İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@mine4444 Merhaba, 

İdare mhkesinde kaleme gidin ve dosyanın bir kopyasını isteyin. Bunu istemek sizin hakkınız. Dosyanıza bakmak incelemek bir örneğini almak sizin taraf olarak hakkınız. 

Aksi bir durumda dava sakat olur. 

İyi günler

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mine4444 Kurum kanaati diye özel bir dosya göndermezler. İdare mahkemesine sundukları 1. ve 2. savunmalarında bunu açıkça belirtirler.   Benim dosyamda ara kararda 8 kurumdan bilgi istendi. 6 tanesi gönderdi ve  hepsini gördüm.  Dosya içeriğini göremiyorsanız mahkeme kalemi ile irtibata geçiniz. Bu dosyalar GİZLİ'de değildir. 

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 31 dakika önce yazdı:

@mine4444 Kurum kanaati diye özel bir dosya göndermezler. İdare mahkemesine sundukları 1. ve 2. savunmalarında bunu açıkça belirtirler.   Benim dosyamda ara kararda 8 kurumdan bilgi istendi. 6 tanesi gönderdi ve  hepsini gördüm.  Dosya içeriğini göremiyorsanız mahkeme kalemi ile irtibata geçiniz. Bu dosyalar GİZLİ'de değildir. 

Kurumun savunmaları vb. UYAP'a yüklenmiş olmasına rağmen, UYAP'ta ilk dava dilekçem gözükmüyordu. Mahkeme kalemiyle telefon görüşmesi yapmam sonrasinda, ilk dilekçem de UYAP'ta gözükür hale geldi. O zaman, acaba mahkemeler her evrakı UYAP'a yüklemiyor olabilirler mi diye kafamda soru işareti oluşmuştu açıkçası.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, idare mahkemesi ara kararlar ile bilgi toplamıştı son ara kararı ile de benden tüm ara kararlar kapsamında toplanan bilgi belgelere 10 gün içinde beyan vermemi istedi

Zaten tüm süreç boyunca kendimizi savunmak için beyanlarımızı yapmıştık şimdi bu istek usul mü, olumlu mu, olumsuz mu bilgisi olan var mı? 

375sayılı KHK kapsamında Temmuz 2022de ihraç, ardışık arama iddiası, adlı süreç yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kararının “C. Başvuruya İlişkin Bilgi, Belge ve Tespitler” kısmında kurum kanaatiyle ilgili hususta,  Başvurucunun kurum tarafından fetö/pdy terör örgütüyle irtibat ve iltisakı bulunduğu yönünde kurum kanaatini bulunması yazıyor. 
Benim anladığım bazı kişilerin şikayet vb. şeyler yazması gerekmiyor mu. Ayrıca bankadan beraat almama ve rutin bankacılık işlemlerine rağmen. vs vs...

İdare mahkemesinde kaleme gidin ve dosyanın bir kopyasını isteyin. Bunu istemek sizin hakkınız. Dosyanıza bakmak incelemek bir örneğini almak sizin taraf olarak hakkınız. 
Evet idare mahkemesine başvuruda bilgi, belge, yapılan soruşturma varsa istedim fakat cevap yerine Davacının dilekçesinde ileri sürdüğü iddialar dava dilekçesinin tekrarından ibaret olup, iddialar birinci savunmamızda esasen karşılandığından savunmaya eklenecek bir husus bulunmamaktadır yazdılar.

Benim dosyamda ara kararda 8 kurumdan bilgi istendi. 6 tanesi gönderdi ve  hepsini gördüm.  Dosya içeriğini göremiyorsanız mahkeme kalemi ile irtibata geçiniz. Bu dosyalar GİZLİ'de değildir.
Her zaman uyapa giremedim ama ara karar verilmedi biliyorum. Mart 2022 de başvurdum. Aralıkta aradım ne aşamada diye tarih veremeyiz dediler. Şubat 2023 de karar verilmiş. Bu söylediğiniz dosyaları ben uyapta göremiyorum. Nerden bakmamız lazım.

Güncelleme • • mine4444

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mine4444, 12 saat önce yazdı:

Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kararının “C. Başvuruya İlişkin Bilgi, Belge ve Tespitler” kısmında kurum kanaatiyle ilgili hususta,  Başvurucunun kurum tarafından fetö/pdy terör örgütüyle irtibat ve iltisakı bulunduğu yönünde kurum kanaatini bulunması yazıyor. 
Benim anladığım bazı kişilerin şikayet vb. şeyler yazması gerekmiyor mu. Ayrıca bankadan beraat almama ve rutin bankacılık işlemlerine rağmen. vs vs...

İdare mahkemesinde kaleme gidin ve dosyanın bir kopyasını isteyin. Bunu istemek sizin hakkınız. Dosyanıza bakmak incelemek bir örneğini almak sizin taraf olarak hakkınız. 
Evet idare mahkemesine başvuruda bilgi, belge, yapılan soruşturma varsa istedim fakat cevap yerine Davacının dilekçesinde ileri sürdüğü iddialar dava dilekçesinin tekrarından ibaret olup, iddialar birinci savunmamızda esasen karşılandığından savunmaya eklenecek bir husus bulunmamaktadır yazdılar.

Benim dosyamda ara kararda 8 kurumdan bilgi istendi. 6 tanesi gönderdi ve  hepsini gördüm.  Dosya içeriğini göremiyorsanız mahkeme kalemi ile irtibata geçiniz. Bu dosyalar GİZLİ'de değildir.
Her zaman uyapa giremedim ama ara karar verilmedi biliyorum. Mart 2022 de başvurdum. Aralıkta aradım ne aşamada diye tarih veremeyiz dediler. Şubat 2023 de karar verilmiş. Bu söylediğiniz dosyaları ben uyapta göremiyorum. Nerden bakmamız lazım.

Mahkeme kalemini arayıp davaniza iliskin ara karar vb. UYAP'ta gözükmeyen evrak olup olmadığını sorabilirsiniz. Önceki bir paylaşımimda da dediğim gibi, birinci dava dilekçem yaptığım telefon görüşmesinden önce UYAP'ta bana gözükmüyordu.

Görüşmenizin sonucunu benimle paylaşabilirseniz çok memnun olurum, böylece davayı UYAP'tan takibin ne kadar güvenli oldugunu (veya olmadığını) görmüş olabileceğiz.

Güncelleme • • Demirci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mega19, 17 saat önce yazdı:

Merhaba, idare mahkemesi ara kararlar ile bilgi toplamıştı son ara kararı ile de benden tüm ara kararlar kapsamında toplanan bilgi belgelere 10 gün içinde beyan vermemi istedi

Zaten tüm süreç boyunca kendimizi savunmak için beyanlarımızı yapmıştık şimdi bu istek usul mü, olumlu mu, olumsuz mu bilgisi olan var mı? 

Bu soruma cevap verebilecek var mı

375sayılı KHK kapsamında Temmuz 2022de ihraç, ardışık arama iddiası, adlı süreç yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 10 saat önce yazdı:

Mahkeme kalemini arayıp davaniza iliskin ara karar vb. UYAP'ta gözükmeyen evrak olup olmadığını sorabilirsiniz. Önceki bir paylaşımimda da dediğim gibi, birinci dava dilekçem yaptığım telefon görüşmesinden önce UYAP'ta bana gözükmüyordu.

Görüşmenizin sonucunu benimle paylaşabilirseniz çok memnun olurum, böylece davayı UYAP'tan takibin ne kadar güvenli oldugunu (veya olmadığını) görmüş olabileceğiz.

Mahkeme kalemini aradım. Gizli göremediğim dosya varmı diye sorduğumda gizli dosya yok dedi. Peki kurumların gönderdiği cevapları göremiyorum dediğimde ara karar verilmemiş dedi neden diye sorduğumda ben bilemem mahkemenin takdiri dedi. 

Beraat alınmış bankanın yanına kurum kanaati diye yazıp içeriği belli olmayan şeylerle Red veriliyor. Ne yapmam lazım bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim. 

Güncelleme • • mine4444

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mega19, 29.03.2023 - 18:37 yazdı:

İdare mahkemeleri, işlemi tesis eden değil, tesis edilen işlemi denetleyen kuruluşlardır. 

Mahkemenin ara karar alıp irtibat-iltisak tepitine yönelik kurumlardan belge/bilgi talebi de usule uygun değil, bu belgeleri temin ettikten sonra sizden beyan istemesi de. Daha doğrusu böyle bir usul İYUK'da düzenlenmiş değil. 

İşlemi tesis eden idare, yani davalı idare, dava dilekçesi verildikten sonra savunmasıyla birlikte işleme dayanak teşkil eden bütün belgeleri Mahkemeye gönderir, Mahkeme davacıdan savunmaya cevap dilekçesi alır, daha sonra bu dilekçe üzerine davalı idare 2. cevap dilekçesini verir. İYUK'un öngördüğü bütün usul bundan ibaret. 

Ancak ara kararlara karşı itiraz imkanı bulunmadığından, bu usulsüzlüklere karşı yapılacak bir işlem de yok maalesef.

İsterseniz Mahkemeye beyan sunabilirsiniz. Sunmamanız usul bakımından bir eksiklik doğurmaz. Eğer cevap verilecek, izah edilmesi gereken bir husus varsa, cevap vermeniz, kararı etkilemesi yönüyle pratikte faydalı olabilir.  

Mahkemenin sizden beyan istemesinin başlı başına olumlu veya olumsuz bir anlamı yok. Sizin mahkemeniz kendince böyle bir yöntem belirlemiş. Çoğu mahkeme beyan istemiyor.

Zaten komisyon kararında yer alan gerekçeler dışında başka gerekçeler bulup kararı bu gerekçelere dayandırırsa mahkeme, karar bütünüyle hukuka aykırı olur. Başta yazdığım gibi, mahkemeler sadece işlemi yetki, şekil, sebep, maksat ve konu bakımından denetler. Re'sen araştırma yapıp yeni gerekçeler bulamaz, üretemez.

Bakınız hiçbir idari davada böyle bir durum yok. İhraç davalarına özgü işlemler bunlar ve bütünüyle dayanaksız, idari yargıda yeri yok. Ancak maalesef olağan başvuru yolları dışında yapacak başka bir işlem de yok.

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, 7 saat önce yazdı:

Zaten komisyon kararında yer alan gerekçeler dışında başka gerekçeler bulup kararı bu gerekçelere dayandırırsa mahkeme, karar bütünüyle hukuka aykırı olur.

Bu tarz bir hukuka aykırılığın hukuk terminolojisinde bir ismi var mı?

Mahkeme gerekçelere Komisyon kararında doğrudan yer almayıp kurumun ilettiği dosyada yer alan soyut bir ifadeyi dahil edebilir mi? 

Güncelleme • • Demirci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...