İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Sayin @tartar10  SGKnin 4a-4c kararsizliginin sebebini anlayamadim.

-9000 prim gunu doluyor yazmissiniz hepsi 4c mi.(4a primim yok demissiniz)

-4a veya 4b olarak en son 7yil icinde 1261gun  sigorta priminiz mi var. (SGK kararsiz 4a/4c konusunda demissiniz)

- 4b/4a Sigorta priminiz yoksa bugune kadar emekli islemlerini baslatabilirdiniz.

- Askerlik borclanmasinin sayilacagi sigorta kolu(4a-4c) hesap dengelerini mi degistiriyor. Acikcasi yazdiklariniz borbirine tezat olusturmus. 

Ancak 9000 gun doluyorsa hayirli olsun.

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, Bir saat önce yazdı:

Sayin @tartar10  SGKnin 4a-4c kararsizliginin sebebini anlayamadim.

-9000 prim gunu doluyor yazmissiniz hepsi 4c mi.(4a primim yok demissiniz)

-4a veya 4b olarak en son 7yil icinde 1261gun  sigorta priminiz mi var. (SGK kararsiz 4a/4c konusunda demissiniz)

- 4b/4a Sigorta priminiz yoksa bugune kadar emekli islemlerini baslatabilirdiniz.

- Askerlik borclanmasinin sayilacagi sigorta kolu(4a-4c) hesap dengelerini mi degistiriyor. Acikcasi yazdiklariniz borbirine tezat olusturmus. 

Ancak 9000 gun doluyorsa hayirli olsun.

Üstadım, alıntı olarak verdiğim bilgiler çok öncesine ait. Memuriyet öncesi 4a'lı çalışmalarımın hizmet birleştirmesini yapmıştım, onları kayda geçmemişler. İlgili yerlerle yaptığım yazışmalar sonucunda, hepsi e-devlete işlendi. Hepsi 4c sayılıyor. Sadece, son 6 aydır 4a'lı çalışıyorum. 6 aylık 4a'lı çalışma ile birlikte 9000 gün doluyor. Yanlış anlamaya yol açtığım için kusura bakmayın. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 24 dakika önce yazdı:

Yanlış anlamaya yol açtığım için kusura bakmayın. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Sayin @tartar10 Estagfurullah. Maksadimiz bilgi alisverisi tecrube aktarimi. Ayin 30unu gecerse 1 aylik kaybedeceginizi unutmayiniz. Hayirli olsun. 

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Zaza2173 Merhaba 

Mahkeme kararı ile iade olduktan sonra İYUK 28. maddesi kapsamında göreve başlatmak zorundadır. Ayrıca TCK'nın 257. maddesi kapsamında  görevi kötüye kullanma durumu bulunmaktadır.

Mahkeme  kararı ile idare 30 gün içinde göreve başlatmadı. Bunun üzerine İYUK 28. madde ve TCK'nın 257. maddesini hatırlatarak bir dilekçe ile başvuru yaptım. Hemen göreve başlattılar.

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumdaşlarım iyi geceler,

Görevim nedeniyle bulunduğum yer ve  teknolojik imkanlar nedeniyle forumdan iradem dışında ayrı kalmak zorunda kaldım.

İlk imkan bulduğum an itibariyle foruma girdim.

Umarım herkes iyidir ve kimsenşn üzülmesine neden olmamışımdır 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, 2018 de özel öğretim kursuna resmiyet icin evraklarimı vermiştim.Sistemde carpi isareti var diye resmiyetim yapilmamisti.Bu yıl baska kurumdayım.Resmiyet icin evraklarımı verdim.Resmiyetim yapıldı.Biraz sasirdim cok da sevindim.Haksiz bi uygulamaya son verildi.

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar selamlar;

EGM' başlama yapmam için çağırdı ancak ben mevcutta bir yerde SGK'lı olarak çalışıyorum. Sorduğumda çalıştığım yerden istifa etmeden başlama yapamayacağımı belirttiler. Hali hazırda da istifa edemem polislik meselesini de kapattım zaten. Bu yüzden müstafi sayılacağım gitmeyeceğim. Bu durumda geriye dönük haklarımda bir kayıp yaşar mıyım?

677 KHK -Kraker Yok - Dava Yok - İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
cemyus, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar selamlar;

EGM' başlama yapmam için çağırdı ancak ben mevcutta bir yerde SGK'lı olarak çalışıyorum. Sorduğumda çalıştığım yerden istifa etmeden başlama yapamayacağımı belirttiler. Hali hazırda da istifa edemem polislik meselesini de kapattım zaten. Bu yüzden müstafi sayılacağım gitmeyeceğim. Bu durumda geriye dönük haklarımda bir kayıp yaşar mıyım?

Kuruma başlama yapmadan geçmişe yönelik özlük haklarından faydalandırmazlar. Başlama yapıp haklarını aldıktan sonra istifa edebilirsin. Şimdiki iş yerinde durumu izah edip öyle çıkışını alırsan senin için iyi olur. İkinci defa mağduriyet olma. Tabi yine tercih senin. Hakkında hayırlısı olsun.

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 1 dakika önce yazdı:

Kuruma başlama yapmadan geçmişe yönelik özlük haklarından faydalandırmazlar. Başlama yapıp haklarını aldıktan sonra istifa edebilirsin. Şimdiki iş yerinde durumu izah edip öyle çıkışını alırsan senin için iyi olur. İkinci defa mağduriyet olma. Tabi yine tercih senin. Hakkında hayırlısı olsun.

3 avukat müstafi sayılmanın ileriye dönük sıkıntıya soksada geçmişe dönük bir hak kaybı yaşamayacağımı söylemişti. Ekstra buraya da bir sormak istedim. İstifa etmem mümkün değil, çünkü çalıştığım yer durumu bilmiyor ve bilmesinler istiyorum. 

677 KHK -Kraker Yok - Dava Yok - İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar herkese.

Bir konuda yardımınızı talep edeceğim. Ben 2013-2015 arası pmyo okudum. Laf olsun diye demiyorum tamamen kendi hakkımla kazanmıştım okulu. Aynı sene üniversiteyi de kazandım aile maddi durumu elverişli değil diye PMYO tercih ettim. Her neyse iki sene okuduk sene sonu mülakat geldi bize ilk kez o sene. Ben mülakatta elendim. Saçma sapan zamanlardı çok yıprandık şok olmuştuk vs. Bunlar detaylar çok da mühim değil. 2017 yılında EP veren birisi benim hakkımda mahrem abiliğini yaptım arada sırada sohbetlere geliyordu genelde çarşıda görüşüyorduk ben tarafından EA olarak kodlanan öğrencidir diye bahsetmiş. Göya mezuniyet bitince beni aramış ben de elendim demişim ama yalan. Yani aradıysa da sen kimsin diye azarlayıp terslemişimdir ama gerçekten hatırlamıyorum. Sadece bu yani okuldaki herkesi buna sormuslar benim hakkımda da bunu demiş ama külliyen yalan. Ben elenince 2015'ten 2018'e kadar ayakkabı ve moda sektöründe satış danışmanlığı mağaza yöneticiliği vs yaptım. Dernek, SGK, banasya, bylock hiçbiri yok tanık beyanından başka. Hatta daha geçen temmuz ifade verdim 6 sene sonra dosya o derece önemsizmiş TEM'de ifademi alan abiye göre hiçbir şey çıkmaz bundan demişti bana. Zaten şehir şehir yetkisizlik alıp gezmiş dosya. En son Ankara'dan buraya gelmiş bulunduğum şehire. Ben eşim öğretmen olduğu için KPSS hazırlanıp merkezi atama ile bir KİT kurumuna atandım Çok da emek vererek 90 puan ile merkezi tama ile 2019'da başladım. 4,5 senedir de çalışıyorum hakkımda idari vs soruşturma da olmadı. Lakin burada ifade verdikten sonra hızlıca takipsizlik beklerken geçen gittim sordum savcı ankesör raporu talep etmiş. Bu tam olarak ne oluyor. Bugüne kadar ankesörlüden hiç arandığımı hatırlamıyorum ama oldu da rastgele bir yerden arandıysak baş ağrıtır mı. Ben emniyet mit TSK personeli vs değilim ki savıcı neden böyle bir rapor talep etmiş olabilir. Sanki bir şeyler bulsam da dava açsam gibi bir şey mi bu (bilmediğimden soruyorum eleştirmek için asla değil) yoksa artık herkese mi yapılıyor. 2022'de Ankara'dan arandım ifadeye çağrıldım orada ikamet etmiyorum diye buraya göndermişlerdi dosyayı. Keşke orada ifade verseydim belki çoktan kapanacaktı. İfade verdiğim gün heyecandan dosyamı tam inceleyemedim baro avukatı da zaten aşırı ilgisiz bir adamdı.. Eşim hamile şimdi de forumları okuyunca saçma sapan şeyler gördükçe yok yere bir aranma olduysa bundan savcı dava açar mı diye korkar oldum. Acaba bu istediği ankesör raporu bu bulunduğum şehir için midir nasıl bir şeydir. Yardımınıza yorumunuza ihtiyacım var. Cevap veren vermeyenden Allah razı olsun. Herkese geçmiş olsun, sevgiler. 

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...