İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Ahmett, 7 dakika önce yazdı:

Benim dosyada 15 gün içinde ara karar çıktı, kurumun istinaf ve YD talepli dilekçesi bana gönderilmesine 1 ay süre verilmesine şeklinde çıktı, ara kararda  YD yapılmadı, ara karar tebliğ edildi  ben cevabımı yazdım, tam 1 Ay sonra esastan bozma kararı uyapa yüklendi, ben dilekçeyi verdikten 2 gün sonra karar yazılmış. Yani uyapa yüklenmesi 28 gün sonra oldu, YD hiç uygulanmadı direkt dosyada bozma verildi.

Çok sagolun, detayli bi şekilde acikladiniz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstinaf ve temyiz başvuru aşamaları şu şekilde oluyormuş arkadaşlar, 

istinaf/temyiz başvurusu YD talepli ise, mahkeme işlem yapmadan dosyayı BİM/Danıştaya gönderiyor, dosya burada işleme alınıp muhataplara istinaf/temyiz dilekçeleri gönderilmesine (ara karar ile) karar veriliyor ve dosya  tamamlanıyor, 

istinaf/temyiz başvurusu YD talepli   değilse mahkeme dosyayı başvuru dilekçesini muhatabına gönderip savunmasını aldıktan sonra dosyayı tamamlayıp idare mahkemesinde BİM’e bimde ise BİM Danıştaya gönderiyor. 

692 KHK-komisyon ret, 07/2022 de mahkeme  iptal davası kabul, 12/2022 de kurum istinaf kabul, Danıştay devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 17.07.2023 - 13:50 yazdı:

ret vermek istemisler gibi geldi banada. Moralinizi bozmayin sureci uzatmak maksat. Bende hakkimdaki belgelerin degistirildigini,eski ve yeni belgelerin ikisinin de bulundugunu yalan yanlis ifadeler eklendigini lehime olacak seylerin yazilmadigini dilekcemde belirtmeme ve mahkemede kurumun art niyetini ihmalini hatta kastti olabilecegini soylememe ragmen sonuc degismemisti hemde  kriter dedikleri sey gecerli olsa bile danistayin onlarca emsal kararina ragmen 

Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum hocam bakalım artık inşallah danıştay düzeltir inşallah sizinki de danıştay da düzeltip bu mağduriyetler biter

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mrb. Arkadaşlar kurumun yd talepli istinaf başvurusu 15. İdd ye düştü. Bu mahkeme hakkında bilgisi olan var mı. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ahmett, 17.07.2023 - 16:45 yazdı:

İstinaf ve temyiz başvuru aşamaları şu şekilde oluyormuş arkadaşlar, 

istinaf/temyiz başvurusu YD talepli ise, mahkeme işlem yapmadan dosyayı BİM/Danıştaya gönderiyor, dosya burada işleme alınıp muhataplara istinaf/temyiz dilekçeleri gönderilmesine (ara karar ile) karar veriliyor ve dosya  tamamlanıyor, 

istinaf/temyiz başvurusu YD talepli   değilse mahkeme dosyayı başvuru dilekçesini muhatabına gönderip savunmasını aldıktan sonra dosyayı tamamlayıp idare mahkemesinde BİM’e bimde ise BİM Danıştaya gönderiyor. 

Merhabalar. Bende istinaf dilekçesi hazırlamaktayım. Normal sadece İPTAL talepli olarak mı yoksa YD talepli mi açmalıyım?

Nasıl ilerlemeliyim acaba ?

Bir sorum daha olacak bilen arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim. Mahkeme RET kararı 24 HAZİRANDA bana tebliğ edildi. Adli tatilden dolayı tatilin bitimine kadar vaktim olacak mı, yoksa 24 TEMMUZ a kadar dilekçeyi vermek mi gerekir?

701 KHK ile gerekçesiz ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 15 saat önce yazdı:

Merhaba KHK'lı arkadaşlar

21. İdare mahkemesi Ohal Komisyonu'nun RED kararını İPTAL etti.

Hayırlı olsun kararınız.. Benim de 21. idare sizin kararı gördükten sonra ben de uyapa baktım ama maalesef bana red gelmiş.  Benim gerekçe kurum kanaati ve SCD kod... Olumlu geleceği konusunda çok ümitliydim ama olmadı. Sizin gerekçe ve kod neydi. Adalettt inşallah bir gün tecelli edecek

• Beğeni 1
  • Üzülme 4

Takipsizlik, ohal komisyon red, üst amir kanaat, idare mahkemesi 18.07.2023 red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Adalettt @Adalettt 

Alıntı

Dava dosyasının, anılan açıklamalar çerçevesinde incelenmesinden; -UYAP ve UYAP Örgütlü suçlar bilgi bankasında yapılan incelemede, davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı ya da iltisaklı olduğunu gösterecek herhangi bir bilgiye rastlanmadığı görülmüştür. -Davacının, anılan örgüt ile irtibat ve iltisakı bulunup bulunmadığının tespiti amacıyla Mahkememizin 20/02/2023 tarihli ara kararına davalı idare tarafından cevap verilmediği ve davacı hakkındaki kurum kanaatini ıspatlayıcı herhangi bir belgenin dava dosyasına ibraz edilmediği görülmüştür.Diğer taraftan, Mahkememizin 20/02/2023 tarihli ara kararıyla, davacı hakkında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle irtibatına esas teşkil edecek herhangi birbilgi bulunup bulunmadığı ilgili idare ve kolluk birimlerinden sorulmuş olup, anılan ara karara verilen cevaplarda davacının örgütle irtibatlı ya da iltisaklı olduğunu gösterecek herhangi bir bilgi veya tespitin bulunmadığı bildirilmiştir. Uyuşmazlıkta; davacı, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle irtibat ve iltisaklı olduğu belirtilerek kamu görevinden çıkarılmış ise de, davacı hakkında FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı veya iltisaklı olduğu yönünde açık veya gizli kaynaktan herhangi bir istihbari bilginin, tanık ifadesinin, ihbar veya şikayetin bulunduğuna dair bir bilgiye rastlanılmadığı, dolayısıyla bakılan davada davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak veya irtibatlı olduğuna kanaat getirilmesini sağlayacak herhangi bir bilgi ve belgenin olmadığı görülmüştür.Bu durumda, davacının, Olağanüstü Hal Kanun Hükmünde Kararnamesine ekli liste ile kamu görevinden çıkarılmasından sonra, kamu görevine iadesi istemiyle Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna yaptığı başvurunun reddine dair dava konusu işlemde hukuka uyarlık görülmemiştir.KARAR SONUCU:Açıklanan nedenlerle,1)Dava konusu işlemin İPTALİNE,

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Marchorapril, 22.07.2023 - 11:48 yazdı:

26. İdare bugün OHAL Komisyonu'nun red kararını iptal etti. 6 yıldan fazla olmuştu. Darısı tüm masumlara. 

Hayırlı olsun hocam Allah bir daha yaşatmasın. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...