesabı yok. Görev süresinin sonuna kadar kararınız çıkacaktır. Önümüzdeki yıl seçim olacağı için komisyonun görev süresi uzatılmaz.(Kişisel kanaatimdir.)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

NTV De Bozdağ KHK ile ilgili konuştu sonuna yetiştim ama sonunda KHK mağduru yoktur dedi . 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TSK7546, 20 dakika önce yazdı:

NTV De Bozdağ KHK ile ilgili konuştu sonuna yetiştim ama sonunda KHK mağduru yoktur dedi . 

Var mı diyecekti veya demeliydi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birşey demek istiyorum ya şuraya duyduğumuz gördüğümüz haberleri yazdığımızda yada link attığımızda sitemli sitemli cevap vermezseniz sevinirim . Sürekli olan bişey artık rahatsız ediyor korkudan insanlar yazmaz oldu . Kim beni nasıl tersleyecek diye . Sonuçta herkes gergin aynı sıkıntıyı yaşıyor . Sözümü genel olarak söyledim bu tersleme olayını yapanlar üstüne alınırsa sevinirim 😊 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Osays, 1 saat önce yazdı:

Komik ama nereden ne uydursak diye geçen bir süreç.

Aslında trajik hatta zulum. Kimin feto kaymağını yedigini bilmemeleri imkansız. Tesadüfen birşey bulurlarsa bak işte bu kadar ince eliyoruz diyecekler. Bunu konusup hem yaptıkları hukuksuz ihtiyaçları hemde bank asyada yoneticilik yapanlar gibi herkesin bildiklerini perdeleyecekler.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TSK7546, 7 dakika önce yazdı:

Birşey demek istiyorum ya şuraya duyduğumuz gördüğümüz haberleri yazdığımızda yada link attığımızda sitemli sitemli cevap vermezseniz sevinirim . Sürekli olan bişey artık rahatsız ediyor korkudan insanlar yazmaz oldu . Kim beni nasıl tersleyecek diye . Sonuçta herkes gergin aynı sıkıntıyı yaşıyor . Sözümü genel olarak söyledim bu tersleme olayını yapanlar üstüne alınırsa sevinirim 😊 

Bu tarz cevaplara tersleme demeyelim de ''ironi'' diyelim. Bu zamana kadar üye profillerinin de yaklaşım tarzını az çok bilmeniz gerekir. Şahsen ben üyelerin olaylara ne şekilde yorum yapacağını kestirebiliyorum. Yoksa forumda dilediğinizi (Editörlerin belirlediği çizgide) paylaşabilirsiniz. Buradaki ana tema; KHK listesinde imzası bulunan bir bakandan aksini beklemek hayal olurdu.😊

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kayip3386, 2 saat önce yazdı:

Selam arkadaşlar, wi-fi mağduru öğretmenim.Komisyon incelemeye devam, kaç dosya kalmış olabilir?Benim adlı davada beraat ettim. Dosya istinafta 17aydir bekliyor.isnitaf mahkemesi kalemini aradım. Senin Dosyana bir yılda sıra gelmez diyorlar.Komisyon görev süresi uzatilmaz ise benim gibi kalan dosyalarin akıbeti ne olur?

Komisyonda son 400 civarı dosya kaldı. Eylül ayı içinde kararınızı görürsünüz muhtemelen. Ekimin ilk haftasına kadar komisyon işini bitirmiş olur diye tahmin ediyorum. Twitter’da ohal komisyon kararları diye bir sayfa var orayı takip edin isterseniz. Umarım iade olursunuz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"KHK MAĞDUR ETTİ DİYECEĞİNE FETÖ MAĞDUR ETTİ DE"

Sayın Kılıçdaroğlu'nun KHK'lıların geri dönüşü ile ilgili adım atacağı açıklaması oldu. KHK'lılarla ilgili yeni bir değerlendirme söz konusu olabilir mi?

Bu devlet politikası, FETÖ ile mücadele bitmedi. Ortada mağduriyet yok, bu bir yasal düzenleme. Kalkıyor 'KHK mağdur etti' diyor. KHK niye mağdur etsin? FETÖ mağdur etti demesi lazım.

Bekir Bozdağ 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
I-T teacher, 22 saat önce yazdı:

27. Idare duruşmasız. Ben zannetmiyorum bu kadar kısa (bizim gibi olan diğer arkadaşlarınsurelerine nazaran) sürede karar çıkacağını. Ama dediginiz gibi bir ara karar olabilir. Çünkü hiç biyerden hakkımda yeniden bilgi belge isteme olmadı. Olduysa da UYAP a yüklenmedi. Dediğim gibi; dava açılış dilekcem> kurum savunması > savunmaya cevabım > cevaba 2. savunma (ki ekleyecek birşeyimiz yoktur yazılı 2 satırlık bi yazıdır bu) > 2. savunmaya cevabim> son olarak da bu nüfus kayıt örneği. Başkaca hiçbişey yok.

Mahkeme kurumlardan yeniden bilgi belge istiyormuş tecrübeli arkadaşlardan öğrendiğimiz itibariyle. Benimle alakalı böyle bir bilgi belge talebi yok dosyada henüz 

Ara karar için yükleniyor hocam, sadece sizin değil birinci derece akrabalarınızda da kurumların elinde birşey varsa diye nüfus kayıt örneği yükleyip gönderiyorlar.

672 KHK- takipsizlik-komisyon red-19. idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...