İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

SİGORTALI HİZMET SAYILAN ASKERİ OKUL VE POLİS ADAYLIĞI EĞİTİM SÜRELERİ

1/10/2008 tarihi itibarıyla; harp okulları ile fakülte ve yüksek okullarda, Milli Savunma Bakanlığı hesabına okuyan veya kendi hesabına okumakta iken askeri öğrenci olanlar ile astsubay meslek yüksek okulları ve astsubay naspedilmek üzere temel askerlik eğitimine tabi tutulan adayların,

Polis Akademisi ile fakülte ve yüksek okullarda, Emniyet Genel Müdürlüğü hesabına okuyan veya kendi hesabına okumakta iken Emniyet Genel Müdürlüğü hesabına okumaya devam eden öğrencilerin,

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ile fakülte ve yüksekokullarda Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı nam ve hesabına okuyan veya kendi hesabına okumakta iken Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı nam ve hesabına okumaya devam edenler ile subay ve astsubay naspedilmek üzere temel askerlik eğitimine tabi tutulan adayların,

2/8/2013 tarihi itibarıyla ise polis naspedilmek üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde polislik eğitimine tabi tutulan adayların,

Söz konusu eğitimleri tamamlamaları ve göreve başlamaları halinde eğitim süreleri sigortalı hizmet olarak sayılmaktadır.

KAMU GÖREVLİLERİ

eyt sonrası dönemi kapsıyor 

Şahıslar fani DEVLETİMİZ BAKİDİR. Adalet ergeç tecelli edecektir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SONDEDE, 50 dakika önce yazdı:

SİGORTALI HİZMET SAYILAN ASKERİ OKUL VE POLİS ADAYLIĞI EĞİTİM SÜRELERİ

1/10/2008 tarihi itibarıyla; harp okulları ile fakülte ve yüksek okullarda, Milli Savunma Bakanlığı hesabına okuyan veya kendi hesabına okumakta iken askeri öğrenci olanlar ile astsubay meslek yüksek okulları ve astsubay naspedilmek üzere temel askerlik eğitimine tabi tutulan adayların,

Polis Akademisi ile fakülte ve yüksek okullarda, Emniyet Genel Müdürlüğü hesabına okuyan veya kendi hesabına okumakta iken Emniyet Genel Müdürlüğü hesabına okumaya devam eden öğrencilerin,

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ile fakülte ve yüksekokullarda Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı nam ve hesabına okuyan veya kendi hesabına okumakta iken Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı nam ve hesabına okumaya devam edenler ile subay ve astsubay naspedilmek üzere temel askerlik eğitimine tabi tutulan adayların,

2/8/2013 tarihi itibarıyla ise polis naspedilmek üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde polislik eğitimine tabi tutulan adayların,

Söz konusu eğitimleri tamamlamaları ve göreve başlamaları halinde eğitim süreleri sigortalı hizmet olarak sayılmaktadır.

KAMU GÖREVLİLERİ

eyt sonrası dönemi kapsıyor 

2008 sonrası girenler borclanmaksizin eğitim süresini emekliliğe saydirabiliyor diye duymuştum (hatta bu konuda birşey yapmalarına da gerek yokmus, sistemde bu eğitim süresi sigortalı hizmet olarak gozukuyormus diye biliyorum). Peki 2008 öncesi girişli olanlar borçlanarak eğitim süresini emekliliğe saydirabiliyor mu? 

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm arkadaşlar belki dedim seçim öncesi bizi düşünürler biseyler yaparlar diye hep umutla bekledim ama maalesef bizimle alakalı birsey yapmayacaklarini anladim.ki niye yapsınlar bir türlü sesimizi kimseye duyuramadik hatta muhalefete bile dururamadik. Eskiden az da olsa duyum gelirdi oda kesildi artık  belki muhalefet  olsun duymuş olsaydı sesimizi   ve konusulmaya baslansaydi belki iktidar tarafindan  birseyler yapabilirlerdi ama maalesef. Neyse yapacak birsey yok 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 12.03.2023 - 17:16 yazdı:

Forumdaki dilekçe örneğini kullanın. En derli toplu  olarak rastladığım dilekçe diyebilirim. Dava dilekçenizde ilk öncelikle kendi durmunuza uygun açıklamaları yapın daha sonra ise forumdaki dilekçeyi devamına ekleyin. Forumdaki dilekçeyi çok iyi okumanızı ve istemediğiniz veya size uymayan bölümleri çıkarmanızı tavsiye ederim.

Dava süreçleri çoğumuz açısından henüz Danıştay aşamasına veya Danıştay' dan karar çıkma aşamasına kadar gelmediği için net bir fikir veya veri edinmek zor. Örneğin ben 27 Şubat 2023' te istinaf dilekçesini verdim. MSB' ye 3 Mart' ta tebliğ edilmiş. Bildiğim kadarıyla 2 hafta içinde cevap vermeleri gerekiyor. Bu cevabın gelmesi ve dosyanın BİM'e gitmasi nisan ayına kalır. Nisan' dan sonra ortalama 18 ay BİM' de kalırsa ve buradanda RET gelirse, Danıştay aşamasıda 1 yıl sürerse eğer toplamda en az 3 yıllık bir süreç daha beni bekliyor. Yani 2026. Umarım bu seçim lehimize sonuçlanır.

Bob Marley, 12.03.2023 - 07:13 yazdı:

Hakim savcılardan var 

Özetle bunların "hukuk"undan garibanlara hayır falan yok. Tekrar tekrar 7 yıldır aynı şeyi görüp de hala bunlardan umut besleyen KHK mağduru varsa ne denir ben de bilmiyorum. Aslında biliyorum da forum ahalisi kızmasın diye yazmıyorum.

Hepimiz önümüzdeki seçim için ikna edebileceğimiz kadar insanı ikna etmeliyiz. Bu işin şakası yok insanlar çocuklar ölüyor teyzelerim amcalarım.

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sa. Anayasa Mahkemesinin KHK 10/A iptaline istinaden kuruma maddi manevi tazminat talepli dilekçe göndermiştim cevap 40 gün sonra falan bugün geldi. Özetle Anayasa 153. maddesinde geçen ...Anayasa mahkemesinin iptal kararları geriye yürümez... hükmü uyarınca reddedildi diyor. Dava açma konusunda düşünceleriniz nelerdir?

672 KHK- 2021 beraat- 2022 kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
harekat1071, 39 dakika önce yazdı:

Sa. Anayasa Mahkemesinin KHK 10/A iptaline istinaden kuruma maddi manevi tazminat talepli dilekçe göndermiştim cevap 40 gün sonra falan bugün geldi. Özetle Anayasa 153. maddesinde geçen ...Anayasa mahkemesinin iptal kararları geriye yürümez... hükmü uyarınca reddedildi diyor. Dava açma konusunda düşünceleriniz nelerdir?

Bu bence kurumdan beklenen bir tepki. Ancak, 153. Maddenin amacı, iptal edilen hükümlere göre kazanılmış olan hakların ortadan kaldırılmasıni ya da toplumun huzurunun bozulmasına yol açacak sorunları önlemek. Buradan hareketle, size tazminat verilmesinin kazanılmış hangi hakkı ortadan kaldıracağını ve toplumun huzurunu nasıl bozacagini sorgulayabilirsiniz. Yine buradan hareketle, kişinin lehineyse AYM kararı geriye yürür sonucu çıkıyor diye biliyorum. Bence profesyonel anlamda hukuki destek almanız iyi olur.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Konu dışı ama ÇOK ÖNEMLİ

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

harekat1071, 16.03.2023 - 17:38 yazdı:

Hiçbir idare talep üzerine kolay kolay tazminat vermez. Herşeyi geçtim vermek istese bile ne kadar tazminat vereceğini bilemeyeceği ve ilerde "Niye bu kadar tazminat verdin?" şeklinde bir hesap sormayla karşılaşmamak için vermez tazminatı. Mahkemeye bırakır.

Talep dilekçelerini de, bir gerekçe bulup red ederler. AYM kararlarının geriye yürümemezliği ilkesi, kazanılmış haklar bakımından uygulanan bir madde. Yani diyelim ki Anayasaya aykırı bir kanun maddesi var sen de bu kanun maddesine dayanarak bir hak elde ettin. Daha sonra bu kanun maddesini AYM iptal etti. işte burada geri dönüp "sen anayasaya aykırı bir kanun maddesiyle hak elde ettin, o yüzden senden alıyorum" diyemiyor. Geriye yürümemezlik budur.

Özellikle hak aramaya yönelik anayasaya aykırı kanun hükümlerinin iptali halinde geriye yürümemezlik diye birşey olamaz. Zaten geriye yürüme diye bir durum da söz konusu değil. Bu engel ortadan kalktığı andan itibaren, kanuni süreler içerisinde hakkınızı bal gibi talep edebilirsiniz.

Neticede idarenin ne dediğinin bir önemi yok. Hiç tereddüdünüz olmasın, bu konu yüzlerce yargı kararıyla çoktan aşılmış durumda. İade olduysanız muhakkak tazminat davanızı açınız. Süreye de dikkate ediniz. 60 günlük süre idareye başvurunuz üzerine durdu, kesilmedi. İdarenin cevabından sonra kaldığı yerden yeniden işlemeye başladı. Hesabı buna göre yapınız. 

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...