İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Hüdayi, 2 saat önce yazdı:

Dosyanızda duruşma günü verilip Size davetiye gönderilecektir bir kaç gün içerisinde

cevabınız için sağ olun. 

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 12.07.2023 - 12:40 yazdı:

Merhaba istinafın kurumun itirazını kabul etme gerekçesi nedir? Her mahkemede olumlu kararlar var, olumsuzlar yoğunlukta. Bende sizin gibi düşündüm 13. İdarenin kararlarini görünce ama, olumlu kararlar da var özellikle son 1 yılda.

Sn. @Aklima ilk derece mahkemesinde 13 ayrı kuruma 2 kez soruldu, hiçbirsey bulunamadı. Bunu istinaf için olumlu mu değerlendirmeliyiz?]

Kesinlikle lehinize bir durum.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 18 saat önce yazdı:

Sn. Aklima İstinaf dilekçesi hazırlamaktayım. Maaş ve faiz talebi konusuna hangi şekilde yazılması en doğrusudur bilemedim.

”her ay için ayrı ayrı tahakkuk ettiği tarihten itibaren işletilecek faizi ile birlikte ödenmesini istediyseniz her ay için almanız gereken maaşınız o aydan itibaren ödemenin yapılacağı tarihe kadar ayrı ayrı faizi hesaplanarak ödenecek.” demiştiniz.

“ kamu görevinden ayrı bırakıldığınız döneme dair mali haklarınızın faiziyle birlikte ödenmesini istediyseniz dava açılış tarihinden itibaren başlayacak şekilde yasal faiz ile birlikte ödenecek.“ demişsiniz. 

Bu taleplerin  hangisini kullanmak en doğrusu?

Ben dava dilekçemde ve cevaba cevabımda “OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu işleminin İPTALİ ile işlem nedeniyle yoksun kaldığım tüm parasal ve özlük haklarımın YASAL FAİZİ veAYM’nin bu konudaki kararları da dikkate alınarak ENFLASYON FARKI ile hesaplanarak TARAFIMA ÖDENMESİNE, ” şeklinde talepte bulunmuştum. 

istinafta hangisini kullanmalıyım?

Bu durumda dava açılış tarihi itibariyle faize hükmedilir.

Olması gereken talep, her alacağınızı tahakkuk ettiği tarihten itibaren ayrı ayrı hesaplanacak faiziyle ödenmesini istemek.

The Oracle, 22 saat önce yazdı:

Burada paylaştığınız "en az 8 farklı yerden inceleme" hususunu biraz ayrıntılı yazabilir misiniz? Her mahkeme yapıyor mu veya herkes için yapılıyor mu?? Veya bir yerden tutturup red kararı verecekse ilk derece mahkemesi bu tip bir araştırmaya gerek duyuyor mu?

Benim davamda her ne kadar içeriği ardışık arama olmasada sözde "ardışık arama" gerekçe sayılarak red verildi ve başka hiçbir kurumdan bilgi veya belge talep edilmedi. İstinaf sürecinde acaba yeniden bu 8 farklı yerden bilgi istenir mi?

Danıştay'ın müdahalesi sonrası Ankara BİM in memuriyete dönüş davalarında isteği araştırmalar,

Araştırma listesi.jpg

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 45 dakika önce yazdı:

Bu durumda dava açılış tarihi itibariyle faize hükmedilir.

Olması gereken talep, her alacağınızı tahakkuk ettiği tarihten itibaren ayrı ayrı hesaplanacak faiziyle ödenmesini istemek.

Danıştay'ın müdahalesi sonrası Ankara BİM in memuriyete dönüş davalarında isteği araştırmalar,

Araştırma listesi.jpg

Öncelikle zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler. Her ne kadar hakkımda hiçbir soruşturma kovuşturma olmasa da, herhangi bir itirafçı / iftiracı tarafından adım hiçbir yerde söylenmese de sırf emniyetten gelen raporda sözde ardışık arama listesi adı altında adım geçtiği için galiba buradan iltisaklı / irtibatlı bahanesiyle kendilerince tutturdular ve bırakmıyorlar. Emniyetten gelen raporda şifreli kaydetme yöntemi ve periyodik arama yöntemi olmadığı hususunu dikkate almamakta onların vicdansızlığı. Ayrıca yargıtayın yapmış olduğu tanım kapsamında söz konusu çizelgelerin ardışık arama olarak nitelenemeyeceği de ayrı bir husus. İstinaf aşamasından da pek umutlu değilim. Çok üzüldüm ve çok yıprandım ama durmak yok hukuki zeminde mücadeleye devam!

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima  istinaf dilekçesinde dava dilekçemden farklı olarak, dediğiniz gibi her ay için ayrı ayrı talepte bulunsam dilekçem ret olur mu acaba?

Kısacası ne şekilde talepte bulunayım :))

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar merhaba. 13. Bölge idare mahkemesindeki dosyam 07 temmuzda acilmisti. Bugün yd yapildi 1 yaziyor.  1 haftada karar verilmiş olabilir mi? Bu kadar kısa sürede verilen karardan ne beklemeliyim?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap vermeniz durumunda yaklaşık 15 gün içinde kararınız belli olacaktır.Avukatınıza tebliğ edilmesini bekleyip ondan sonra cevap verirseniz kararın açıklanma süresi uzayacaktır. Yaklaşık 1 ay kadar

TSK 677 KHK -Ret-adli soruşturma Beraat (istinafta) Ankara 27.İdari 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar dün Ankara 15 bim de karar açıklanmış. İdare mahkemesinde dava dosyası banka ve sendika olmasına rağmen istinaf ta başka birinin dosyasında telefon hattı kendine ait ama telefonu ben konuşmuşum diye ret geldi böyle bir şey başına gelen var mı

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Anamurlu, 22 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar dün Ankara 15 bim de karar açıklanmış. İdare mahkemesinde dava dosyası banka ve sendika olmasına rağmen istinaf ta başka birinin dosyasında telefon hattı kendine ait ama telefonu ben konuşmuşum diye ret geldi böyle bir şey başına gelen var mı

Hocam böyle gerzek hatalar oluyor. Mesela ben İstanbulda ankesör iddiasıyla yargılanırken, kurumum ulular ulusu bilim yuvası TÜBİTAK Kocaeli'de byclock'tan yargılandığımı iddia etmişti. Topu topu 1500 kişiyle davası devam eden kurum yapıyorsa on binlerce davanın devam ettiği mahkemeler de yapar bence.

Dilekçenizde mahkemelerin özensizliğine örnek olarak bahsedebilirsiniz.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bilyusran, 14.07.2023 - 02:34 yazdı:

@Aklima  istinaf dilekçesinde dava dilekçemden farklı olarak, dediğiniz gibi her ay için ayrı ayrı talepte bulunsam dilekçem ret olur mu acaba?

Kısacası ne şekilde talepte bulunayım :))

Sayın @bilyusran ,

Dilekçe red olmaz. Ancak mahkeme dikkate almayabilir. Çünkü istinafın yapacağı değerlendirme verilmiş olan kararı şekil yönünden denetimi ile hukuka uygun olup olmadığı şeklinde olacak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...