İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kurum yd götürdü demiştim. Uyapta baktım. Sol üstte yd yapıldı 1 yazıyor. Dün 1 rakamı yoktu boştu. Bilen var mı 1 rakamının anlamını. Ne olmuş olabilir. Varsa katıp arkadaslar

677 KHK.ret. kurum kanaati beraat.ankara 27.idare. fetö ve tüm cemaat tarikatlardan oldu bitti nefret eder.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scapolo, 2 saat önce yazdı:

Kurum yd götürdü demiştim. Uyapta baktım. Sol üstte yd yapıldı 1 yazıyor. Dün 1 rakamı yoktu boştu. Bilen var mı 1 rakamının anlamını. Ne olmuş olabilir. Varsa katıp arkadaslar

Sonuç anlamında hiç bir anlamı yok, sadece yargılama sürecinin tamamı kapsamında 1. Yd yapıldığı (daha doğrusu istendiği) yazıyor 

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bob Marley çok teşekkür ederim aydinlattiginiz için. İstinafin bozduğu yönde çok msj geldi bana malesef. İnşallah iyi haber gelirse paylasirim

677 KHK.ret. kurum kanaati beraat.ankara 27.idare. fetö ve tüm cemaat tarikatlardan oldu bitti nefret eder.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hakannn, 12.04.2023 - 04:03 yazdı:

@Aklima Kurumun (EGM veya TSK) BİM den başka itiraz edeceği makam kaldı mı, BİM son kesin kararı mı verdi bizler için?
 7 yıla yakın bir bizi bu süreçte çok mağdur ettiler. OHAL dahi kabul kararı vermesine rağmen kurumlar mağduriyeti devam ettirdi. 2023 Ocak ayında da Anayasa mahkemesi 7075 sayılı kanunun belli başlı fıkralarını iptal ederken. Haksız yere ihraç etmelerinden dolayı tazminat talebinin de önünü açtı. Kuruma bu süreçte mağduriyetler açısından tazminat talebinde bulunanlar var mı sizin bildiğiniz?
Bu arada hayırlı olsun 

Sayın @hakannn ,

Araştırma merkezine atanmanın iptali hususunda istinaf mahkemesi son mahkemedir. Kararı kesin hükmüyle verir.

Kamu görevine dönme davası ise Danıştay son mahkemedir.

Ben OHAL komisyonuyla iade olup, memeur olarak atanmıştır. Memur olarak yapılan atamaya itiraz ettim. Bu davada son karar merci istinaftır.

scapolo, 18.04.2023 - 21:24 yazdı:

Dün yazmıştım silinmiş.  Tekrar yazıyorum. 27.idare den iade aldım Martin sonunda. Kurum HvKK. İtiraz etmiş yd li olarak. 14.idare dairesine düşmüş. İstinaf 14.daire nasıldır bilen varmıdır. Yd de olumsuz durumla karşılaşan oldu mu acaba,? Kurum genel geçer bir yazı yazmış. Sahsimla alakalı birşey yok. İyi aksamlar herkese

Sayın @scapolo ,

Bahsettiğiniz dava, bakan onayıyla kamu görevinden çıkarılma davasının 27 idarede lehinize karar verilmesi ve idarenin şstinaf etmesiyse; Ankara BİM 14 İDD yanlış mahkeme, bu davalara Anakara BİM 2 İDD bakıyor.

Anakara BİM 14 İDD, OHAL komisyonunda red alanların davalarına bakıyor. Kamu görevinden nasıl çıkarıldığını önemli.

27 idare kalemi yada Ankara BİM 14 İDD kalemiyle görüşünüz.

https://hsk.gov.tr/istinaf-mahkemeleri-is-bolumleri_1426

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima mahkeme başkanı 14.idare dairesine yollamış. Kurum itiraz edince. Özel yetkili mahkemelerin baktığı istinaf daireleri 13-14-15degilmiydi. Benle beraber iade olan bazı kişilerde yazdı 14.,daireye düşmüşler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bakan onayı değil. Normal 677 KHK. Özel yetkili mahkeme Ankara 27.idare den iade. İstinafi 14.daire olmasi yanlış mı? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scapolo, 2 dakika önce yazdı:

@Aklima mahkeme başkanı 14.idare dairesine yollamış. Kurum itiraz edince. Özel yetkili mahkemelerin baktığı istinaf daireleri 13-14-15degilmiydi. Benle beraber iade olan bazı kişilerde yazdı 14.,daireye düşmüşler 

Paylaştığım linke bakarsanız Anakara BİM 14 İDD, OHAL komisyonunda red alanların davalarına bakıyor.

OHAL red aldıysanız mahkeme doğru, 375 sayılı KHK ile bakan onayıyla kamu görevinden çıkarıldıysanız Ankara BİM 2 İDD olmalı.

Durumunuz göre, yanlış yönlenme yapıldıysa zaman kaybedersiniz.

scapolo, 2 dakika önce yazdı:

Bakan onayı değil. Normal 677 KHK. Özel yetkili mahkeme Ankara 27.idare den iade. İstinafi 14.daire olmasi yanlış mı? 

Bu durumda sıkıntı yok. 677 sayılı KHK varsa siz OHAL komisyonunda red almışsınız. Bu durumda Ankara BİM 14İDD doğru.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Scapolo senin yd kararı hakkında karar verilmiş.

1 haftaya kalmaz sisteme yüklerler. Inşallah lehime karar çıkmıştır. Burdan paylaşırsan seviniriz

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 17 saat önce yazdı:

İyi geceler,

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığım son birliğşmde son görevime katılış yaptım.

İnsanlar konusunda sıkıntı yok.

Mali ve sosyal haklar konusunda işlemler yavaş yavaş kendiliğinden düzelmeye başladı. Bazı konularda mahkeme kararının uygulanması konusunda müdahale etmek gerekiyor.

Herkesin söz konusu anı yaşamasını dilerim.

Ailecek hayatımızın 6 yılı çalındı. Mücadeleye devam, her şey hukuk sınırları içinde olacak şekilde mali haklar, silah, manevi tazminat, fazladan aldığım ve alacağım meblağlar nedeniyle suç duyuruları yapılıyor.

Pes etmek, yorulmak, bulmak yok. Ama hayatı yaşamaktansa vaz geçmek yok.

Maşallah barekalah  daha güzel günleriniz olsun ...Tüm mağdurlar için yol gösterdiniz yardımcı oldunuz .Binlerce kez teşekkürler...

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...