İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ankr, 16.01.2023 - 20:11 yazdı:

Öncelikle size de geçmiş olsun. Bu davaların hukuksuzluğundan bağımsız olarak söylüyorum: Ardışık arandığınız iddia edilen kişiler bu suçlamayı kabul etmiş kişiler olabilir ve mahkeme etkilenmiş olabilir. Bir de her dosyanın kendi dinamikleri olabiliyor, mesela örnek verdiğiniz diğer TSK mensubu ardışık arandığı iddia edilen yerde fiziki olarak hiç bulunmamış ve çalışmamış olabilir, bu durum onun lehine değerlendirilmiş olabilir.

Veya son olarak aklıma gelen sizin ardışık HTS kayıtlarının içinde bulunan tutarsızlıkları (varsa) vs siz dile getirmiş miydiniz?

Bu arada benzer durumdan benim kararım 13.celsede çıktı. 3 celsede çıkması çok hızlı geldi bana.

Merhaba. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Foruma pek bakamıyorum aslında hayata pek odaklanamıyorum. Kafamı dağıtmak için uğraş bulmaya çalışıyorum ama beceremedim bir türlü. Ben tutarsızlıkları dile getirdim ama çok söz hakkı tanımadılar. Biz biliyoruz orayı geç burayı geç deyip durdular. Siz de mi infaz ve koruma memurusunuz? Ardışık aradığım kişilerin ifadelerinde de herhangi bir kabul itirafçı olma gibi durumlarda yok. Onların ifadelerinde zaten adım hiç geçmemiş. 

NARUTO, 16.01.2023 - 23:53 yazdı:

Geçmiş olsun kardeşim bende bir İKM li olarak aynı durumu paylasiyorum. Haziran ayında direk ihraç edildim. Mahkeme oldu ardışık arama kaydı vardı. Bilirkişi örgütsel arama yok diye rapor tuttu. Ama nafile 4 y 2 a ceza verdiler hemde 10 dk içinde. Ve bu mahkemenin aynı durumdan  beraat kararlarida var halbuki. Nasıl bir adalet anlayışları varsa anlamak mümkün değil. İnşallah üst mahkeme vicdanlı incelerde bozar ümidi ile bekliyorum. 

Geçmiş olsun kardeşim bende bir İKM li olarak aynı durumu paylasiyorum. Haziran ayında direk ihraç edildim. Mahkeme oldu ardışık arama kaydı vardı. Bilirkişi örgütsel arama yok diye rapor tuttu. Ama nafile 4 y 2 a ceza verdiler hemde 10 dk içinde. Ve bu mahkemenin aynı durumdan  beraat kararlarida var halbuki. Nasıl bir adalet anlayışları varsa anlamak mümkün değil. İnşallah üst mahkeme vicdanlı incelerde bozar ümidi ile bekliyorum. 

Çok geçmiş olsun. Ben de birkaç aya kalmaz görevime son verilir diye bekliyorum. İdari yönden umutlu değilim ama bu hapis cezası mahvetti beni. Ne yapacağımı düşünmekten kafayı yedim. Bakalım sonumuz ne olacak? 

İKM (Açıkta), Ardışık arama ve gizli tanık kodlamasından Mahkeme Başkanı muhalefet şehrine karşın oy çokluğuyla 6 yıl 3 ay hapis, Kayseri Bam 2. Ceza Dairesi (İstinaf)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 22 saat önce yazdı:

Dostlar, Avrupa'da bir konferans için atıl duran pasaportumu yıllar sonra kullandım. Çok garip bir histi. Gurbetçisin ama suçlu değilsin. Olanağı olan herkese tavsiye ederim. Çok iyi geldi.

Ben de yeni aldığım yeşil pasaportum ile yurt dışına çıkıp geldim geçenlerde ve bana da çok iyi geldi.

İmkanı ve fırsatı olanların kısa bir süreliğine de olsa yurt dışına çıkmalarını tavsiye ederim. 

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar merhaba,

Komisyonun gerekçeli kararı bir türlü ulaşmadı. Yaklaşık bir ay olacak. Ancak hala ne PTT ne de muhtarlık ve adrese gelen bir belge yok. Komisyon kapandığı için bilgi de alamıyorum. Gerekçeli kararı kuruma derken MEM´e göndermiş olabilirler mi? Bana tebliğ edilmeden mahkeme/dava açma süresi tükenmeye başlamış olabilir mi? Önerileriniz nedir? Ne yapmalıyım sizce?

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, Bir saat önce yazdı:

Dostlar merhaba,

Komisyonun gerekçeli kararı bir türlü ulaşmadı. Yaklaşık bir ay olacak. Ancak hala ne PTT ne de muhtarlık ve adrese gelen bir belge yok. Komisyon kapandığı için bilgi de alamıyorum. Gerekçeli kararı kuruma derken MEM´e göndermiş olabilirler mi? Bana tebliğ edilmeden mahkeme/dava açma süresi tükenmeye başlamış olabilir mi? Önerileriniz nedir? Ne yapmalıyım sizce?

tebligatları ayrıldığınımız kurumlar yapıyor, kurumun ilgili kısmıyla irtibata geçin, mem de khklı tebligatları teftiş kurulu ilgileniyor diye duymuştum 

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 2 saat önce yazdı:

Bana tebliğ edilmeden mahkeme/dava açma süresi tükenmeye başlamış olabilir mi?

Size yada muhtarliga birakildiktan sonra tebliğ edilmis sayilir ve birgun sonra sayac 1 der. 60 gunluk sureniz baslar. Gecmis olsun tekrardan. Arkadaslarin dedigi gibi pesine dusun. Muhatap ihraç oldugunuz eski kurumunuz. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Değerli arkadaşlar hepinize saygı ve selamlar.

İstinaf başvurusu için dilekçemi hazırlıyorum. Kendime özel hususları mahkemenin vermiş olduğu karara istinaden hazırladım sayılır. Birde hak ihlallerine ilişkin olarak büyük emek harcandığı belli olan ve özenle hazırlanmış olan forumdaki istinaf dilekçesini kendi durumuma uyarlayıp ekleyeceğim. Ancak yapmış olduğum kontrolde dilekçenin her ne kadar Nisan 2019 da güncellendiği yazsada 16 Nisan 2017 sonrası anaysa değişiklikleri ve TBMM içtüzük değişiklikleri metne işlenmemiş. Ben biraz uğraşayım dedim ama 15. sayfadan sonra vallaha başım döndü. Her bir maddeye tek tek bakıp güncellemsi gerçekten zor. Siz hangi usulü takip ettiniz? 

1. Güncelleyip veya güncellemeyip doğrudan ek olarak koyup mu gönderdiniz? (Hiç eklememişte olabilirsiniz)

2. Yoksa "hak ihlallerine ilişkin hususları önceki dava dilekçemde belirttiğimden dolayı burada tekrarlamayacağım vb." benzeri bir cümle yazıp tamamladınız mı? (Forumdaki dava açma dilekçesini kullandıysanız eğer bir çok husus benzer ama yeterli olmayabilir çünkü idare mahkemesin sürecinde farklı hak ihlalleri var)

Bilgi verebilirseniz sevinirim.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. @The Oracle  İstinaf Dilekçesi konusundaki paylaşımınıza katkıda bulunmak istedim.

Henüz İdare Mahkemesi sürecim sonlanmasa da olası Ret durumunda sıkışmamak amacıyla bende  şuanda istinaf dilekçesi için taslak oluşturmaya çalışıyorum.

Dediğiniz gibi forumdaki dilekçe örneklerini nasıl kullanabileceğimi bende kara kara düşünmekteyim. Zira güncel değiller.

Konuyla alakalı tecrübe ve bilgi paylaşımı çok fayda sağlayacaktır.

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 3 saat önce yazdı:

Sn. @The Oracle  İstinaf Dilekçesi konusundaki paylaşımınıza katkıda bulunmak istedim.

Henüz İdare Mahkemesi sürecim sonlanmasa da olası Ret durumunda sıkışmamak amacıyla bende  şuanda istinaf dilekçesi için taslak oluşturmaya çalışıyorum.

Dediğiniz gibi forumdaki dilekçe örneklerini nasıl kullanabileceğimi bende kara kara düşünmekteyim. Zira güncel değiller.

Ben de Danıştay temyiz dilekçesin de kullanacağım. AİHM gidildiğinde hak ihlallerini iç hukukta öne sürdünuz mü diye bakıyorlar bu nedenle her aşamada dile getirmekte fayda var diye düşünüyorum.

• Şaşırma 1
  • Onaylama 2

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 8 saat önce yazdı:

Sabırla oturup güncelleme yapmak galiba bizlere düştü. Bazı maddeleri değiştirmek çok kolay. Zaten içeriklerine bakıp numarasını değiştiriyorsunuz. Örneğin Anaya 121. madde içeriği artık 119. madde de geçtiğinden dolayı sadece numara değişikliği yapmanız gerekiyor. Ancak bazı maddeler tamamen kaldırılıp veya içeriği değiştirilip başka bir maddeye eklendiğinden sıkıntı başlıyor. Mahkeme kararı muhtemelen bugün yarın tebliğ edilir ve 30 günlük süreç başlar. İlerideki süreçlerde (umarım gerek kalmaz) hak ihlallerini belirtmek açısından bu değişiklikler yapılmalı. Özellikle idare mahkemesi süreci ve gerekçeli karardaki bazı hususlara yer verildiğinden güncelleme yapmak önemli diye düşünüyorum.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

14. BİM e yazı yazılmış. İstinaf için 14 ten kararı çıkan yada tavrı konusunda fikir sahibi olan var mıdır? ☺️

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...