İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
werwer17, 1 dakika önce yazdı:

@Moda Dünyası teşekkür ederim. Daha duruşma olmadı. Ne zaman olur onu da bilemiyorum.

28. İdare deydi dosya. Bu sene içinde 28 kapatıldı ve 27. idare ye aktarıldı.

@Lâl kurumlardan bilgi istendi mi bilmiyorum. Ama 28 idare yi kapanmadan önce aradığımda ( yaz başı ).

dosyanın esastan görüşülecek statüsü vardı. Sonra esastan kapatılıp 27 ye verildi.

27. Idare şimdiye kadar gördüğüm herkeste, kurumlardan bilgi istemiş. İstediği harç kapalı tebligatlar için olabilir. Kurumlardan bilgilerin gelmesi, dava tarihinin verilmesi ve açıklanmasi 1 yıl sürmüş bende az önce baktım. 

Diğer arkadaşın dediği gibi duruşmadan sonra tutanak yükleniyor UYAP a. Benim savunduğum şeyleri hakim dinlemiş ve not almıştı. Tutanakta olumsuz hiçbirşey yoktu. Belki de yol göstericidir, bilemiyorum. Ben içimde kalan herşeyi yazmıştım, hukuk diliyle değil elbette.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 08.11.2023 - 18:35 yazdı:

Belli zamanlarda veli araması yapip öğrenci hakkinda telefonda bildilendirme yapıyorum.Acaba hakim ve savcı olan veliler KHK lı olduğumu bilseler ne düşünürler diye düşünmüşümdür.

Eski bir askerimin(khkli olmus-emniyet imamlarindan oldugu degerlendiriliyormusmus/benim TSK dan olmam fark etmiyor) askerlik donemi ve sonrasindaki donemde aramasiyla(2013 yili) bogusuyorum hala. Dusunun yani...

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

27. idare ara karar vermiş ve kısaca tüm kurumlardan bilgi istemiş. Görünüşe göre 1 yılım daha var.

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@werwer17 Merhaba 

Kurumlardan bilgi isteme süresi 30 gün ile sınırlı. Bir çok kurum bu süreye uyuyor özellikle Emniyet kurumları. Diğer kurumlarda 40-50 gün  içerisinde gönderiyor. Mahkemelerdeki KHK davaları azaldığı için süre konusunda  bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Benim ile ilgili karar  vermek için de 8 kurumdan bilgi istendi. Kurumdan bütün bilgiler tamamlandıktan sonra duruşma tarih veriliyor. Duruşma sonrası bir gün sonra  yazılan TUTANAK bir işaret verebiliyor.  Davalar azaldığı için sonra en fazla 6 ay içinde karar verileceğini düşünüyorum.

Dava açma Ekim 2022, 

Duruşma Haziran 2023

Göreve başlama Eylül 2023

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer17, 10.11.2023 - 23:07 yazdı:

27. idare ara karar vermiş ve kısaca tüm kurumlardan bilgi istemiş. Görünüşe göre 1 yılım daha var.

Tüm kurumlardan bilgi/belge istenildikten 4 ay sonra karar çıktı benim. 21. idare.

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ben 19.idare mahkemesinin kararıyla göreve iade edildim .Kurum MEB 7 ay calistiktiktan sonra sadece eşimin ceza durumunu belirterek üst mahkeme red verdi .Şimdi beni neler bekliyor ?Tekrar ihraç mi olacağım.Geriye dönük paraları hemen istiyorlar mi?Danıştay'dan eş durumundan dönen dosyalar var mı ?Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim Üzüntüm çok büyük 😭

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eş durumu kurum kanaati ve takipsizlik kararı gerekce gösterilerek 24. İdareden ret almıştım.Yalcinkaya kararına bağlı olarak  bir dilekçe vermem gerekiyor mu .Bana da bir faydası olur mu .Artık çok yoruldum ne yapacağımı bilemez haldeyim 

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 11 saat önce yazdı:

Eş durumu kurum kanaati ve takipsizlik kararı gerekce gösterilerek 24. İdareden ret almıştım.Yalcinkaya kararına bağlı olarak  bir dilekçe vermem gerekiyor mu .Bana da bir faydası olur mu .Artık çok yoruldum ne yapacağımı bilemez haldeyim 

Yargıtay'ın bile Anasaya mahkemesine kafa tuttuğu bir ülkede mahkemelere sunulan dilekçelerin ne kadar faydası olacağını kestirmek zor olsa da hukuki anlamda atılması gereken adımların atılmasından yana biriyim. AİHM Yalçınkaya kararının idari yargılamalarda da kullanılabileceğine dair pek çok idare hukukçusunun ortak görüşü var. Bu konuya özellikle değinen Nevra Kadıgil idare mahkemelerine verilebilecek dilekçe örneklerini kendi blog sayfasında paylaştı. Ben yerinizde olsam, Nevra Kadıgil tarafından hazırlanmış Bölge İdare Mahkemesi dilekçesini hazırlayıp mahkemeye verirdim.

Ne beklentilerinizi çok yüksek tutun ne de karamsar olun. Sadece hukuken yapılması gerekenleri yapın. Bugün yararı olmasa bile bu tür dilekçelerin ileride çok yararlı olabileceğini unutmayın. AİHM Yalçınkaya kararının 6-7 yıllık bir hukuki mücadele sonunda çıktığını göz ardı etmeyin. Umarım en kısa zamanda tüm haklarınızı geri alırsınız. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 12 saat önce yazdı:

Yargıtay'ın bile Anasaya mahkemesine kafa tuttuğu bir ülkede mahkemelere sunulan dilekçelerin ne kadar faydası olacağını kestirmek zor olsa da hukuki anlamda atılması gereken adımların atılmasından yana biriyim. AİHM Yalçınkaya kararının idari yargılamalarda da kullanılabileceğine dair pek çok idare hukukçusunun ortak görüşü var. Bu konuya özellikle değinen Nevra Kadıgil idare mahkemelerine verilebilecek dilekçe örneklerini kendi blog sayfasında paylaştı. Ben yerinizde olsam, Nevra Kadıgil tarafından hazırlanmış Bölge İdare Mahkemesi dilekçesini hazırlayıp mahkemeye verirdim.

Ne beklentilerinizi çok yüksek tutun ne de karamsar olun. Sadece hukuken yapılması gerekenleri yapın. Bugün yararı olmasa bile bu tür dilekçelerin ileride çok yararlı olabileceğini unutmayın. AİHM Yalçınkaya kararının 6-7 yıllık bir hukuki mücadele sonunda çıktığını göz ardı etmeyin. Umarım en kısa zamanda tüm haklarınızı geri alırsınız. 

Bildiğim kadarıyla buradaki dilekçeyi vermek için belli bir süre sınırlaması yok ama yinede herhangi bir süre tanımı var mı diye sormak istedim. Mart 2023' te istinafa başvursamda (zaten dosyada yaprak kımıldamıyor)  herhangi bir süre sınırlaması olduğunu düşünmüyorum. Acaba kararın yayımlanmasından sonra geçerli olan bir süre sınırlaması var mı? Bilgi verebilir misiniz? 

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 32 dakika önce yazdı:

Bildiğim kadarıyla buradaki dilekçeyi vermek için belli bir süre sınırlaması yok ama yinede herhangi bir süre tanımı var mı diye sormak istedim. Mart 2023' te istinafa başvursamda (zaten dosyada yaprak kımıldamıyor)  herhangi bir süre sınırlaması olduğunu düşünmüyorum. Acaba kararın yayımlanmasından sonra geçerli olan bir süre sınırlaması var mı? Bilgi verebilir misiniz? 

AİHM Yalçınkaya kararı emsal bir karar olduğundan istediğiniz zaman, dosyanız hangi aşamada olursa olsun, dilekçeyi verebilirsiniz. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...