İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Herkese selamlar..

İdare mahkemesi ara karar ile Emniyet, TMSF ve Davalı İdareye 10 gün süre tanımış. İdareden İdari soruşturma dosyasını( açmadı, öyle bir dosya yok) irtibat iltisak kurum kanaati ile alakalı sosyal çevresi nedir diyerek somut bilgi belge delil talep etmiş.

Bu durum neye işaret eder, süreç ile alakalı tecrübesi bilgisi öngörüsü olan varmı acaba? Mahkemenin kurumlara 10 gün süre tanıması iyimi kötümü, nasıl niyet okumak lazım bilemedim. Karar yakın mı uzak mı

Komisyon RED  gerekçesi sadece kurum kanaati. Soruşturma kovuşturma dava vs. yok. 

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 7 saat önce yazdı:

Herkese selamlar..

İdare mahkemesi ara karar ile Emniyet, TMSF ve Davalı İdareye 10 gün süre tanımış. İdareden İdari soruşturma dosyasını( açmadı, öyle bir dosya yok) irtibat iltisak kurum kanaati ile alakalı sosyal çevresi nedir diyerek somut bilgi belge delil talep etmiş.

Bu durum neye işaret eder, süreç ile alakalı tecrübesi bilgisi öngörüsü olan varmı acaba? Mahkemenin kurumlara 10 gün süre tanıması iyimi kötümü, nasıl niyet okumak lazım bilemedim. Karar yakın mı uzak mı

Komisyon RED  gerekçesi sadece kurum kanaati. Soruşturma kovuşturma dava vs. yok. 

Herkese yapılan standart prosedür size de uygulanmış. Bu tip evraklar genellikle istenmekle beraber kurum sayısı veya kapsamı mahkemelere göre değişiklik gösteriyor. 10 gün olması ilginç. Bir yanda da iyi. Varsa zaten vardır kıvırmayın gönderin gibisinden galiba. 11 gün sonra değişim olursa bunlara gerek kalmayacak 🙂

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 3 saat önce yazdı:

Herkese yapılan standart prosedür size de uygulanmış. Bu tip evraklar genellikle istenmekle beraber kurum sayısı veya kapsamı mahkemelere göre değişiklik gösteriyor. 10 gün olması ilginç. Bir yanda da iyi. Varsa zaten vardır kıvırmayın gönderin gibisinden galiba. 11 gün sonra değişim olursa bunlara gerek kalmayacak 🙂

Dediğiniz gibi 10 gün biraz ilginç. Hep beraber yeterince kıvırdık durduk der gibi aslında. İnşallah kısa zamanda sonuçlanır. Zamanı kısa tutmalarını bende iyiye yorumladım. İnşallah öyle olur. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 14 saat önce yazdı:

Herkese selamlar..

Merhaba

Komisiyon tarafından RED kararı verildikten idari mahkemesine dava açtım Ara karar ile 8 kurumdan tarafım ile ilgili bilgi talep edildi. 7 kurum gönderdi sadece davalı idare göndermedi. bütün kurumlara cevap için 30 gün süre verdi. Davalı idarenin elinde kurum kanaati haricinde herhangi bir soruşturma dosyası yok ve dosya göndermeyecek. Mahkemenin kararına göre duruşma tarihi verilecek. Sonra karar.

En az 6 ay sürer. 

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 8 saat önce yazdı:

Merhaba

Komisiyon tarafından RED kararı verildikten idari mahkemesine dava açtım Ara karar ile 8 kurumdan tarafım ile ilgili bilgi talep edildi. 7 kurum gönderdi sadece davalı idare göndermedi. bütün kurumlara cevap için 30 gün süre verdi. Davalı idarenin elinde kurum kanaati haricinde herhangi bir soruşturma dosyası yok ve dosya göndermeyecek. Mahkemenin kararına göre duruşma tarihi verilecek. Sonra karar.

En az 6 ay sürer. 

@Moda Dünyası cevap için teşekkür ederim.

Benim dava duruşmalı olmadığından, cevaplardan sonra 6 aydan daha kısa sürede karara bağlanma ihtimali daha olası sanki. İnşallah böyle olur diyelim.

Bir umutla bekleyen herkesin güzel haberler almasını dilerim. Foruma olan katkılarından ötürü herkese teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 03.05.2023 - 08:50 yazdı:

Herkese yapılan standart prosedür size de uygulanmış. Bu tip evraklar genellikle istenmekle beraber kurum sayısı veya kapsamı mahkemelere göre değişiklik gösteriyor. 10 gün olması ilginç. Bir yanda da iyi. Varsa zaten vardır kıvırmayın gönderin gibisinden galiba. 11 gün sonra değişim olursa bunlara gerek kalmayacak

Merhabalar, maalesef bana bu  prosüdürler uygulanmadı. Mahkemenin kalemini arayıp niye bu kurumlardan belge talep edilmediğini sorduğumda mahkemenin takdiri diye cevap verdiler.

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn.@mine4444 öncelikle hepimize geçmiş olsun.

Dediğiniz gibi maalesef standart bir uygulama yok. Kime göre neye göre hangi kural kaide hangi usulde uygulanıyor belli değil. Kuralsızlığın kural olduğu bir düzende yaşamak gerçekten zor. Herkese sabırlar dilerim…

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 29.04.2023 - 18:24 yazdı:

26. idareden, 2001 yılı öncesi SGK kaydı, çocukların dershaneye gitmesi ve kurum kanaati nedeniyle ret aldığımı dün öğrendim. Karar tarihi 31.3.2023

@tartar10 hocam dosya numaranız kaç acaba son rakamı gizleyip paylaşabilir misiniz bizim dosya da 26. İdarede sıra ne zaman gelecek merak ediyoruz. 

677-YÖK İDARİ PERSONEL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tamirci, 11 saat önce yazdı:

tartar10 hocam dosya numaranız kaç acaba son rakamı gizleyip paylaşabilir misiniz bizim dosya da 26. İdarede sıra ne zaman gelecek merak ediyoruz

Sayin @tamirci dosya numarasına çok takılmayın bence. Aramızda yaklaşık 1 ay olan birinden 1.5 yıl sonra kararım çıktı. Edindiğim izlenim(26 idare icin) yazışmalar ve  kurum savunmasinin tamamlanmasi sonrasi(4-6ay) bekleyis(1 yil)ara kararla emniyet havuzundan bilgi isteme( 4ay) duruma gore kendi kurumunuz dahil kurumlardan bilgi isteme (4 ay) durusma tarihi verilmesi(duruşmalı ise 1-1,5ay) kararın aciklanmasi(15gun-1 ay)

Siz hangi aşamadasınız?

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 10 saat önce yazdı:

Sayin @tamirci dosya numarasına çok takılmayın bence. Aramızda yaklaşık 1 ay olan birinden 1.5 yıl sonra kararım çıktı. Edindiğim izlenim(26 idare icin) yazışmalar ve  kurum savunmasinin tamamlanmasi sonrasi(4-6ay) bekleyis(1 yil)ara kararla emniyet havuzundan bilgi isteme( 4ay) duruma gore kendi kurumunuz dahil kurumlardan bilgi isteme (4 ay) durusma tarihi verilmesi(duruşmalı ise 1-1,5ay) kararın aciklanmasi(15gun-1 ay)

Siz hangi aşamadasınız?

Aynı mahkemede Eylül 2020' de açmış olduğum dava için Şubat 2023' te karar tebliğ edildi. Yani yaklaşık olarak 2.5 sene ömürden gitti. İş yoğunluğu azalırsa sizinki daha hızlı çıkabilir.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...