İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Niksiz, 05.11.2022 - 12:17 yazdı:

Anladım. Ben dilekçede dosya istemedim mahkeme kurumdan istemiş. 

Bu arada komisyonun red gerekçesi tamamen ihraç tarihinden sonra gelişen olaylar. 

Dosyada neden ihraç edildiğime dair tek bir kanıt yok. Kurum da sonradan ortaya çıkan durumları savunmuş. (2006 yılı ile ilgili tanık sohbette görme iddiası )

UYAP'ta bugün gördüğüm kurumun 2 sayfalık 2. savunmasında, kurum yine genel ifadeler kullanmış ve delil ortaya koymadığı gibi, "... KHK’nın ilgili hükümleri uyarınca yapılan bu değerlendirme için herhangi bir delile dayanma zorunluluğu da öngörülmemiştir." şeklinde belirterek, delile dayanma zorunluluğu olmadığını savunmuş. Bu durumda mahkeme bana kurumun 2. savunmasına cvp verme hakkı tanıyacak mı veya ara karar alacak mı bilemiyorum. Ama 2. savunma tebliğ edilir edilmez, ek beyanımda delile dayanma zorunluluğunu hatırlatarak tarafımla ilgili diğer hususlardaki emsal kararlara değinmeyi planlıyorum.

Mahkeme ara karar vermeden önce ek beyan sunmam daha mı iyi olur? Ek beyanımda dava dosyamın tekemmül ettirilmesini de talep edebilir miyim, bilen var mı? 

Sn. @Aklima sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Demirci hemen 686 sayılı KHK metnine baktım .....irtibati iltisaki olduğu değerlendirilen yazmiyor olan yazıyor. Bu konuda sayin Aklima defalarca ikaz etmişti. Bazı KHK larda değerlendirilen yazıyor ancak biz oncelikli olarak Komisyon kararına itiraz ediyoruz. Komisyon kararında irtibati/iltisak olan şeklinde olmasi lazim. Orda da hukuken  kurumun keyfiyetini ve kusurunu  kelime oyunuyla kapatmaya calisiyorlar. Zaten hukuken her iki durumda da somut bilgi belgelerle desteklenmeli kurum keyfiyetine hukuken birakilmamali. Kendi durumunuz irtibat/iltisak tanımı ve ohal komisyonu kararındaki ... irtibati/iltisaki olan uyumsuzluğu üzerine ek beyan da bulunabilirsiniz. Ihraç metni icin de ileride lazım olur diye  hak ihlalleri ve sonsuz ve sinirsiz kullanilamayacak keyfiyet  hakkının kötüye kullanımından bahsetmenizi oneririm. (forum takibinden aldigim tecrubelerle  yazdim)

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 33 dakika önce yazdı:

Sayın @Demirci hemen 686 sayılı KHK metnine baktım .....irtibati iltisaki olduğu değerlendirilen yazmiyor olan yazıyor. Bu konuda sayin Aklima defalarca ikaz etmişti. Bazı KHK larda değerlendirilen yazıyor ancak biz oncelikli olarak Komisyon kararına itiraz ediyoruz. Komisyon kararında irtibati/iltisak olan şeklinde olmasi lazim. Orda da hukuken  kurumun keyfiyetini ve kusurunu  kelime oyunuyla kapatmaya calisiyorlar. Zaten hukuken her iki durumda da somut bilgi belgelerle desteklenmeli kurum keyfiyetine hukuken birakilmamali. Kendi durumunuz irtibat/iltisak tanımı ve ohal komisyonu kararındaki ... irtibati/iltisaki olan uyumsuzluğu üzerine ek beyan da bulunabilirsiniz. Ihraç metni icin de ileride lazım olur diye  hak ihlalleri ve sonsuz ve sinirsiz kullanilamayacak keyfiyet  hakkının kötüye kullanımından bahsetmenizi oneririm. (forum takibinden aldigim tecrubelerle  yazdim)

Teşekkürler, değerlendirilen/olan ayrımının farkındayım. Aslında cümlenin tamamını paylaşmalıydım, cümleyi aşağıda sunuyorum. Bence kurumun savunması yetersiz, saçma ve bir bakıma irrelevant; kamu görevinden çıkarmaya yönelik değerlendirme KHK'nın ilgili hükümleri uyarınca yapılmıyor ki, kurumun yaptığı değerlendirmeye istinaden kişi KHK'ya eklenebiliyor, yani mantık olarak değerlendirmenin kişi KHK'ya eklenmeden önce yapılması icap eder (avukat bence ne dediğini bilmiyor ya da dilekçeyi özensiz yazmış)  

"KHK’nın ilgili hükümlerinde öngörülen meslekten veya kamu görevinden çıkarma; adli suç
veya disiplin suçu işlenmesi karşılığında uygulanan yaptırımlardan farklı olarak terör örgütleri ile
milli güvenliğe karşı faaliyette bulunduğu kabul edilen diğer yapıların kamu kurum ve
kuruluşlarındaki varlığını ortadan kaldırmayı amaçlayan, geçici olmayan ve nihai sonuç doğuran
“olağanüstü tedbir” niteliğinde olduğundan, KHK’nın ilgili hükümleri uyarınca yapılan bu
değerlendirme için herhangi bir delile dayanma zorunluluğu da öngörülmemiştir."

Bence esas  can alıcı nokta kurumun hakkımda yaptığı değerlendirmede delile dayanmadığını yukarıdaki cümlesiyle ikrar etmiş olması.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 37 dakika önce yazdı:

Bence esas  can alıcı nokta kurumun hakkımda yaptığı değerlendirmede delile dayanmadığını yukarıdaki cümlesiyle ikrar etmiş olması.

Ama herşeye rağmen idare mahkemesi yapılan işlemi usul ve esas yönüyle dosya uzerinden değil yeniden inceleme yöntemiyle yapıyor tıpkı komisyonun yapmaya çalışıp da sadece olumsuz yönde çabaladığı gibi. Bu konuda kanunen yetkili ancak neden komisyon inceleme sonuclarini (olumlu olumsuz maddeleriyle) kurumdan istemez,komisyon kuruma gondermiyor mu bunlari, gondermiyorsa sebebi nedir açıklama bulamadığim kafamdaki sorular.  Sizin dosyanız için de komisyonun kurumlardan zaten istemiş olduğu ve dosyanızda olması gerekipte büyük ihtimalle olmayan  belgeleri yeniden kurumlardan isteyecek ne yazıkki. Süreç uzuyor ancak yılmak yok. 

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, 10 saat önce yazdı:

Değerli forumdaşlar ve Adaletin kutlu yolcuları,

Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Yıllardır devam eden bu kutlu yolculukta sizlerle beraber yürümekten gurur duyduğumu vurgulamak isterim. Zalimler güruhunun ipe sapa gelmez ve akla ziyan iftiraları ile emekleri çalınan bizler enva-i çeşit badirelerle bugüne kadar geldik. Haklı ile haksızı ayırt edeceğiz !!!! dedikleri ve ismine de OHAL Komisyonu denilen zulmün katmerlenmiş uygulayıcılarına karşı her türlü olumsuzluğu göze alarak açmış olduğum ve 1402 sayılı sıkıyönetim kararına karşı Danıştay tarafından verilen emsal karara istinaden gerek komisyonu gerekse idareye karşı  Danıştay aşamasına kadar getirdiğim davada maalesef karar çıkmadı. Bununla beraber bugün  Bakanlık tarafından telefonla aranarak adres teyidi yapmak istediklerini ve kabul kararımın tebliğ edileceğini bildirdiler. Hiçbir refleks hissetmeden kendileri ile adresi paylaştım ve kapattım. Aklımdan geçen tek şey emsal kararımın çıkmadan komisyon kararımın çıkması idi. Karar geldiğinde onu da paylaşacağım bununla birlikte takipsizlik kararında sosyal çevre ifadesi ile ihraç edildiğim yazıyordu. Tarım Bakanlığı 675 KHK. Bu yolun sonu masumlar için aydınlık bunu hepimiz biliyoruz. Aklima , Karagöz, tüm yöneticilere ve sizlere   bu cümlem tüm forum ahalisine ithaf olsun;

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse bunu söyleyenlere güleceksin. Mustafa Kemal ATATÜRK.

Tebrik ederim . Hukuk mücadelesini sürdürüp peşini birakmadiginiz için . Kabul kararınız hayırlı olsun . Benim anlamadığım ohal komisyonundan mi kabul kararı almışsınız o yüzden mi bakanliktan aradılar . Diğer Danıştay emsal kararınız çıkmadı sanırım keske çıksaydı da bütün masum mağdur KHK lilara yol acilabilseydi 

693 KHK-Banka-komisyon incelemede- adlı islem beraat ancak kesinleşmedi  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, 10 saat önce yazdı:

Değerli forumdaşlar ve Adaletin kutlu yolcuları,

Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Yıllardır devam eden bu kutlu yolculukta sizlerle beraber yürümekten gurur duyduğumu vurgulamak isterim. Zalimler güruhunun ipe sapa gelmez ve akla ziyan iftiraları ile emekleri çalınan bizler enva-i çeşit badirelerle bugüne kadar geldik. Haklı ile haksızı ayırt edeceğiz !!!! dedikleri ve ismine de OHAL Komisyonu denilen zulmün katmerlenmiş uygulayıcılarına karşı her türlü olumsuzluğu göze alarak açmış olduğum ve 1402 sayılı sıkıyönetim kararına karşı Danıştay tarafından verilen emsal karara istinaden gerek komisyonu gerekse idareye karşı  Danıştay aşamasına kadar getirdiğim davada maalesef karar çıkmadı. Bununla beraber bugün  Bakanlık tarafından telefonla aranarak adres teyidi yapmak istediklerini ve kabul kararımın tebliğ edileceğini bildirdiler. Hiçbir refleks hissetmeden kendileri ile adresi paylaştım ve kapattım. Aklımdan geçen tek şey emsal kararımın çıkmadan komisyon kararımın çıkması idi. Karar geldiğinde onu da paylaşacağım bununla birlikte takipsizlik kararında sosyal çevre ifadesi ile ihraç edildiğim yazıyordu. Tarım Bakanlığı 675 KHK. Bu yolun sonu masumlar için aydınlık bunu hepimiz biliyoruz. Aklima , Karagöz, tüm yöneticilere ve sizlere   bu cümlem tüm forum ahalisine ithaf olsun;

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse bunu söyleyenlere güleceksin. Mustafa Kemal ATATÜRK.

Hayırlı olsun @observer Daha nice seneler şerefle görev yapmak nasip olsun.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar.,

İdare mahkmmz devam ediyor. 

EGM den silah parasını istedik. 15 yıl önceki ödediği mz parayı verecklr sanrm😂

Silahın bugünkü fiyatını vermlri gerek miyor mu? Ya da yasal faizini. 

Böyle bir girişimde bulunn oldu mu

jnjnkj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ayla, 42 dakika önce yazdı:

Merhabalar.,

İdare mahkmmz devam ediyor. 

EGM den silah parasını istedik. 15 yıl önceki ödediği mz parayı verecklr sanrm😂

Silahın bugünkü fiyatını vermlri gerek miyor mu? Ya da yasal faizini. 

Böyle bir girişimde bulunn oldu mu

Esim gecen yıl almıştı sanirim 1200 ya da 1500 civariydi

679 KHK kasim 2021 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
tarım693, 5 saat önce yazdı:

Tebrik ederim . Hukuk mücadelesini sürdürüp peşini birakmadiginiz için . Kabul kararınız hayırlı olsun . Benim anlamadığım ohal komisyonundan mi kabul kararı almışsınız o yüzden mi bakanliktan aradılar . Diğer Danıştay emsal kararınız çıkmadı sanırım keske çıksaydı da bütün masum mağdur KHK lilara yol acilabilseydi 

Sayın @tarım693 komisyon kararı bakanlığa iletilmiş. O sebeple adres teyiti yapmak için aramışlar zaten ben sormadım onlar kabl kararınız şeklinde söylediler. Danistaydan arasalar çok daha mutlu olurdum. Taşraya gönderip atama yazınız gönderilecek şeklinde de detaylı anlattılar. Danıştay'a komisyonunun yaptığı tüm ayrımcılıklari belgelerle de anlattm . Hatta bir örneğini dava aşamasında Danıştay da ben de  komisyona yolladık.  Yani red almaya hazırdım. En sevindigim taraf ise dik ve haklı duruşumdan ödün vermemekti. 

Güncelleme • • observer
Ekleme

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...