İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sağlık olsun, 51 dakika önce yazdı:

Bizi çok bağlamaz diye düşünüyorum. Bize  verilen kararlarda kurum kanaatlerinde bu tip ifadeler yok sadece irtibat ve iltisak nedeniyle kurum kanaati yeterli içerikte khklıların yalan söylediği iftira attığı dedikodu yaptığı şeklinde değerlendirmeler yok. Diğer taraftan bu tip bir memurun bile hakkı AYM savunulabiliyor bizimkilerle ilgili bir değerlendirme yapmaması ayrı bir ironi.

Kurum kanaatinde bir terör örgütüyle irtibatlı olduğunuzun ifade edilmesi bana göre itibar zedeleyici; ayrıca, Sn. @Aklima nin da dediği gibi hukuk laf cambazligidir, bu karara uygun bir dille atıfta bulunulabilir diye düşünüyorum kendi adıma. Ancak, mahkemeler atıfta bulundugum Danıştay 5. Dairesinin doğrudan khklilarla ilgili kararlarını bile görmezden gelebiliyorlar maalesef.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı kandiller. Eski çalıştığım kurumda bir arkadaşım yaklaşık bir ay önce Ankara 19. İdare mahkemesi kararı ile göreve iade edildi. Ama arkadaşım kuruma dilekçe verip işe başlamamış. Arkadaşımın kuruma dilekçe vermesi gerekiyor değil mi? Bir de kurum istinafa başvurmuş.

677 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 6 saat önce yazdı:

Kurum kanaatinde bir terör örgütüyle irtibatlı olduğunuzun ifade edilmesi bana göre itibar zedeleyici; ayrıca, Sn. @Aklima nin da dediği gibi hukuk laf cambazligidir, bu karara uygun bir dille atıfta bulunulabilir diye düşünüyorum kendi adıma. Ancak, mahkemeler atıfta bulundugum Danıştay 5. Dairesinin doğrudan khklilarla ilgili kararlarını bile görmezden gelebiliyorlar maalesef.

Cambazın birinde sopa olunca düşen hep biz oluyoruz maalesef 😔

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 3 dakika önce yazdı:

Cambazın birinde sopa olunca düşen hep biz oluyoruz maalesef 😔

Sizi çok iyi anlıyorum. Çok emek verip özenle hazırladığım dava dilekçelerine ve kurumun baştan savma savunma dilekçelerine rağmen ilk derece mahkemesinden red alınca, ilk etapta bütün emeklerimin boşa gittiğini ve aslında boşa kürek çektiğimi düşünmüştüm. Ama sonra çabucak toparlandım ve ilk derece mahkemesinin hakkaniyete aykırı kararının aslında motivasyonumu düşürmeyi ve beni bıktırmayı amaçladığını fark ettim. Bunun üzerine, ayağa kalktım ve ilk günkü yüksek motivasyonumla emsal kararları da içeren detaylı bir çalışma yaparak istinaf dilekçemi (içinde bulunduğum ruh halinin etkisiyle biraz da sert bir tonla) hazırladım. Bana göre, ilk derece mahkemesinin amacı haksızlığa uğradığından emin olan tarafımın umudunu kırmaktı, ben ise eğilmeden bükülmeden elimden gelenin en iyisini yaparak buna karşı dimdik durmalıydım... 

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 1 saat önce yazdı:

Çok emek verip özenle hazırladığım dava dilekçelerine ve kurumun baştan savma savunma dilekçelerine rağmen

Herkes herşeyin farkında. Ancak toplum öyle bir kutuplasmiski kendi mahallesinin herşeyi doğru karşı tarafın herşeyi yanlış. Tüm kesimler için durum aynı maalesef. Emin olun o kadar ayrıntılı dilekçeye bile gerek yokken, kurumların savunma bile yapmamalarina ragmen bunları yaşamamız toplumsal yozlaşmanın yansıması. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ederken henüz şuurunu kaybetmemiş insanları ikna edebilmeliyiz diye düşünüyorum.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 3

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar. Kandiliniz kutlu ve mübarek osun. Bu güzel gecede sizlere güzel haberler vermek isterdim ama maalesef Ocak 2017’ de başlayan işkence bugün UYAP’ ta gördüğüm RET kararı ile başka bir aşamaya taşınmış oldu. Duruşmaya gittiğimde de verilecek kararı tutunulan tavırdan anlamıştım ama yine de biraz umutluydum.

Birinci derece yakınımın ihraç olmasıyla başlayan süreçte ne yapsak olmuyor. İşin aslı kurum görüşü ile OHAL Komisyonundan RET alsam da mahkeme sürecinde olay ardışık arama mevzusuna dönmüştü. Mahkeme gerekçeli kararında uzun uzadıya yaklaşık 2 sayfa ardışık aramanın özellikle asker şahıslar bakımından kriterlerini saysa da ve ben bu duruma uygun olmasam da bu husus üzerinden giderek davaya RET verdi.

Hayatımda 3 defa (1. ve 2. arama arasında 2.5 ay; 2. ve 3. arama arasında 2.5 yıl var) hiç tanımadığım şahıs veya şahıslar tarafından, hiç tanımadığım şahıslarla aranmamı ardışık arama diye nitelendirmişler. Emniyetten gelen raporda her ne kadar “ardışık arama” başlığı kullanılsa da kriterler dikkate alındığında bunun böyle bir nitelendirme olamayacağını yazsam da / söylesem de fayda etmedi. Periyodik arama yöntemi zaten yok. Çizelgelerde asker şahıs yok. Bugüne kadar tespit edilmiş 27 adet şifreleme yönteminden sadece “birisine benziyor” yazmasına rağmen şifreli kaydetme yöntemi vardır şeklinde yazmışlar. Bir de bu çizelgelerde yer alan aynı ilde dahi bulunmadığımız bir şahsın üyelikten ceza almasını da yazarak sanki beni sorumlu tutmuş. Diğer şahısların ceza almaması bir dert, bu şahsın ceza alması ayrı bir dert!

Sonrasında bir de “kardeşinin KHK’ lı olması nedeniyle” şeklinde başlayan sosyal çevre vb. değerlendirmesi var. Tabi bu evlere şenlik. Acaba başvursaydım beni de Hollanda’ ya veya başka bir ülkeye büyükelçi yaparlar mıydı?

Bundan sonra avukatlı olarak devam etsem de veya ücretli olarak dilekçe yazdırsam da zihniyet değişmediği sürece istinaftan gelecek sonuçta maalesef belli. Yine bu forumda bulunan dilekçeler ve sizlerin sayesinde istinaf mücadelesine devam edeceğim.

Çok daha iyi günlerde görüşmek üzere. Dertliyim, uzun yazdım, kusura bakmayın.

• Beğeni 1
  • Üzülme 5

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 5 dakika önce yazdı:

Sonrasında bir de “kardeşinin KHK’ lı olması nedeniyle” şeklinde başlayan sosyal çevre vb. değerlendirmesi var. Tabi bu evlere şenlik. Acaba başvursaydım beni de Hollanda’ ya veya başka bir ülkeye büyükelçi yaparlar mıydı?

Ayakkabı yalamak ta gerekiyor, sadece onunla olmuyor diye biliyorum 😁

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, Bir saat önce yazdı:

Ocak 2017’ de başlayan işkence bugün UYAP’ ta gördüğüm RET kararı ile başka bir aşamaya taşınmış oldu.

Sayın @the oracle öncelikle geçmiş olsun. Size sık sık sureclerimizin benzerliğinden söz etmiştim. Sizden bir ay öncede aynı mahkemeden ben ret almıştım. Aynı şekilde dosyada olmayan ankesor Ataç araştırma tutanağı verileri de eklenerek. Ardasik katogorisi yoktu yazamadilar da tekil aranma deyip geçtiler. Ne demekse tanımını yapmadıkları için hangi sebeple terör irtibati/iltisaki kurduklarını anlayamadım. Sizi uzmemek icin tahminlerimi yazamadim. Oysaki son zamanlarda somut sahsi tercihlerle ilgili (banka,dershane, sohbet ,abonelikler vb. ) hukuk kuralları gereği ve yasal faaliyet kapsaminda olumlu kararlar gördük. Belkide SİYASETİN DILI hep bu yonde oldugu icindi. Ancak  ozellikle askerler oksuz cocuklar gibi; ankesor zaten kurumsal olarak kullanilan bir sistem ve askerler icin zayif nokta. Belkide sizin numara rastgele arandi. Hatırladığım kadarıyla sizden kısa sürede savunma istenmişti.  Konusu itibariyle  hakkınızda soruşturma bile yokken hangi kritere benzetmeye çalışmışlar veya sadece içeriğe bakmadan konu başlığina göre değerlendirilerek hüküm tesis edilmesi başlıca  hukuksuzluk. Inanması güç ama yaşıyoruz.  Bendeki farklı bir husus; Eski bir askerimin askerlik döneminde  aramasi da hakkimdaki büyük delil. (kendisi ohal süreci içerisinde firari olmuş) Doğumundaki ebesinden itibaren temas ettiği kim varsa şüpheli sanırım.

Sonuca gelirsek mahkemeler askeri personel dosyalarının içinden bugüne kadarki algılar  yüzünden çıkamıyor  üst mahkemelere topu atıyor yada sahipsiz oldukları için kolayca harcıyor.

Istinaf dilekçesi aşamasında mailinizi yazarsanız kendiminkini gönderebilirim. Ben gönderdim. Belki onemli gördüğünüz bir kelime bulunur da faydamız olur.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 3 saat önce yazdı:

Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi akşamlar. Kandiliniz kutlu ve mübarek osun. Bu güzel gecede sizlere güzel haberler vermek isterdim ama maalesef Ocak 2017’ de başlayan işkence bugün UYAP’ ta gördüğüm RET kararı ile başka bir aşamaya taşınmış oldu. Duruşmaya gittiğimde de verilecek kararı tutunulan tavırdan anlamıştım ama yine de biraz umutluydum.

Birinci derece yakınımın ihraç olmasıyla başlayan süreçte ne yapsak olmuyor. İşin aslı kurum görüşü ile OHAL Komisyonundan RET alsam da mahkeme sürecinde olay ardışık arama mevzusuna dönmüştü. Mahkeme gerekçeli kararında uzun uzadıya yaklaşık 2 sayfa ardışık aramanın özellikle asker şahıslar bakımından kriterlerini saysa da ve ben bu duruma uygun olmasam da bu husus üzerinden giderek davaya RET verdi.

Hayatımda 3 defa (1. ve 2. arama arasında 2.5 ay; 2. ve 3. arama arasında 2.5 yıl var) hiç tanımadığım şahıs veya şahıslar tarafından, hiç tanımadığım şahıslarla aranmamı ardışık arama diye nitelendirmişler. Emniyetten gelen raporda her ne kadar “ardışık arama” başlığı kullanılsa da kriterler dikkate alındığında bunun böyle bir nitelendirme olamayacağını yazsam da / söylesem de fayda etmedi. Periyodik arama yöntemi zaten yok. Çizelgelerde asker şahıs yok. Bugüne kadar tespit edilmiş 27 adet şifreleme yönteminden sadece “birisine benziyor” yazmasına rağmen şifreli kaydetme yöntemi vardır şeklinde yazmışlar. Bir de bu çizelgelerde yer alan aynı ilde dahi bulunmadığımız bir şahsın üyelikten ceza almasını da yazarak sanki beni sorumlu tutmuş. Diğer şahısların ceza almaması bir dert, bu şahsın ceza alması ayrı bir dert!

Bundan sonra avukatlı olarak devam etsem de veya ücretli olarak dilekçe yazdırsam da zihniyet değişmediği sürece istinaftan gelecek sonuçta maalesef belli. Yine bu forumda bulunan dilekçeler ve sizlerin sayesinde istinaf mücadelesine devam edeceğim.

Durumumuz az çok benziyor benimde yakında duruşmam var. Bakalım bizde ne olacak size geçmiş olsun. İnşallah tez vakitte bu yanlışlardan dönülür. 

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 6 saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun...

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...