İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sn. @Aklima  Teşekkür ederim sağolun

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende geçen yıl ankara 28den iade oldum. 

Ancak bölge 14. Idd başkanın azlık oyu olarak  2ye 1 oyla aleyhime olacak sekilde karari bozdular. Dosya 1 yildir danistayda 

Düşündüğüm gibi herşey danıştayda bitecek 

Ancak danistay beraat ve takipsizlik alanlarla ilgili karar vermemekte beklemektedir 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 20 saat önce yazdı:

Hocam böyle gerzek hatalar oluyor. Mesela ben İstanbulda ankesör iddiasıyla yargılanırken, kurumum ulular ulusu bilim yuvası TÜBİTAK Kocaeli'de byclock'tan yargılandığımı iddia etmişti. Topu topu 1500 kişiyle davası devam eden kurum yapıyorsa on binlerce davanın devam ettiği mahkemeler de yapar bence.

Dilekçenizde mahkemelerin özensizliğine örnek olarak bahsedebilirsiniz.

Anladım hocam tamam çok teşekkür ederim 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba yarın 3 de tanık olarak karakola ifadeye çağrıldım. Polis tanık ifadesi alamıyor diye biliyorum. Sizce neden çağırılmış olabilirim daha önce yaşayan var mı bu durumu acaba? Teşekkürler 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adaletvarsanerde, 13 saat önce yazdı:

Polis tanık ifadesi alamıyor diye biliyorum

savcilik talimati olup olmadigi onemli diye biliyoruum.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Anamurlu, 14.07.2023 - 18:19 yazdı:

ben konuşmuşum diye ret geldi

ret vermek istemisler gibi geldi banada. Moralinizi bozmayin sureci uzatmak maksat. Bende hakkimdaki belgelerin degistirildigini,eski ve yeni belgelerin ikisinin de bulundugunu yalan yanlis ifadeler eklendigini lehime olacak seylerin yazilmadigini dilekcemde belirtmeme ve mahkemede kurumun art niyetini ihmalini hatta kastti olabilecegini soylememe ragmen sonuc degismemisti hemde  kriter dedikleri sey gecerli olsa bile danistayin onlarca emsal kararina ragmen 

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 14.07.2023 - 16:19 yazdı:

Arkadaşlar merhaba. 13. Bölge idare mahkemesindeki dosyam 07 temmuzda acilmisti. Bugün yd yapildi 1 yaziyor.  1 haftada karar verilmiş olabilir mi? Bu kadar kısa sürede verilen karardan ne beklemeliyim?

YD 1 yapıldı demek dosyanız hakkında yazılmış 1 karar var anlamında, ya yd kabul veya red kararı yazıldı ya da ara karar yazılarak bilgi belge talep edildi, 7-15 gün arasında uyapa düşer, benim dosyada da aynı oldu ilk ara karar çıkarttılar sonra bozdular, umarım sizde aynı durum olmaz. 

692 KHK-komisyon ret, 07/2022 de mahkeme  iptal davası kabul, 12/2022 de kurum istinaf kabul, Danıştay devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ahmett, 8 dakika önce yazdı:

YD 1 yapıldı demek dosyanız hakkında yazılmış 1 karar var anlamında, ya yd kabul veya red kararı yazıldı ya da ara karar yazılarak bilgi belge talep edildi, 7-15 gün arasında uyapa düşer, benim dosyada da aynı oldu ilk ara karar çıkarttılar sonra bozdular, umarım sizde aynı durum olmaz. 

Çok teşekkürler açıkladığınız için. Ara kararda kurumlardan yazı mı istendi?

Lâl, Şimdi yazdı:

Sizin YD sonrasi kesin karar aciklandi mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 10 dakika önce yazdı:

Ara karar ile ;

1. İhtimal- kurumun itiraz dilekçesi size gönderilmesine ve 1 ay süre verilmesine karar verilmiştir, Bu durumda siz 1 ay içinde cevabınız sonrası YD kabul/red  karar çıkacağı gibi YD kararı ile birlikte dosya hakkında esastan da karar verilebilir( bende öyle oldu), 

2 . İhtimal- kurumun  YD talebine red veya kabul kararı verilmiştir+ itlraz dilekçesinin size gönderilmesi ve sizin savunmanız sonrası karar çıkar,  adli tatil başlamadan 1 sonuç çıkar 1 Ağustos öncesi.

Güncelleme • • Ahmett

692 KHK-komisyon ret, 07/2022 de mahkeme  iptal davası kabul, 12/2022 de kurum istinaf kabul, Danıştay devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 22 dakika önce yazdı:

Sizin YD sonrasi kesin karar aciklandi mi?

Benim dosyada 15 gün içinde ara karar çıktı, kurumun istinaf ve YD talepli dilekçesi bana gönderilmesine 1 ay süre verilmesine şeklinde çıktı, ara kararda  YD yapılmadı, ara karar tebliğ edildi  ben cevabımı yazdım, tam 1 Ay sonra esastan bozma kararı uyapa yüklendi, ben dilekçeyi verdikten 2 gün sonra karar yazılmış. Yani uyapa yüklenmesi 28 gün sonra oldu, YD hiç uygulanmadı direkt dosyada bozma verildi.

Güncelleme • • Ahmett

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...