İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aklima, 24.10.2023 - 21:13 yazdı:

Forumdaşlarım iyi geceler,

Görevim nedeniyle bulunduğum yer ve  teknolojik imkanlar nedeniyle forumdan iradem dışında ayrı kalmak zorunda kaldım.

İlk imkan bulduğum an itibariyle foruma girdim.

Umarım herkes iyidir ve kimsenşn üzülmesine neden olmamışımdır 

AİHM'in Yalçınkaya kararının ihraç davalarıyla ilgili süreç üzerine olası etkileri hakkında sizin de görüşlerinizi almak isterim. Ben açıkçası bu AİHM kararının idari yargı makamlarının kararlarını yakın vadede lehime değiştirebileceğine pek inanmıyorum. Ancak, ihracımla ilgili ileride AİHM'e başvurmam gerektiğinde (umarım, gerekmez, bir an evvel iade olurum:) Yalçınkaya kararında ele alınmış olan hak ihlallerinin bazılarına (özellikle Kanunsuz Suç ve Ceza Olmaz İlkesi) atıfta bulunmak zorunda kalacağımdan dolayı, idari yargı makamlarına bundan sonra vereceğim dilekçelerde söz konusu AİHM kararına değinmeye karar verdim (bu kararı örnek AYM ve AİHM başvuru dilekçelerini biraz inceledikten sonra aldım. Hem AYM hem de AİHM başvuru dilekçelerinde, diğer hak ihlallerinin yanı sıra, örneğin, Kanunsuz Suç ve Ceza Olmaz İlkesine değinilmiş ve bu dilekcelere idari yargı makamlarına verilmis olan dilekçeler ek olarak konulmuş.), siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 27.10.2023 - 09:17 yazdı:

Selamlar herkese.

Bir konuda yardımınızı talep edeceğim. Ben 2013-2015 arası pmyo okudum. Laf olsun diye demiyorum tamamen kendi hakkımla kazanmıştım okulu. Aynı sene üniversiteyi de kazandım aile maddi durumu elverişli değil diye PMYO tercih ettim. Her neyse iki sene okuduk sene sonu mülakat geldi bize ilk kez o sene. Ben mülakatta elendim. Saçma sapan zamanlardı çok yıprandık şok olmuştuk vs. Bunlar detaylar çok da mühim değil. 2017 yılında EP veren birisi benim hakkımda mahrem abiliğini yaptım arada sırada sohbetlere geliyordu genelde çarşıda görüşüyorduk ben tarafından EA olarak kodlanan öğrencidir diye bahsetmiş. Göya mezuniyet bitince beni aramış ben de elendim demişim ama yalan. Yani aradıysa da sen kimsin diye azarlayıp terslemişimdir ama gerçekten hatırlamıyorum. Sadece bu yani okuldaki herkesi buna sormuslar benim hakkımda da bunu demiş ama külliyen yalan. Ben elenince 2015'ten 2018'e kadar ayakkabı ve moda sektöründe satış danışmanlığı mağaza yöneticiliği vs yaptım. Dernek, SGK, banasya, bylock hiçbiri yok tanık beyanından başka. Hatta daha geçen temmuz ifade verdim 6 sene sonra dosya o derece önemsizmiş TEM'de ifademi alan abiye göre hiçbir şey çıkmaz bundan demişti bana. Zaten şehir şehir yetkisizlik alıp gezmiş dosya. En son Ankara'dan buraya gelmiş bulunduğum şehire. Ben eşim öğretmen olduğu için KPSS hazırlanıp merkezi atama ile bir KİT kurumuna atandım Çok da emek vererek 90 puan ile merkezi tama ile 2019'da başladım. 4,5 senedir de çalışıyorum hakkımda idari vs soruşturma da olmadı. Lakin burada ifade verdikten sonra hızlıca takipsizlik beklerken geçen gittim sordum savcı ankesör raporu talep etmiş. Bu tam olarak ne oluyor. Bugüne kadar ankesörlüden hiç arandığımı hatırlamıyorum ama oldu da rastgele bir yerden arandıysak baş ağrıtır mı. Ben emniyet mit TSK personeli vs değilim ki savıcı neden böyle bir rapor talep etmiş olabilir. Sanki bir şeyler bulsam da dava açsam gibi bir şey mi bu (bilmediğimden soruyorum eleştirmek için asla değil) yoksa artık herkese mi yapılıyor. 2022'de Ankara'dan arandım ifadeye çağrıldım orada ikamet etmiyorum diye buraya göndermişlerdi dosyayı. Keşke orada ifade verseydim belki çoktan kapanacaktı. İfade verdiğim gün heyecandan dosyamı tam inceleyemedim baro avukatı da zaten aşırı ilgisiz bir adamdı.. Eşim hamile şimdi de forumları okuyunca saçma sapan şeyler gördükçe yok yere bir aranma olduysa bundan savcı dava açar mı diye korkar oldum. Acaba bu istediği ankesör raporu bu bulunduğum şehir için midir nasıl bir şeydir. Yardımınıza yorumunuza ihtiyacım var. Cevap veren vermeyenden Allah razı olsun. Herkese geçmiş olsun, sevgiler. 

Ankesör taramaları sonradan emniyete de yapılmaya başladı. Hatta bunun mobil hatlısını bile duyduk. Forumdaki genel kanaatlerden biri de savcıların çok sıkıntılı olduğu, dava açmak için, beraatlere itiraz etmek için, özetle işi yokuşa sürmek için ellerinden geleni yaptıkları yönünde.

Bekleyip görmekten başka yapılacak bir şey yok maalesef. Ama müsterih olun, endişelenmek için çok erken. Sizi o kalıba sokmak için ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar masum olduğunuzu er geç tanıyorlar. Ama çektirdikleriyle kalıyorlar işte.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 4 saat önce yazdı:

Ankesör taramaları sonradan emniyete de yapılmaya başladı. Hatta bunun mobil hatlısını bile duyduk. Forumdaki genel kanaatlerden biri de savcıların çok sıkıntılı olduğu, dava açmak için, beraatlere itiraz etmek için, özetle işi yokuşa sürmek için ellerinden geleni yaptıkları yönünde.

Bekleyip görmekten başka yapılacak bir şey yok maalesef. Ama müsterih olun, endişelenmek için çok erken. Sizi o kalıba sokmak için ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar masum olduğunuzu er geç tanıyorlar. Ama çektirdikleriyle kalıyorlar işte.

Öncelikle beni dikkate alıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Siz gibi cevap verecek herkesin tecrübesine ihtiyacım vardır onu da belirtmek isterim. Peki yani böyle bir şey akla mantığa nasıl yatıyor yani düpedüz insanı uğraştırmak olmuyor mu? Ben kolluk değilim asker değilim özel sektörde çalışmıştım daha sonra da düz memur olmuşum. Benim için ankesör neden talep eder ki yani. Şu ihtimal aklıma geliyor bir yandan da beni ilk Mayıs 2022 de çağırdılwr ifadeye Ankara'da. O zaman arayan Kom'cu abi de önemsiz bir şey ifade versen kafi demişti. Sonra ikameti söyleyince o zaman bulunduğun şehre yollayalım dedi. Mayıstan önce dosya araştırmaları Mart Nisan gibi tamamlansa üzerinden 550 gün civarı geçmiş oluyor. Acaba savcı araştırmalar eskidi yetkisizlik verildi diye kendi araştırmasını da mı yapıyor güncel olarak? Çünkü üç yazı istedik ikisi geldi ankesörü de bekliyoruz dedi katip. Ben de bi sorun var mı dedim bu mezvudan dolayı 22 kpss de 92 puan aldım DHMİ kazandım tercih yapamadım atamamda sorun olur diye dedim o da yapsaydınız keşke vs konuştu sanki sıkıntı yokmus gibisinden. Ama yorumları okuyunca insanın kanı donuyor. Yani ankesörde biri beni rastgele aradıysa Fetöden bağımsız dahi olsa bana dava mı açılacak anlamadım gitti. Tevekkül sahibiyim ama üzülmüyor da değilim haksızlığa.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 1 saat önce yazdı:

Öncelikle beni dikkate alıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Rica ederim, damdan düşenler olarak halden anlıyoruz diyelim.

Peki yani böyle bir şey akla mantığa nasıl yatıyor yani düpedüz insanı uğraştırmak olmuyor mu?

Yatmıyor. Oluyor. Durum böyle azizim. Benim 7 senemi çaldılar bu zımbırtıyla.

Acaba savcı araştırmalar eskidi yetkisizlik verildi diye kendi araştırmasını da mı yapıyor güncel olarak?

Savcının bunu tam olarak neden yaptığına dair çeşitli söylentiler var. Ama yazmayalım da foruma zeval gelmesin. Özetle iyi niyetle olduğunu düşünmüyorum.

Ama yorumları okuyunca insanın kanı donuyor.

Durumu bu kadar özetleyen daha iyi bir cümle kurulamaz. Kaç tanemiz 15er yılla yargılandı kimin yaptığı belli olmayan 0 sn aramalar yüzünden. Mahkemeler o kadar adaletsizdi ki yaz yaz bitiremedik. O yorumların hiçbiri de durumun vehametini tam olarak yansıtmıyor. Hepsi "başıma daha kötüsü gelmesin" diye çekingenceyle yazılmış yorumlar. Gerçekte neler çektik bir biz biliriz bir Allah bilir.

Yani ankesörde biri beni rastgele aradıysa Fetöden bağımsız dahi olsa bana dava mı açılacak anlamadım gitti.

Açıldığını, açılmadığını, ceza ve beraat verildiğini hepsini gördük. Tevekkül bu süreçte insana en çok yardım eden güç veren şey.

Hakkınızda hayırlısını diliyorum. Çok geçmiş olsun, sizi çok iyi anlıyorum. En kısa zamanda savcı inşallah dosyayı kapatır gider. Ama durum gerçekten tam da bu kadar saçmaydı ve bu süreçten bizzat geçtik çoğumuz. Esenlikle kalınız.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim cevap veren herkese. Yine de ben ülkemiz savcılarının bilerek kasten can yakmak veya uğraşmak isteyeceğini pek düşünmüyorum. Ülke de adalet topal da olsa inancım var. Vardır bir bildiği diyip geçmek istiyorum elden de bu geliyor şu anlık. Sadece tuhaf olan benim ne asker ne polis ne de önemli bir konumda olmam. Uyduruk bir tanık beyanında dosyada ve geçmişimde hiçbir şey yokken ankesör raporu talep edilmesi ve ankesör yorumları burada çok üzdü beni. Bakalım ama yaşayıp göreceğiz. Çok şükür gerçekten uzaktan yakından alakam yok. Allah büyüktür. Herkesin yardımcısı olsun rabbim.

Güncelleme • • Altaylı
Eksik cümle

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 39 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim cevap veren herkese. Yine de ben ülkemiz savcılarının bilerek kasten can yakmak veya uğraşmak isteyeceğini pek düşünmüyorum. Ülke de adalet topal da olsa inancım var. Vardır bir bildiği diyip geçmek istiyorum elden de bu geliyor şu anlık. Sadece tuhaf olan benim ne asker ne polis ne de önemli bir konumda olmam. Uyduruk bir tanık beyanında dosyada ve geçmişimde hiçbir şey yokken ankesör raporu talep edilmesi ve ankesör yorumları burada çok üzdü beni. Bakalım ama yaşayıp göreceğiz. Çok şükür gerçekten uzaktan yakından alakam yok. Allah büyüktür. Herkesin yardımcısı olsun rabbim.

Umarım umduğunuz gibi gider. Bir insanın daha şu süreci yaşamamasını tüm kalbimle temenni ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar herkes merhaba.  Cumhuriyet'imizin 100. yılını kutluyorum. 

Maalesef Msb bu sefer de dosyamı danıştay a taşıdı.  Huzurla çalışmamız istenmiyor, gerçekten üzülüyorum. 

Durumum bildiğiniz üzere eş durumu. İdare mahkemesi ve bölge idareden lehime oybirliği ile geçtim. Danıştay talebi de yd li bu arada. Danıştay yd lere cevap veriyor mu? Süreç nasıl ilerliyor? Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. 

Bulunduğum ilden başka bir ile taşınmak zorundayım, tayinim bu şekilde verildi. Son güne kadar Danıştay'a gitmeyeceklerini düşünmüştüm, son gün gittiler. Ev tuttum ve yazin bölge idare yd vermisti, tekrar yaşamak istemiyorum. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Altaylı Merhaba 

İdare mahkemesi kararı ile görevime iade oldum. İdare ve ceza mahkemeleri ilgili kurumlardan araştırma yapmadan herhangi bir karar vermiyor. Bir arkadaşımın dosyası yeterli araştırma yapılmadığı  sadece kurum kanaati ile olumsuz karar verilmesi nedenle Danıştay'dan döndü ve sonra iade oldu. 

Sizin üzerinize ifade veren ve EP'den yararlanaın şahsın bok yemesi. "Aradım " şeklinde verdiği ifade üzerine bu işlem başlatılmıştır.

Anköser araması önemli ancak orada da ardışık arama çok önemli. Ardışık arama belirli aralıklarla rutin arama olarak isimlendiriliyor.  Benim incelememde de bir arama kaydı çıktı. Ardışık arama kaydı yoktu. İdare mahkemesinde duruşmada hayatın doğal akışı içinde herkesin telefonumu arayabileceğini ve arayanın da  kim olduğunu bilemediğim için yapacak bir şeyimin olmadığını belirttim. 

Ayrıca ATAÇ'dan da sorgu yapılıyor. Bu işlemleri yapan emniyetin iki farklı kurumu. Terörle mücadele ve Organize Suçlar.

Savcılar bu işlemler için ilgili kurumlara genellikle 30 gün süre veriyor.

Gönlünüzü ferah tutun

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 9 saat önce yazdı:

@Altaylı Merhaba 

İdare mahkemesi kararı ile görevime iade oldum. İdare ve ceza mahkemeleri ilgili kurumlardan araştırma yapmadan herhangi bir karar vermiyor. Bir arkadaşımın dosyası yeterli araştırma yapılmadığı  sadece kurum kanaati ile olumsuz karar verilmesi nedenle Danıştay'dan döndü ve sonra iade oldu. 

Sizin üzerinize ifade veren ve EP'den yararlanaın şahsın bok yemesi. "Aradım " şeklinde verdiği ifade üzerine bu işlem başlatılmıştır.

Anköser araması önemli ancak orada da ardışık arama çok önemli. Ardışık arama belirli aralıklarla rutin arama olarak isimlendiriliyor.  Benim incelememde de bir arama kaydı çıktı. Ardışık arama kaydı yoktu. İdare mahkemesinde duruşmada hayatın doğal akışı içinde herkesin telefonumu arayabileceğini ve arayanın da  kim olduğunu bilemediğim için yapacak bir şeyimin olmadığını belirttim. 

Ayrıca ATAÇ'dan da sorgu yapılıyor. Bu işlemleri yapan emniyetin iki farklı kurumu. Terörle mücadele ve Organize Suçlar.

Gönlünüzü ferah tutun

Merhaba hayırlı haftalarınız olsun. Zaten hakkımda olan bu soruşturma bilgisi kurumuma 2020'de pandemi varken gelmesine rağmen ne kurumum idari soruşturma başlattı ne de açığa alındım. Şu an gayet doğal görevime devam ediyorum. Çok şükür bugüne kadar ankesörlü telefondan malum şahıslar tarafından hiç aranmadım. Ama bazen İstanbul Anadolu-Avrupa'dan reklam için firmalar arıyor onu ankesörlü sayıyorlarsa bilemem artık :D. Şaka bir yana dediğiniz çok mantıklı. Beni öyle bir kuyuya atmış ki karaktersizin beni tanımadığına dahi eminim aradım falan demiş bir de. Muhtemelen savcı da dosyayı eksik bırakmak istemiyor. Yahut içindeki son veri toplama 2022 Nisan'da olduğu için (İlk ifadeye çağrıldığım 2022 Mayıs ayıydı. O günden sonra yetkisizlik ile bulunduğum ile gelip ifademin alınması 2023 Temmuz'u buldu savcı incelemesi derken Ekim 2023 oldu arada 5550 gün oynuyor) belki savcı bey güncel verileri de istemiş olablir diye düşündüm konuya pek hakim olmasam da böyle bir çıkarım yaptım. İçime su serptiniz. Ben yorumları okuyunca çok korkmuştum yok kuzenim aramış ondan dolayı hapse girdim yok şu yok bu falan. Çok şükür kendimden eminim. Zaten rastgele tekil aramalar çıksa bile Savcı Bey Yargıtay'ın kriterine uyduktan sonra HTS vs şehir karşılaştırması yaptıktan sonra soruşturma dahi açmaz (yani açılmıyormuş okuduğum yorumlar bunun üstüne genelde). Güzel cevabınız için teşekkür ederim zaten dediğim gibi ben bi KİT personeliyim ne kolluk ne askerim bu yönden de içim rahat. Savcı katibi 10-15 günde geliyor abi ankesör demişti işte onlar 16'sında yazmıştı bu cuma tekrar gideceğim bakalım. Görelim mevlam neyler... 

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 9 saat önce yazdı:

@Altaylı Merhaba 

Gönlünüzü ferah tutun

Bu arada sizin KYOK mu vardı yoksa beraat mı ettiniz hocam

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...