İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Yengeç, Bir saat önce yazdı:

Benimde ayni tarihte açıldı. Esastan havale beklemede hala. Beraat var

Bende de beraat var hocam ihrac tan 2 ay sonra faln almıştım yıllar geçti hala değişen birşeyler yok 

1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar Bölge İdare Mahkemesine 2023 Mart ayında yazmış olduğum istinaf dilekçesine ek beyan dilekçesi sunacağım ancak esas numarası hakkında bilmediğim bir husus var. Ek beyan dilekçesinin başına ESAS NO yazarken  ilk derece mahkemesindeki (26. İdare Mahkemesi) ESAS noyu mu kullanmam gerekiyor yoksa istinafta (BİM) yeni aldığı ve yanında parantez içinde (Bölge Dosyası) yazan ESAS noyu mu kullanmam gerekiyor?

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 31 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar Bölge İdare Mahkemesine 2023 Mart ayında yazmış olduğum istinaf dilekçesine ek beyan dilekçesi sunacağım ancak esas numarası hakkında bilmediğim bir husus var. Ek beyan dilekçesinin başına ESAS NO yazarken  ilk derece mahkemesindeki (26. İdare Mahkemesi) ESAS noyu mu kullanmam gerekiyor yoksa istinafta (BİM) yeni aldığı ve yanında parantez içinde (Bölge Dosyası) yazan ESAS noyu mu kullanmam gerekiyor?

Bölge İdare Mahkemesinde esas aldıysa dosyan, artık muhatabın Bölge İdare Mahkemesidir. Ek beyan dilekçene Bölge İdaredeki esas numarasını yazıp gönder. Ayrıca dilekçenin adres kısmına T.C. Kimlik numaranı yazarsan faydalı olur.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 37 dakika önce yazdı:

Bölge İdare Mahkemesinde esas aldıysa dosyan, artık muhatabın Bölge İdare Mahkemesidir. Ek beyan dilekçene Bölge İdaredeki esas numarasını yazıp gönder. Ayrıca dilekçenin adres kısmına T.C. Kimlik numaranı yazarsan faydalı olur.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Zaten hazır format olduğu için (Av. Nevra KADIGİL' in hazırladığı) birçok husus hazırda yazılıydı. Sadece bazı gerekli düzenlemeleri yapmak gerekiyordu. UYAP üzerinden gönderecekken .udf formatı / elekronik imza problemleri ile uğraşmak istemedim posta yoluyla göndereceğim. Hayırlısı...

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba, 8 temmuz 2018 de 701 Ohal KHK ile ihraç oldum. OHAL komisyonunu kararı ret vermişti. ankara idare mahkemeside ret verdi.  idare hukukunda idare ihraç sebebi göstermek zorunda. idari işlem tarihi 8 temmuz 2018. OHAL komisyonu ret gerekçelerinde hakkımdaki ceza davasını yazmıştı. bu ceza davası  21.11.2019 de açıldı. yani idari işlemin tesis edildiği tarihten sonra. ankara idare mahkemeside aynı gerekçeyi kullandı. birde 2022 tarihli ankesör raporu geldi. bunu da sebep gösterdi. idare hukunda işlem tesis edilirken sebep unsuru olmak zorunda.  idari işlemin tesisinden (8 temmuz 2028) den sonra sebep olarak gösterilen ceza davası ve ankesör raporu hukuka uygun değil diye yorumluyorum. sebebin ikamesi olarak değerledirilmesi durumu var ama oda araştırdığım kadarıyla diğer sebeplerin hukuksuz olduğu durumlarda ve idari işlemin tesis edildiği tarihten önce olan sebepler olmalıymış. buna dikkat çekecek şekilde istinafa dilekçe yazacağım. bu konuda fikri olan varmı? yanlış mı düşünüyorum. bir çok kişi için bu durum var aslında.

701 KHK ile ihraç, Komisyon RET-Ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
berk034, 11 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 8 temmuz 2018 de 701 Ohal KHK ile ihraç oldum. OHAL komisyonunu kararı ret vermişti. ankara idare mahkemeside ret verdi.  idare hukukunda idare ihraç sebebi göstermek zorunda. idari işlem tarihi 8 temmuz 2018. OHAL komisyonu ret gerekçelerinde hakkımdaki ceza davasını yazmıştı. bu ceza davası  21.11.2019 de açıldı. yani idari işlemin tesis edildiği tarihten sonra. ankara idare mahkemeside aynı gerekçeyi kullandı. birde 2022 tarihli ankesör raporu geldi. bunu da sebep gösterdi. idare hukunda işlem tesis edilirken sebep unsuru olmak zorunda.  idari işlemin tesisinden (8 temmuz 2028) den sonra sebep olarak gösterilen ceza davası ve ankesör raporu hukuka uygun değil diye yorumluyorum. sebebin ikamesi olarak değerledirilmesi durumu var ama oda araştırdığım kadarıyla diğer sebeplerin hukuksuz olduğu durumlarda ve idari işlemin tesis edildiği tarihten önce olan sebepler olmalıymış. buna dikkat çekecek şekilde istinafa dilekçe yazacağım. bu konuda fikri olan varmı? yanlış mı düşünüyorum. bir çok kişi için bu durum var aslında.

Forumdaki örnek idari dava dilekçelerinde bu konu belirtiliyor. Örnek dilekçeleri okumanızı tavsiye ederim. İstinafa başvururken bende örnek dilekçelerden faydalanmıştım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar, konu biraz geride kaldı ama anca vakit oldu.

Unutmayın hiçbir avukat sizi sizden daha iyi savunamaz.

O yüzden ihmallere yer vermemek ve ileride pişman olmamak için:

Şu kararı okuyup ona göre kendi dosyanız/durumunuz  için bireysel bir dilkeç yazmanız faydalı olacaktır.

https://justicesquare.org/case-of-yuksel-yalcinkaya-v-turkiye-turkce-tercumesi/

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

677 MSB  - Komisyon RET. *** 27.idare Göreve İade. *** Tayin İline gitmek için tebligat bekleniyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha önce mesajlarım da belirtmiştim. 27 idare ile iade oldum goreve başladım kurum dosyayı istinafa gönderdi. İstinaf da kuruma red cevabı verdi. Kurum yine itiraz edip Danıştay'a yd talepli temyiz talebinde bulunmuş sonuç ne olur acaba

693 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Okutans, 2 saat önce yazdı:

Daha önce mesajlarım da belirtmiştim. 27 idare ile iade oldum goreve başladım kurum dosyayı istinafa gönderdi. İstinaf da kuruma red cevabı verdi. Kurum yine itiraz edip Danıştay'a yd talepli temyiz talebinde bulunmuş sonuç ne olur acaba

İlk önce Danıştay da kurumun YD talebini reddedecek çok çok çok büyük ihtimalle. Bundan bir ya da bir kaç yıl sonra da Danıştay dosyanızda nihai kararı KESİN olarak verecek ve iş bitecek. Sizinle aynı durumdayım. Bence endişe edecek bir şey yok.

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 18 dakika önce yazdı:

İlk önce Danıştay da kurumun YD talebini reddedecek çok çok çok büyük ihtimalle. Bundan bir ya da bir kaç yıl sonra da Danıştay dosyanızda nihai kararı KESİN olarak verecek ve iş bitecek. Sizinle aynı durumdayım. Bence endişe edecek bir şey yok.

Yorum için teşekkür ederim Danıştay'dan sonra daha itiraz edebilecekleri yer kalıyor mu acaba..birde yd sonucu ne kadar sürede sonuçlanır ortalama olarak 

Güncelleme • • Okutans

693 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...